Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
sobota, 24 września 2016

Nigdy nie praktykowałam białej magii. Żadnej magii.

Jakoś nie miałam nigdy przekonania do myślenia magicznego, do intencji, rytuałów. Chyba zbyt zdroworozsądkowa byłam.

Przymierzałam się dwa tygodnie temu do rytuału, ale nie byłam przekonana czy ma sens, czy sie uda, czy coś da. Nie zrobiłam nic.

Wiara związana z religią. Tu tak, kilka lat temu na własnej skórze doświadczyłam spełnienia się mojego życzenia zapisanego w księdze życzeń w pewnym kościele w Tübingen (Wunschbuch). Księga była po prostu wyłożona w nawie bocznej, zapisana mnóstwem próśb, życzeń i intencji w różnych językach. Dopisałam się i ja. Po polsku, bo modlę się zawsze po polsku, także na mszach w kościołach katolickich w Niemczech. I co? I moje życzenie się spełniło. Dokładnie tak, jak chciałam. 

Ale magia? W jaki sposób mogłoby się spełnić coś o co proszę Wszechświat, Żywioły, Anioły, Przewodników Duchowych itd?

A JEDNAK!

Wczoraj narysowałam antenkę Algiz w intencji sprawy zawodowej, która obecnie jest dla mnie bardzo ważna, bo zależy od tego m.in. moje zdrowie fizyczne. Naszło mnie głębokie przeświadczenie, że musi się spełnić, że energia poszła super dalej gdzieś hen a nie w ziemię! Moją intencję zakończyłam słowami "ukradzionymi" Asi Wiśniewskiej: "niech będzie z pożytkiem dla wszystkich i bez szkody dla nikogo". I... położyłam tarota czy intencja poszła dobrze: wylosowałam Cesarza i Sprawiedliwość (Maroon Tarot). A karta Sprawiedliwości w tej talii to miecz, który wygląda jak Algiz! Tak, poszło wszystko i się "ukorzeniło".

A dziś... moja intencja się zrealizowała! Tak szybko! Tak w mgnieniu oka! I wiem, że będzie dobrze. Wiem, że jestem pod ochroną i wszyscy wkoło mnie na tym zyskają i nikt nie straci.

Jestem spokojna.

Magia jakakolwiek wymaga niezachwianej wiary: "niech się staje". Jak wiara religijna. Nie wątp, nie wahaj się, wierz i miej nadzieję.

magia

niedziela, 18 września 2016

Do tego wpisu skłoniła mnie pełnia z 16-go września, bo tym razem przeżyłam ją wyjątkowo księżycowo. Właściwie nie ma się czemu dziwić, bo była w Rybach, a więc bardziej emocjonalno-zwidowo-płaczliwa.

Karta Księżyca w tarocie odpowiada za każdą fazę księżyca, a już najbardziej za pełnię (tak mi się objawia). Oprócz znanych każdemu podstawowych znaczeń tej karty można w trakcie praktykowania wycisnąć z niej więcej przecież. Bo po pierwsze i najważniejsze: księżyc świeci światłem odbitym słońca i jako tarotowa odpowiedź sugeruje, żeby przyjrzeć się drugiej stronie medalu; tej przyczynie, powodzie, podstawie. Jeśli ktoś pyta jak go odbiera pan X lub pani Y, to nie tak jakbyśmy naprawdę chcieli (nie pokazujemy się jakimi jesteśmy naprawdę); nie pokazujemy swojej prawdziwej twarzy (dosłownie też, bo ostatnio wylosowałam Księżyc na swój makijaż czyli 1) przesadziłam z różem, 2) ludzie zapewne patrzyli na mnie jak na pudernicę).

