Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
środa, 30 marca 2011

Informuję osoby czytajace mojego bloga z ciekawości, dla przyjemności i dla nauki, a także moich klientów, że zawieszam na kilka najblizszych miesięcy wpisy tutaj oraz stawianie tarota. Wyjeżdżam w świat, wrócę latem lub wczesną jesienią i wtedy się odezwę.

:)

wtorek, 29 marca 2011

Czy każdemu zdarza sie wzruszyć w najmniej odpowiednim momencie? Czy tylko mnie? Otóż idę sobie dziś przez miasto zalane słońcem, ze słuchawkami na uszach, trochę "myślę o Wiśle, trochę o przemyśle" ;) (cytat z Laskowika) aż tu nagle w radiu piosnka! Niezmiennie od lat mnie wzrusza i kojarzy się z konkretną sytuacją z przeszłosci. I tak się stało tym razem. I idę, a niby nie idę. I patrzę na świat, a nie widzę. I jest tak, jak w tej drugiej piosence, a właściwie teledysku do niej.

Poprzednie moje wzruszenie na słowa skierowane do mnie "jestem szczęśliwa, że pani tu jest" wywołały podobny wstrząs jak "Ważne"... Zwyczajne słowa są najważniejsze. Zwyczajne życie jest najważniejsze.

 

wtorek, 22 marca 2011

Dziękuję Jagience za zaproszenie do zabawy :) A oto mój spis tajemnic:

Księżyc - Bohemian Gothic Tarot

1. Dawno temu z zapartym tchem oglądałam serial „Merlose Place”.

2. Uwielbiam psa rodziców i jednocześnie do szału doprowadza mnie jego ADHD a zwłaszcza upodobanie do szczekania.

3. Mieszkając we Wrocławiu miałam widok na Katedrę, Odrę, kawałek Ostrowa Tumskiego oraz Urząd Wojewódzki.

4. Przeżyłam burzę z piorunami na Hali Szrenickiej niosąc pod pachą przewodzący prąd higrometr.

5. Nie lubię wina.

6. Przeklinam będąc wzburzona.

7. U dentysty zawsze proszę znieczulenie.

8. Co roku rozwiązuję maturalne zadania matematyczne po ich publikacji.

9. Przed Wielkanocą czytam „Mistrza i Małgorzatę”.

10. Pomagam w hospicjum.

Zapraszam Asię do małej zabawy :)

niedziela, 20 marca 2011

2 mieczy dźgała mnie przez minione pół roku, wierciła mózg i powodowała zastyganie w dziwnej pozie życiowej oraz bliżej nieokreślone lęki. Od około 2 tygodni czuję, że opuściła mnie ta karta. 2 mieczy była trochę w moim życiu jak w piosence "(...) a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój, nagle ptaki budzą mnie (...)" Budki Suflera "Jest taki samotny dom". Albo jak "Sama" Odddziału Zamkniętego.

Zapytałam mojego tarota na jakim etapie jestem obecnie i wylosowałam Rycerza Monet. Tak, to pewność objętej drogi i konsekwencja w zrealizowaniu celu jaki sobie objęłam. Wiem, że doprowadzę sprawy do końca i nic nie zawróci mnie z drogi. Jestem spokojna.

:)

 

 

 

wtorek, 15 marca 2011

Dziś mam dzień obfitujący w mnóstwo wydarzeń, których wcale nie zaplanowałam. One same się dzieją bez mojej interewencji. I z tego powodu przed chwilą wylosowałam z całej talii kartę dnia. Dawno tego nie robiłam (od roku bodaj) i podekscytowana postanowiłam to zrobić. I co? I nieważne, że dzis życie mnie zaskakuje! :) Moją kartą dnia jest... 7 monet! Hahaha!

7 monet - AA

Pasuje do dwóch rzeczy: oczekiwałam na przesyłkę od piątku i dzis sie doczekałam oraz spotkałam zupełnym przypadkiem kolegę niewidzianego 6 lat! On mnie poznał, ja jego nie. Heh, podwórkowe znajomości sprzed lat rozpierzchły się po Europie i każdy prowadzi swoje życie gdzieś tam w świecie. Spotkanie jest o tyle zbiegiem okoliczności, że kolega przyjechał na miesiąc do rodziców zza morza wyrobić sobie nowy paszport i gdybyśmy nie byli w tym samym dniu i w tym samym czasie w danym miejscu, to zapewne nie widzielibyśmy sie kolejne 6 lat :) Cóż, jakieś piwo się szykuje :)

Cherman...

i żartobliwie Zdrowa Woda z "Piwem" ;)

PS

To się wyjaśniło: dostałam przed chwilą ofertę - zaproszenie na stawianie kart w pewnym miejscu dla sporej grupy pań. Przyjęłam ją :)

 

piątek, 11 marca 2011

Ha! Można sie dziwić, ze język niemiecki może być czyjąś pasją, że może komuś się bardzo podobać i może być inspiracją. No bo jak? Twarda wymowa, mało śpiewna nie to co angielski, francuski czy rosyjski! Ci, którzy znają niemiecki wiedzą, że ma on wiele wspólnego z polskim w gramatyce i słownictwie.

