Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
niedziela, 07 kwietnia 2013

Mam dziś do przekazania kilka znaczeń kart, które realizują mi się w typowo życiowy sposób. Tak, jakby ich pierwotne znaczenia zatraciły się gdzieś w rozkładach.

Mag - gotowanie

Kapłan - moja talia tarota

Koło - spędzanie czasu wśród przypadkowo poznanych osób

Śmierć - sen, brak towarzystwa (ludzi) wokół

6 pucharów - ktoś poznany obecnie podobny z wyglądu do jakiejś osoby z przeszłości

2 kijów - naprzykrzanie się, druga osoba nie chce słuchać, zaczepianie kogoś pod jakimś pretekstem z marnym skutkiem

9 kijów - stawianie warunków drugiej osobie

7 monet - wypowiedzenie umowy

Król monet - sponsor, pożyczkodawca (osoba prywatna, a nie instytucja)

2 mieczy - niespodziewana wizyta, zaskoczenie z powodu wizyty danej osoby

7 mieczy - radio, rozmowy w j. obcym

9 mieczy - strach przed kontaktem (rozmową) z kimś

Rycerz mieczy - puszczanie strzałek komórką, nieodebrane połączenia lub niemożność dodzwonienia się, krótka szybka rozmowa telefoniczna

wtorek, 02 kwietnia 2013

Bardzo dawno nie pisałam. Złożyło się na to wiele różnych spraw w moim życiu, ale ciągle myślę, ze zaniedbuję mojego bloga. Pewnych rzeczy niekiedy nie da się przeskoczyć, niestety.

Dzisiaj chciałabym napisać parę słów o karcie Umiarkowanie, ponieważ ostatnio bardzo często kładę karty (może za często, ale to inny temat) i wypada mi ta karta. Otóż Umiarkowanie pojawia mi się od jakiegoś czasu w kontekście picia alkoholu. Jest to przykład na to, ze tarota należy również czytać obrazkami a nie tylko znaczeniami. Anioł na karcie przelewa płyn z jednego pucharu do drugiego, a w zwykłym życiu jest tak że alkohol leje się z butelek do szklanek lub kieliszków. Oczywiście znaczenie tej karty również pasuje do powodu picia czyli uzyskanie rozluźnienia, spokoju. Sama karta nie mówi o upijaniu się do nieprzytomności, a po prostu o polewaniu. Inne okoliczne karty mogą wskazywać ile człowiek wypije i w jakim jest stanie np. 7 pucharów (więcej niż rausz), as pucharów (podchmielenie), król pucharów (pijany naprawdę), diabeł (uzależnienie), 4 pucharów (człowiek ma już dość lub kac), 6 pucharów (picie z dobrymi kumplami), 3 pucharów (niewielkie ilości dla towarzystwa).

Druga strona Umiarkowania to seks. Nie mówi jednak o seksie samym w sobie a o orgazmie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi: wymiana płynów ustrojowych.

Umiarkowanie_Arcus ArcanumUmiarkowanie_Druid Craft 

O autorze