Czy boimy się w karcie Księżyca? Tak. Jednak nie boimy się konkretnej sytuacji, osoby, rzeczy a bardziej lękamy się czegoś nieokreślonego, co czasem podpowiada nam intuicja, a czasem zupełnie bezpodstawnie tworzymy w sobie niepokój. Trudno odróżnić w tym momencie tendencje własne do stanów lękowych od intuicji. Są osoby, które potrafią usiąść i krok po kroku odsiewać ziarenka aż dojdą do przyczyny lęku tzn. odhaczają na swojej liście każdą osobę i każdą sytuację, z którą ewentualnie może wiązać się ich niepokój lub iluzje. To jest najlepszy sposób na Księżyc.

W mojej praktyce przyjęłam taką zasadę: jeśli losuję Księżyc, to nie jest on dobrym doradcą. Najlepiej odczekać, zostawić temat i później do niego wrócić.

No ok, ale spytacie: a co jeśli wróże komuś i mam Księżyc? Oczywiście zależy na jakiej pozycji i w jakim kontekście. Jeśli jako rezultat, to zapewne sprawa nie ruszy z miejsca, ugrzęźnie w działaniach osób trzecich za naszymi plecami (co wcale nie musi być negatywne, bo np. sprawy urzędowe mają swój bieg systemowy, gdzie wielu urzędników zostawia swój ślad pieczątki na papierze i mało zależy już od naszej siły sprawczej). Jeśli jako rada, to zazwyczaj: załatw to poza oficjalną drogą, w kuluarach. W związkach oczywiście nie wróży niczego dobrego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Z Księżycem jestem bardzo blisko swojej duszy i siebie... Jestem w Księżycu - mam głębię. Księżyc grzeje od środka (brzuch, jajniki, macica). Księżyc jest wtedy, gdy nie mam słów, gdy już nic więcej nie chcę i nie mam siły powiedzieć; i wtedy gdy milczenie rozszerza się między ludźmi i nie rozumie się dlaczego... I poetycko można powiedzieć: Księżyc porusza głębie wód wtedy, gdy śpisz, by twoje najgłębsze sny stały się prawdą.

Jednak nie lubię go w rozkładach, bo oczywiście zaciemnia odpowiedź.

A kiedy będzie bardzo mile widziany? W pytaniach o rozwiązanie problemu z podczepieniami energetycznymi. Po prostu: weź świecę intencyjną i lusterko, a wtedy podwoisz moc rytuału.

 

poniedziałek, 12 września 2016

Widzieć to, czego jeszcze nikt nie widzi. Wiedzieć o czymś, czego jeszcze nikt nie wie. W tarocie są karty, które opisują kilka archetypów wizjonerów.

Wizjoner żyje trochę "teraz" i trochę "potem" jakby w dwóch równoległych światach. Widzi lub wyczuwa to "potem" niezależnie od "teraz".

Oto krótki przegląd kart tarotowych pod tym kątem.

Tańczący z marzeniami - 7 pucharów

Widzi tylko to, co chce zobaczyć. Dość chętnie porzuca swoje marzenia i wizje, gdy widzi, że one same z siebie się nie zrealizują. A wtedy znajduje sobie kolejne i skupia się na nich dopóki znowu się nie spełniają. Po wszelkich używkach nagle rozumie mechanizmy wszechświata oraz rozwiązuje skomplikowane systemowe problemy. Na trzeźwo mijają i nigdy nie wracają.

Zablokowany wizjoner - 8 mieczy

 Archetyp ślepca - jasnowidza. W literaturze i podaniach ludowych pełno wędrownych ślepców, którzy wiedzą i widzą więcej. Współcześnie np. Baba Wanga. Brak zmysłu wzroku jest atutem, bo nie rozprasza ich świat wokół. Jednak są to wizje wybiórcze, czasem bez ciągu logicznego.

Niewierzący wizjoner - 2 mieczy

Początkujący i jeszcze nie do końca świadomy swojego daru. Przytłacza go, to co widział w wizjach, nie wierzy im, nie ogarnia umysłem dlaczego, skąd, jak. Woli zamknąć na to oczy i uszy, usiąść w kącie i nikomu nie mówić; może samo przejdzie. Ten wizjoner musi najpierw zdać sobie sprawę, że może znaleźć podobnych do siebie na swojej drodze i dopiero potem popłynąć swobodnie za wizjami.

