Blog > Komentarze do wpisu

Tarotowy portret psychologiczny - Głupiec

Wśród moich kochanych wiedźm zaistniał od niedawna temat tarotowego portretu psychologicznego wg Chrzanowskiej. Jako, że sama zajmuję się taką analizą od ponad 3 lat, to postanowiłam popełnić wpis tutaj, aby pomóc czy też nakreślić główne kierunki w interpretacji kart na poszczególnych pozycjach. To są moje osobiste doświadczenia zupełnie niezależne od haseł w książce pani Chrzanowskiej (choć czasem się pokrywają).

Uważam, że najważniejszymi punktami określającymi główny rys osoby są pozycje od 1 do 8. Już tyle wystarczy, aby ogólnie i szczegółowo prześwietlić datę urodzenia osoby zainteresowanej. Kolejne pozycje karmiczne to w sumie na dwoje babka wróżyła - nie ma możliwości zweryfikowania naszych interpretacji chociaż zdarza się, ze intuicja wręcz krzyczy, ze ma być właśnie tak a nie inaczej.

Postaram się opisać każdą kartę od Głupca do Świata wraz z numerem pozycji od 1 do 8, na której się pojawia.Czasami jeśli jakąś ominę to będzie oznaczać, że nie mam nic do powiedzenia, bo albo sama nie jestem pewna albo nie spotkałam się z daną kartą na owej pozycji. Podzielę opisy kart na kilka wpisów, aby nie zamęczyć nikogo długością artykułu i aby łatwiej było znaleźć interesującą kartę.

Tutaj linki do dwóch moich wpisów sprzed lat z krótką analizą portretu indywidualnego i partnerskiego:

http://poszukiwaniaztarotem.blox.pl/2013/12/Przyklad-tarotowego-portretu-indywidualnego.html

http://poszukiwaniaztarotem.blox.pl/2013/12/Chodorkowski-i-Putin-portret-partnerski.html

 

A teraz obiecany przegląd. Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 moze się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

GŁUPIEC

1. Radosne dzieciństwo bez problemów, ciekawośc świata, odwaga w realizowaniu działań, skupianie na sobie uwagi wśród rówieśników, uśmiech na twarzy plus śmiejące się oczy, częste zmiany zainteresowań i brak zdecydowania jaką drogę zawodową / naukową obrać, kochliwość, syndrom Piotrusia Pana, podążanie za trendami ale też wymyślanie nowych, kreatywność.

2. nie ma (nie istnieje miesiąc 0 i 22).

3. Zachowanie formy fizycznej do późnego wieku, wygląd młodszy niż mówi metryka, czasem Alzheimer i/lub demencja, dobry humor, podróże bliskie i dalekie, wspólny jezyk z młodymi ludźmi, ciekawość swiata i nowinek

4. Zahamowania spontaniczności, improwizacji, kompleks rodzeństwa (gdy pojawia sie młodsze), czasem zachowanie dziecinne nieprzystąjace do wieku, głupota, brak refleksji nad sobą i życiem, lęk przed nowymi działaniami/ludźmi/sytuacjami

5. Osoba nieprzejmująca się, niedokonująca głębokich analiz, szybko wychodząca z dołków i niepowodzeń, nierozpamiętująca żalu do ludzi, spadająca na 4 łapy, czasem wykonująca wszystko po łebkach, bardzo sympatyczna, poczucie szczęścia, optymizm, radość życia, odwaga, pójście na całość, ktoś, kto umie przekonać do swoich racji/wizji zaskakującymi argumentami. Ważne: ktoś kto ma na tej pozycji Głupca, to zazwyczaj jest dobrym człowiekiem z natury (zakładając że inne pozycje portretu są pozytywne czyli 1, 2, 6).

6. Powtórzenie punktu nr 5 właściwie, ponieważ jakakolwiek karta tarota od I do XXI pojawi się na poz. 5, to Głupiec na poz. 6 daje dokładnie takie narzędzia i możliwości do wykorzystania, jakie opisałam wyżej. Sytuacja zmienia się tylko wtedy, gdy na poz 5 i 6 powtarza się Głupiec. Wtedy wg reguł p. Chrzanowskiej podwójne karty czytamy jako negatyw.

7. Urodzenie/adoptowanie/przysposobienie dziecka, zawód "przy dzieciach", uwolnienie sie z karmy i z czystym kontem rozpoczynanie nowego cyklu, nauka bycia tarotowym Głupcem (i tu lista znaczenia karty), podróże ale nie urlopy tylko włóczenie się po kontynentach z pasji, nauka aby nie zaczynać ciągle wszystkiego od nowa lub odwrotnie: właśnie zaczynać wszystko od nowa

8. Znowu powtarza się dziecko - środkiem do realizacji misji (nr 7) jest zazwyczaj kontakt z dziećmi lub własnym wewnętrznym dzieckiem, pozostawienie za sobą przeszłości (ale bez transformacji), "wyjście z domu po zapałki" bez powrotu.

 

O Magu będzie w następnym wpisie.

niedziela, 18 grudnia 2016, krolowa.mieczy
kanał YT https://www.youtube.com/channel/UC0z6cs7B-WF8M993XNKL4hw linkwidacja blox.pl - wejdź na nowy adres mojego bloga: www.poszukiwaniaztarotem.home.blog

Polecane wpisy