Blog > Komentarze do wpisu

Oliwa sprawiedliwa

Pamiętacie powiedzenie z dzieciństwa: oliwa jest zawsze sprawiedliwa i na wierzch wypływa? ;) Taaa. Mam osobistą satysfakcję, przyznaję się nieskromnie i bez zażenowania, że nie-moja-już fabryka ma nadal kłopoty z urzędami wszelkiego rodzaju. Zaczęło się od niefrasobliwego podejścia do przepisów kodeksu pracy i poczucia bezkarności a skończyło na przegranych sprawach w sądach. A teraz jeszcze jedno G. wyszło na światło dzienne... Ale od początku, a raczej od końca.

W ubiegły piątek zastałam w skrzynce na listy awizo groźnie brzmiące: "zawiadomienie o przesyłce poleconej w postępowaniu administracyjnym", w nagłówku ZUS, a zgłosić się po odbiór miałam do wskazanego urzędu pocztowego. I spanikowałam: czego ode mnie może chcieć ZUS? Ani nie miałam wypadku, ani w szpitalu nie leżałam... Dziwne mi się to wydawało. Rozłożyłam karty, aby w przybliżeniu chociaż dowiedzieć się co to za pismo. I oto co wyszło:

rozkład-pismo z ZUS

Podczas tasowania wypadła 6 mieczy i 2 pucharów - to jest tło sprawy.

Czego dotyczy pismo - 7 kijów

Jaka sprawa jest w nim poruszana - 4 monet

Co ja mam z tym wspólnego? - 2 monet

Opiszę wam mój tok myślenia w ub. piątek: łatwe było zidentyfikowania czego dotyczy - pieniędzy, lecz spodziewałam się, że jakiejś sumy na koncie emerytalnym czy rozliczenie z OFE itp. Poza tym podejrzewałam, że ZUS wzywa mnie na rozmowę; ma prawo. Ale z drugiej strony pośrednio mnie sprawa dotyczy, bo 2 monet jest luźna. Przemknęło mi przez głowę, że mam być świadkiem albo zostałam wskazana na świadka czegoś dla kogoś. Karty, które wypadły (6mieczy i 2 pucharów) nie mówiły mi wtedy nic.

No i to kolejny przykład na regułę: nie wróż sobie sam, bo nie masz dystansu :P

W sobotę następnego dnia pognałam na pocztę odebrać pismo. Okazało się, że fabryka nie odprowadzała składek za bony towarowe- okolicznościowe  (do marketów) i ZUS informował mnie, że przeprowadził kontrolę w fabryce. Mogę w ciagu 7 dni zapoznać się z dokumentacją we wskazanym numerze pokoju w budynku ZUS przy ulicy... No to poszłam tam dziś. Musiałam potwierdzić, że na przestrzeni 3 lat otrzymałam owe bony w takiej wysokości, jak stało w ZUSowskich dokumentach i napisać oświadczenie o tym. Do mojej wiadomości prześlą mi decyzję swoją skierowaną do fabryki o nakazie zapłaty zaległych składek.

Podsumowując: 7 kijów- kontrola z urzędu; 4 monet - bony towarowe i składki; 2 monet - dotyczy mnie jak najbardziej, ale nie bezpośrednio; 6 mieczy i 2 pucharów - postępowanie kontrolne trwało jakiś czas i zostałam o tym poinformowana.

A moja osobista satysfakcja bierze się stąd, że mimo, że fabryka oszukiwała każdego pracownika raz dyskretniej, a innym razem bez znieczulenia, to te nierychliwe urzędy jednak wpadły na trop. Zapewne jakaś kara wiąże się z tym oprócz uzupełnienia zaległych składek. Czyli mój złośliwy chichot to poklask dla, jakby nie było, sprawiedliwości dziejowej.

:)

Amen.

piątek, 15 października 2010, krolowa.mieczy
kanał YT https://www.youtube.com/channel/UC0z6cs7B-WF8M993XNKL4hw linkwidacja blox.pl - wejdź na nowy adres mojego bloga: www.poszukiwaniaztarotem.home.blog

Polecane wpisy

Komentarze
2010/12/18 19:00:44
Witam Ładnie wszystko opisane i ma sens. Uważam jednak, że wszystko, co robimy i co się dzieje z nami i wokół nas to jest rzeczywistość. To nic innego jak tylko my. Wszystko jest w naszej głowie i wszystko, co w niej wymyślimy podświadomie i świadomie dotyczy nas samych. Naszego dzisiaj i jutro. Wczoraj to już było. Pozdrawiam Andrzej
-
2010/12/18 20:09:34
Witam również :) Fajnie, że wpadłeś. Mam podobne spojrzenie.