Czarnowidz - 9 mieczy

Archetyp: Kassandra.

On wyczuwa i widzi zły koniec w wizjach, męczy się ich obrazami. Opowiada ludziom wokół, a oni mu nie wierzą. Jest zrozpaczony i osamotniony, bo mimo wiedzy nie może nikogo uratować. Społeczność skazuje go na ostracyzm, a on tonie w swojej rozpaczy i nieszczęściu.

Młody wizjoner - 2 kijów

Widzi tysiące możliwości przed sobą i wydatkuje na każdą z nich swoją energię. On często wątpi, czasem nie jest pewien, ale czuje podświadomie, ze nie przypłaci zachwianiem psychicznym przez swoje wizje. Zdaje sobie sprawę, że wizje objawiają mu się na różne sposoby i nieustannie je rozwija. Owszem, czasem rozbija sobie głowę, bo trafia na przeszkody, ale jest nieugięty, poszukuje nowych możliwości rozwijania swojego daru i dlatego wygrywa, bo idzie właściwą drogą.

Zdolny i odkrywczy - Gwiazda

Taki wizjoner przeszedł już wszystkie wcześniejsze etapy; wie, gdzie czyhają pułapki i jak je ominąć. Zna już różnicę między marzeniami nierealnymi a prawdziwymi wizjami. Nie zatraca się w swoim geniuszu mimo, że zdaje sobie z niego sprawę. Przyszłość czuje tak blisko jakby była chwilą obecną. Nie wątpi we wsparcie widzialnych i niewidzialnych energii, bo po prostu wie, ze jest pod ochroną.

Na jakim etapie wizjonerstwa jesteście? 

 

sobota, 10 września 2016

Rzecz się działa i wydarzyła dwa miesiące temu podczas trwania ME 2016.

Nie pamiętam skąd wziął się pomysł, zapewne wszystkie czarownice w grupie na hura! jakoś to wymyśliły i zaproponowały. Wcześniej nie brałam udziału w wyzwaniu i nie wiedziałam o co chodzi, ale szybko zostałam oświecona. Do wyzwania układa się pytania i losuje lub wybiera z talii karty raz dziennie na jedno pytanie. Pytania ułożyła Dośka (specjalne podziękowania; dla mnie było i nadal jest to pouczające). Jakie pytania? Sądzę, że można wymyślić takie, które niecodziennie zadaje się swoim kartom. Nasze dotyczyły rozwoju duchowego, energii, jednostki w świecie i świata w jednostce.

Obiecałam sobie jeszcze raz je przerobić i przełożyłam ten czas na "w Polsce". Zaglądnęłam wczoraj do notatek, przejrzałam jeszcze raz swoje wylosowane karty, podumałam nad nimi i mogę teraz coś konstruktywnego napisać. Po pierwsze: całe szczęście, ze nie skupiałam się wtedy na odpowiedziach i nie myślałam o nich intensywnie, bo z perspektywy czasu widzę więcej i bardziej rozumiem przekaz tarota dla mnie. Po drugie: tarot pokazywał mi zdarzenia mimo, ze go o to nie prosiłam. Bo przecież pytania dotyczyły energii, siły wewnętrznej, postrzegania siebie i mnie przez ludzi itd. Po prostu sprytnie i delikatnie tarot uświadamiał mi właściwą drogę postępowania i jednocześnie popychał palcem w tym kierunku. Niezależnie od tych kart i właściwie nie do końca ich świadoma (wtedy) podjęłam niedawno pewne decyzje, które mi sugerowały (delikatnie, ale stanowczo). Takim sposobem dostałam pakiet: poznałam przyszłość, która się dokonała wraz ze zmianą roku numerologicznego oraz miałam możliwość dojrzeć dzięki tarotowi to, o co nigdy wcześniej nie pytałam.