Moja miłość do języka niemieckiego zaczęła się od piosenek i klipów kanału VIVA. Oglądałam namiętnie VIVĘ, a że jakoś na początku lat 90tych była emitowana tylko po niemiecku, to naturalnie zaczęłam przyswajać ten język. To z tamtego okresu pochodzi ballada grupy Die Toten Hosen "Alles aus Liebe", którą zmasakrował zespół Ich Troje :/ W oryginale tekst brzmi spójnie, klip oddaje klimat piosenki. Poza tym każda nastolatka marzyła, aby usłyszeć słowa "chętnie powiedziałbym jak bardzo cię kocham (...), żałuję, ze nie ma cię w pobliżu gdy tego potrzebuję (...), wszystko dlatego bo ciebie kocham ale nie wiem jak ci to udowodnić, zresztą - choć pokażę ci ogrom mojej miłości - zabiję sie dla ciebie(...)". Takie bujanie w obłokach ;)

Drugą piosenką, która strasznie mi się podobała to "Schrei nach Liebe" (Krzyk o miłość). To prawdziwa grupa punkowa tamtych czasów :) Tak jak Die Prinzen! Ach! Oni mają świetną piosenkę wyśmiewajacą ściąganie pomysłów w świecie showbizu "Alles nur geklaut". A później był Stefan Raab "Hier kommt die Maus", Tic Tac Toe "Ich find dich Scheisse", Lucilectric "Weil ich ein Maedchen bin" i najfajniejsze, najśmieszniejsze: "Zehn kleine Jaegemeister"!!! :D

Poprosiłam tarota aby pokazał mi język niemiecki, a wyszła moja miłość do niego haha i moja dwujęzyczność (czasem automatycznie przełączam sie z polskiego na niemiecki i odwrotnie)

Qpucharów - Druid Craft2 mieczy-Druid Craft

Jestem bardzo zaskoczona w jaki sposób karty pokazały mi róż do policzków. Muszę o tym napisać, ponieważ zastanawiam się kilka dni dlaczego tak a nie inaczej i mam pustkę w głowie. Powiedziałam: pokaż mi róż/blush/blusher i wylosowałam... króla mieczy, a jako sens i znaczenie 4 mieczy. Nijak nie mogę połączyć tych kart z kosmetykiem :/

król mieczy4 mieczy

wtorek, 08 marca 2011

Julia i jaMoja fajna bratanica Jula u mnie na rękach :) Rozpieszczona mała Cesarzowa jak wynika z obliczeń wg portretu tarotowego Alicji Chrzanowskiej. O dzieciach można pisać i mówić non stop, lecz jest to nudne dla innych więc tylko napiszę, że jej dzieciństwo to Cesarzowa, młode lata i wiek średni to Wisielec, a potem Moc. Już na starcie ma super i mam nadzieję, że Wisielec okaże się zamiłowaniem do nauki, a nie życiem obok życia. Cały jej portret jest pełen spokojnych kart, delikatnych przemian bez dramatycznych przełomów i zwrotów akcji. Jakby nie patrzeć dzieciństwo determinuje dorosłe życie.

A oto my dwie wg tarota:)

10 monet - Druid Craft10 monet to cała prawda o zdjęciu: przede wszystkim łączą nas więzy krwi, jesteśmy wszyscy ze sobą bardzo związani tzn. ja, moi rodzice, brat z żoną i teściowie. Spotykamy się często, czujemy się swobodnie w swoim towarzystwie, pomagamy sobie... Spokój i rodzina. :) Ciekawa jestem czy ta mała zainteresuje się moimi kartami jak podrośnie; sama, bez moich szczególnych starań.

Julia i ja

poniedziałek, 07 marca 2011

Rano wylosowałam sobie karty jak będzie mi się pracować w pewnym miejscu, które odwiedzam już drugi tydzień i jedną z kart był paź monet. Oczywiście wykonywałam konkretne czynności pomocnicze, ale nie spodziewłam się, ze tarot dosłownie pokaże pewną sytuację :) Otóż wybrałam się do toalety, która przylega do szatni, a szatnia jest zamykana od zewnątrz i... ktoś zamknął szatnię haha Nie mogłam wydostać się z pomieszczenia, pukałam w drzwi mając nadzieję, że ktoś usłyszy :) A w ręku trzymałam komórkę jakby mogła mi w czymś pomóc. Faktycznie, usłyszała pani salowa i odkluczyła mnie :)

A oto paź monet w całej swojej krasie na obrazkach talii :)

Paź monet - 78 drzwipaź monet - Arcus Arcanum

niedziela, 06 marca 2011

Mickiewcz w dźwiękach: "Wspomnienie"

A tarot w taki sposób opowiedział mi piosenkę. Wylosowałam specjalnie kilka kart, aby zobaczyć historyjkę.

9 monet - AAKról Pucharów - Arcus Arcanum3 kijów - Arcus Arcanum

9 monet to Telimena oczywiście robiaca wyrzuty Tadeuszowi z powodu jego chwilowej skłonności: "Niewdzięczny, Szukałeś wzroku mego, teraz go unikasz,
Niewdzięczny...
Szukałeś rozmów ze mną, dziś uszy zamykasz." Kibić miała wysmukłą, kształtną, pierś powabną, Suknię materyjalną, różową, jedwabną - opis kobiety z 9 monet :) Tadeusz zadumany zrobił kroków parę(...) "Czym kochał? Krótkie z sobą spędziliśmy chwile, I choć one mnie przeszły tak słodko, tak mile, Zostać dłużej nie mogę, to postanowienie,
I choćbym chciał tu zostać, już go nie odmienię".
- Król Pucharów co jest bardzo, bardzo oczywiste; jego wyjazd w 3 kijów...

Prawda, ze tarot potrafi opowiedzieć pięknie historię obrazkami?

 
1 , 2
O autorze