Blog > Komentarze do wpisu

Tarotowy portret psychologiczny - Wieża

Opis karty Wieży w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

WIEŻA

Wieża ogólnie mówi o traumach na poz. od 1 do 5. To oznacza, że traumy kształtują charakter i życie tego człowieka.

1. w wielu wypadkach, sprawdzone na 5 osobach, Wieża mówi o narodzinach przez cesarskie cięcie (szok wyjścia na świat); poza tym bezdomność, brak rodziny, traumy powypadkowe lub zupełnie malutkie wydarzenia, które stały się dla kogoś traumą;czasem prowadzenie zupełnie normalnego życia, ale z zaburzonym postrzeganiem swojej roli w rodzinie i społeczeństwie

2. nie ma

3. posypane zdrowie, wyrwanie człowieka z własnych korzeni tzn. przymusowa przeprowadzka z własnego domu

4. skłonności samobójcze, przeżycia z którymi nikt sam sobie nie poradzi (np. pamiętam kogoś kto miał na poz. 1 Cesarza a tutaj Wieżę: weteran jednej z współczesnych wojen z ostatnich 20 lat), zaburzone poczucie wartości, poważne choroby psychiczne

5. rozpadanie się na kawałki: choroby duszy i umysłu; silny kręgosłup moralny, chęć pozostawienia po sobie czegoś trwałego, namacalnego.

6. Pozytywna strona Wieży

7i 8. Trudna karta i trudne jej przepracowanie; czy sie uda ją przepracować zależy od drugiej karty na poz. 7 i 8 oraz najbardziej na 18. Jeśli z liczenia wyjdzie nam podwójna Wieża na 7 i 8 poz. to... no co ja mogę powiedzieć? Człowiek ma bardzo małe szanse sam sobie z tym poradzić i musi mieć kogoś obok, kto będzie podtrzymywał lichą konstrukcję tej Wieży.

Z moich prywatnych obserwacji: najbardziej niebezpieczne są poz. 4, 7 i 8 z Wieżą. Z resztą można jakoś żyć i sobie radzić lepiej lub gorzej.

środa, 28 grudnia 2016, krolowa.mieczy
kanał YT https://www.youtube.com/channel/UC0z6cs7B-WF8M993XNKL4hw linkwidacja blox.pl - wejdź na nowy adres mojego bloga: www.poszukiwaniaztarotem.home.blog

Polecane wpisy

Komentarze
2018/12/23 11:49:19
Witam pięknie.
Czy mozna prosic o rozwiniecie komentarza odnośnie Wiezy w punkcie 8?
Mam ja w portnecie partnerskim (jako wspolna doniczka) jak i u partnera ( ktory na 7 ma Kolo Fortuny)
Sugerujac sie tym co Pani napisala to mozna przypuszczac, ze taka osoba wszystko niweczy i bojkotuje swoje pomysły czy interpretacja jest jeszcze bardziej przygnebiajaca?
Bedę zobowiązana jeśli znajdzie Pani chwilkę na udzielenie odpowiedzi.
-
2018/12/23 12:13:12
Nie interpretuję pojedynczych pozycji w oderwaniu od całego portretu (indywidualnego lub partnerskiego) zwłaszcza przy "trudnych" kartach. Moją zasadą jest patrzeć na ogól jak i na szczegół. Na moim kanale YT Lena Sieben ukaże się osobny film poświęcony karcie Wieży w kontekście rozkładów i portretu choć zapewne i tak nie wyczerpię tematu (bo po prostu się nie da). Jeśli Panią niepokoi Wieża we włąsnym portrecie, to proszę przyjrzeć się jej składowym i przeanalizować dlaczego, skąd i jak realizuje się ona z ich powodu.
-
2018/12/23 16:23:32
Chetnie obejrze film, gdy tylko sie pojawi :)
Wieza dotyczy mojego partnera w indywidualnym, korzystam tez z podpowiedzi
lektury Pani Chrzanowskiej.

Dziekuje za odpowiedz.
-
2018/12/23 16:56:36
Proszę zanadto nie sugerować się opisami p. Chrzanowskiej a obserwować realizacje tej Wieży w realnym życiu. Każdy ma inny portret całościowy (oprócz ludzi urodzonych tego samego dnia, miesiąca i roku) i na różnych poziomach następuje realizacja kart na pozycjach. Proszę zastanowić się nad Wieżą w kontekście działania Urana - ta planeta w astrologii ma cechy Wieży (choć nie wszystkie).