Po trzecie: nie rozgryzłam reszty odpowiedzi. Wolę nie zakładać, ze tarot przyjął ten sam system, aby w delikatnie zawoalowany sposób pokazać mi przyszłość. Bo wszystko się może zdarzyć :)

Jeszcze raz dziękuję Dosi, że mogłam wziąć udział w inspirującym i odkrywczym eksperymencie. I moim czarownicom też dziękuję za wspólne przedsięwzięcie :)

piątek, 09 września 2016

To będzie bardzo subiektywny wpis o kanałach ezoterycznych na YT, na które przypadkiem trafiłam. Zaczęłam oglądać pod kątem warsztatu tych osób a nie chęci zajrzenia w przyszłość (od tego mam swoje karty i swoje pytania do nich).

Zaczęło się od przypadkowej propozycji YT kanału Grace Carter. Czyta z kart anielskich jednak mam wrażenie, że jest to raczej tarot anielski. Wiedzę ma sporą, ALE jakoś niespecjalnie umie ją przekazać. Skupiałam się tylko na oglądaniu jej filmików z czytaniem dla znaków zodiaku i uważam, że dla przyjemności można obejrzeć. Ktoś, kto oczekuje konkretów rozczaruje się. Ok, sesje indywidualne może przyniosłyby konkrety, nie zaprzeczę. W filmikach jest omawiana każda karta z osobna we wróżbie, trochę nie trzyma się to kupy i zdarza się, że zaprzecza początkowi czy końcowi wróżby.

Do tego samego "worka" mogłabym wrzucić Elisabeth Janus. To jest już jazda bez trzymanki. Nie podważam wiedzy! Mówię o sposobie przekazywania jej w filmikach. Jeżeli widz nie ma pojęcia o znaczeniach kart, to sobie nie dopowie "co autor miał na myśli".

Tarocistka Agnieszka próbuje powoli budować swoją społeczność. Zaczynała od wróżb miesięcznych i tygodniowych dla znaków zodiaku, czasem nadaje na żywo (bez wizji) - takie Q&A do wróżki, prowadzi pogadanki coacha, jest trochę rytuałów i numerologii. Lekki misz masz. Odpowiada na żywo na pytania mailowo-smsowe (pierwsza to robiła Joanna Wiśniewska). Ustawia kamerę na karty, można obserwować jakie wyciąga. Dla mnie osobiście, osoby uporządkowanej, która preferuje rozkłady, wyciąganie na krótkie pytanie 7 czy 8 kart i dokładanie do pozycji w celtyckim kolejnych 3-5 kart jest chaosem totalnym. Ale to jest jej sposób, widać że odnajduje się w nim i jest ok.

Najbardziej inspirującą dla mnie jest Joanna Wiśniewska. I nie chodzi o karty, bo ich nie widać gdy rozkłada przed kamerą. Chodzi o jej osobowość, naturalność, ogromną wiedzę, praktykę. Jest w tym wszystkim oczywistość i prawda. Czasami oglądam ją dla samego oglądania, żeby nabrać części jej pozytywnej energii.

Kolejną osobą jest przesympatyczna Wera Wróżka. Mieszka w Kanadzie, robi błędy językowe - mi nie przeszkadza. To dzięki niej jakoś wiosną tego roku zaczęłam spoglądać na tarota głębiej. Ma oryginalne rozkłady, co sobie bardzo cenię, bo wiadomo, ze w Polsce wszyscy tłuką partnerskie lub celtyckie. Obejrzałam większość jej filmów tylko po to, aby posłuchać jak odczytuje karty, jakie ma do nich podejście i co z nich wyciąga.

Jakoś rzadziej oglądam kanały niemieckie. Nie utkwił mi w pamięci nikt, o kim mogłabym napisać.

