Blog > Komentarze do wpisu

Tarotowy portret psychologiczny - Diabeł

Opis karty Diabła w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

DIABEŁ

1. łobuziak, dziecko zdradzające ciągoty do występów publicznych, szeroko uzdolnione, rodzice powinni prawidłowo kierunkować dziecko i młodego człowieka, aby górę nie wzięła ciemna strona Diabła, dzieciństwo spędzone w patologii, złe autorytety

2. nie ma

3. starsze osoby najczęściej są przykute do łózka, po ciężkich chorobach, wyleczonych lub zaleczonych nowotworach, demencja, niepełnosprawność; lub druga strona: posiadanie energii do końca dni, korzystanie z życia na emeryturze, beztroska.

4. negatywna strona Diabła; pani Chrzanowska pisze o gwałtach, pedofilii itp - owszem nie wykluczam, ale nie spotkałam sie z tym. Spotkałam się za to ze strachliwymi dziećmi i dorosłymi mającymi Diabła na tej pozycji tzn. boją się nieznanych dźwięków, obcych osób, są skrępowane same z siebie a nie dlatego, ze tresowali ich rodzice. Trzeba pamiętć, ze Diabeł sam w sobie jest cieniem i niekiedy na tej pozycji mówi o poddaniu się lub o nieustannej walce ze sobą i swoimi demonami, obsesjami.

5. człowiek sukcesu, który doszedł do majątku lub władzy swoim sprytem, pracą ale też układami i manipulacjami; chęć błyszczenia, brylowania, bycia zauważonym i zapamiętanym nie tylko w bliskim otoczeniu, lecz też daleko w świecie; wysoki iloraz inteligencji, niespożyta energia do życia; posiadanie (i uswiadamianie sobie!) magnetycznej siły swojej osobowości i charakteru, otoczenie chętnie słucha i idzie za takim człowiekiem

6. pozytywna strona Diabła, ale też czasem korzystanie z cienia, aby móc, chcieć i mieć

7. bycie zauważonym tzn. artyści i też zwykli ludzie, których pcha wewnętrzna siła do zaistnienia w tv, radiu, internecie; Diabeł tutaj nierozerwalny jest z kamerą, publicznością, oklaskami, odgrywaniem ról; ludzie nieprawidłowo przepracowujący tą pozycję idą w ciemną stronę mocy (przestępczość). Czasami Diabeł na tej pozycji mówi o przepracowaniu ciężkich chorób (czy sie uda - zależy od poz. 8 oraz 18 i spojrzenia na pozycje karmiczne)

8. należy korzystać z pozytywnej strony karty Diabła, korzystać ze swojej siły przyciągania ludzi i tłumów do jasnej strony mocy, podejmować trudne i z pozoru niemozliwe zadania do wykonania - człowiek z Diabłem na tej pozycji znajdzie zawsze rozwiązanie i sposób.

wtorek, 27 grudnia 2016, krolowa.mieczy
kanał YT https://www.youtube.com/channel/UC0z6cs7B-WF8M993XNKL4hw linkwidacja blox.pl - wejdź na nowy adres mojego bloga: www.poszukiwaniaztarotem.home.blog

Polecane wpisy