Blog > Komentarze do wpisu

Jak ugryźć tarotowy portret wg Chrzanowskiej

Postanowiłam wpleść między opisy kart na poszczególnych pozycjach portretu sposób zabrania się za interpretację. Każdy ma swój, ja opiszę mój.

Data urodzenia jest policzona, przeliczona, dodana i odjęta, pozycje rozpisane i... co dalej? Nie ma znaczenia od czego zaczniesz interpretację: od misji życia, od słabości czy dzieciństwa. Ważne, żeby fabuła, którą tworzysz (zawsze myślę o tym jak o fabule do książki i to pomaga mi tworzyć historie, które się zazębiają ostatecznie dając całościowy obraz człowieka i jego życia) była spójna. Każdy człowiek ma jakąś historię za sobą i przed sobą i ważne, aby twoja intuicja, znajomość znaczeń kart i reguły portretu współgrały ze sobą. To, czy pomylisz się w kilku pomniejszych historyjkach nie ma znaczenia, bo z portretu nie wyczytasz drobiazgów. Znaczenie ma to, aby (jak zawsze) nie podcinać skrzydeł osobie zainteresowanej! Nie stawiać wyroków, nie sugerować, że nie uda się albo uda się na pewno. Mówić uczciwie co można, trzeba, dobrze by było i w jaki sposób swoim działaniem można modyfikować życie!

Spójrz na całość portretu i wyniki na pozycjach. Czy karty się powtarzają, jakie? Pisz zawsze składniki sum i różnic (pozycje gdzie się dodaje i odejmuje czyli od 4 w dół), bo będziesz wiedzieć skąd wziął się wynik i jakie karty na niego wpłynęły dając go ostatecznie. Na przykład: misja życia to suma 1 i 5 = powiedzmy Świat. Inaczej będzie on interpretowany, gdy na sumę złoży się XVI Wieża i V Kapłan, a inaczej gdy XIII Śmierć i VIII Sprawiedliwość. Owszem, rezultat może być podobny (np. zagranica), ale powody różne. I to jest tajemnica portretu: nie same wyniki, a jego składowe plus wynik. Ta sama reguła dotyczy partnerskiego portretu: obserwuj jakie składowe każdych pozycji dają wynik i analizuj dlaczego właśnie tak i jaki prawdopodobny rozwój wypadków to spowoduje.

Regularnie podczas interpretacji rób naprzemienne jej wymiany: od całościowego do szczegółowego i odwrotnie. Pozwoli ci to na kontrolowanie analizy i niepopłynięcie za daleko w tworzeniu historii. Zobaczysz, że wszystko ma swoją logikę i porządek matematyczno-tarotowy a małe historyjki pasują do jednej wielkiej historii życia, która ma swój początek w dacie urodzenia.

Ćwicz na osobach starszych - one mają większość życia za sobą i łatwo zrozumieć kolejne pozycje, bo fakty w ich życiu się już dokonały. Weź na tapetę dziadków, ciotecznych dziadków, starszych sąsiadów i starsze osoby znane z gazet lub tv.

Zaglądaj jak najmniej do książki Chrzanowskiej. Staraj się sam analizować i kojarzyć - przecież znasz znaczenia WA! Gwarantuję ci, że czekają cię wtedy niespodziewane odkrycia kolejnych znaczeń i twoja intuicja oraz wiedza się pogłębi.

A teraz moje ostrzeżenie: jeśli przyjdzie ci do głowy ćwiczyć na znajomych, to nie utoń w prośbach! Rób skróconą analizę: pozycje 1-8 z ewentualnie 12, 13 i 14. Odpuść sobie karmę. Liczenie i analiza jest praco- i czasochłonna więc jeśli przyjdzie czas, ze zechcesz brać zapłatę za swoją pracę, to ustal odpowiednią cenę. Pamiętaj: na tobie ciąży odpowiedzialność za słowa, które wypowiesz do laika i zastanów się dwa razy zanim wzbudzisz nadzieję lub pogrążysz w rozpaczy.

Powodzenia :)

 

 

poniedziałek, 19 grudnia 2016, krolowa.mieczy
kanał YT https://www.youtube.com/channel/UC0z6cs7B-WF8M993XNKL4hw linkwidacja blox.pl - wejdź na nowy adres mojego bloga: www.poszukiwaniaztarotem.home.blog

Polecane wpisy