Polecam obejrzeć sobie kilka filmików każdej z tych osób i wyrobić sobie własne zdanie. Obserwacja innych przy pracy powoduje mimowolne szlifowanie własnego warsztatu. Jakby nie było kłania się 8 monet :)

 

 

czwartek, 08 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Ryb?

- ogólnie - 5 pucharów

- praca - As Kijów

- finanse - 2 kijów

- ludzie wokół - 7 pucharów

- dom - 9 monet

- wyjazdy - Moc

- miłość - 3 monet

- co się uda - Koło

- co się nie uda - 10 pucharów

- rada - Król Pucharów

IMG_20160907_213847_600x800

Dla Ryb będzie to fantastyczny rok w każdej dziedzinie. Przede wszystkim mocniej uwierzą w siebie i przestaną bać się życia. Pomimo drobnych potknięć powinny podsumowac rok na wielki plus.

Zawodowo i finansowo zupełnie nowe przedsięwzięcia, pomysły i współpraca. Pracujący krok po kroku będą umacniać swoją pozycję w firmie, a szukajacy pracy powinni korzystać z każdej nadarzającej się okazji i chwytać każdą ofertę. Zaczną namacalnie pojawiać się profity z wcześniejszych działań finansowych więc kieszeń będzie na pewno pełna. Czasem mozecie potrzebować drugiej osoby do pracy lub rozwoju pomysłu, ale to wyjdzie na wielki wielki plus.

Ludzie wokół was będą przyjacielscy, będą zarażać was pozytywną energią i inspirować do spełniania dawno zapomnianych marzeń. Czerpcie z tego jak najwięcej, bo da to wam ogromną emocjonalną satysfakcję. Niektóre Ryby mogą zakochać się / zauroczyć na zabój przy okazji snując już plany w głowie o białym domku, białej sukni i gromadce dzieci. Możecie sobie mocno rozbić głowę, bo to się nie uda, a okaze się, ze sami sobie wkręciliście te wizje i mylnie założyliście, ze druga strona dąży do tego samego. Natomiast miłość moze przyjść do was z zupełnie innej strony i jeśli zafiksujecie się na marzeniach, to przeoczycie banalne i przyziemne sytuacje i ludzi dających wam znaki, że są wami mocno zainteresowani.

Sprawy domowo-rodzinne bez zmian, wszystko toczy się jak dotychczas. Możecie zajać się zaniedbanym kawałkiem ziemi lub odświeżyć pomieszczenia lub całkiem zmienić wystrój wnętrz. To byłoby dla was bardzo bardzo satysfakcjonujące. Jednocześnie zwróćcie uwagę na stan zdrowia mężczyzny w rodzinie (ojciec, dziadek, partner po 50-tce) lub poświęćcie mu więcej uwagi.

Uda wam sie wszystko. Dosłownie wszystko. Bierzcie, co daje los, bo on w tym roku daje najlepsze. Chwytajcie okazje, cieszcie się z niewiarygodnych zbiegów okoliczności i wyciągajcie z życia same pozytywy. Broń Boże nie poddawajcie sie chandrze, melancholii i dołkom. Wyprostuje się wszystko samo.

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co będzie się działo u Wodników?

- ogólnie - Wieża

- praca - Paź Kijów

- finanse - Kochankowie

- ludzie wokół - 6 monet

- dom - 7 mieczy

- wyjazdy - Mag

- miłość - 5 mieczy

- co się uda - Królowa Pucharów

- co się nie uda - Rycerz Mieczy

- rada - Koło

IMG_20160907_213504_600x800

Dla Wodników ten rok zapowiada się przełomowo. Krąży wokół was energia wymuszająca zmiany oraz postawienia wszystkiego na głowie. Jeżeli sami się nie zdecydujecie na radykalne kroki, to zrobi to za was życie. Pamiętajcie, że to, co wydaje sie nie do przejścia i krajobrazem po bitwie zaraz po dokonaniu zmian, tak naprawdę jest wielką szansą i darem od życia, aby zacząć budować nowe na solidniejszych podstawach.

Większość Wodników będzie zmagać sie w tym roku z negatywnymi wydarzeniami i emocjami dotyczącymi sytuacji domowo-rodzinno-miłosnej. Próby naprawy i kompromisów mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Jednak jeśli czujecie, ze trzeba walczyć, to róbcie to. Natomiast gdy przyjdzie taki moment, w którym poczujecie, że siły was opuszczają, to po prostu puśćcie wszystkie nitki - to będzie ta chwila gdy zadecyduje za was życie.

Musicie również uważać na straty przy domu tzn zabezpieczyć mieszkania przed kradzieżami. Jeżeli planujecie zakup nieruchomości, to uważajcie na fałszywe oferty, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Domagajcie się każdego papierka i potwierdzenia na piśmie.

W pracy i finansach bardzo dobra passa. Dobre pomysły, nowe obszary działalności do zagospodarowania, dużo opierać się będzie na komunikacji międzyludzkiej i waszych miękkich umiejętnościach. Samodzielnie możecie podążać do celu tylko do pewnego momentu, bo potem potrzebny wam będzie drugi człowiek do współpracy.

Ludzie wokół was będą wyjatkowo pomocni i przyjaźnie nastawieni. Ale mogą pojawić się nowe osoby, których znajomość będzie bardzo interesowna: prędzej czy później będą chciały od was wsparcia w różnych sprawach i ich ułatwienia lub załatwienia. Nie dajcie się "doić". 

W życiu panów Wodników na horyzoncie pojawia się nowa kobieta, przy której odetchną. Wodniczki niech szukają prawdziwej przyjaciółki od serca lub relaksują się twórczo (artystyczne zajęcie w szerokim tego słowa znaczeniu).

Tarot ma dla was jednoznaczną radę: nie zatrzymasz pewnych wydarzeń, bo los zaplanował zupełnie coś innego dla ciebie. Poddaj się temu i korzystaj z tej szansy, bo życie pisze zaskakujące scenariusze.

środa, 07 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Koziorożców?

- ogólnie - Paź Pucharów

- praca - Rycerz Mieczy

- finanse - Eremita

- ludzie wokół - 10 monet

- dom - 7 kijów

- wyjazdy - Umiarkowanie

- miłość - Kapłan

- co się uda - Wieża

- co się nie uda - 7 mieczy

- rada - As Pucharów

IMG_20160907_212933_600x800

Koziorożce w tym roku będą miłe, sympatyczne, uśmiechnięte, przyjacielskie. No ogólnie do rany przyłóż. Krąży wokół was energia dziecka więc osoby starające się o dziecko mogą być pewne, ze jakaś duszyczka już was sobie wybrała na rodziców.

Wasze sprawy w tym roku kręcić się bedą wokół domu, związków i rodziny. Nie wszystko będzie pięknie, ale wszystko zależy od waszej postawy i decyzji. Życie skupi się na sprawach rodzinnych, bo krąg waszych znajomych będzie się głównie ograniczał do takich osób (ewentualnie jakieś znajomości zawodowe, ale tylko takie, gdzie w firmach panuje sztywna hierarchia - jeśli pracujecie w takich miejscach). Uda wam się ogarnąć sprawy domowo-bytowe dzięki refleksowi i przewidywalności, ponieważ jakieś zdarzenia będą wymagały od was natychmiastowych działań i skupienia całych swoich sił i woli, aby rezultat był przynajmniej zadowalający. Jednocześnie wiele Koziorożców moze zawrzeć związek małżeński przed ołtarzem (nie tylko w urzędzie). W związkach bez zmian, będziecie stosować się do zasad i reguł ustalonych z partnerem. Jednocześnie niektórym z was moze przyjsć do głowy pomysł, że cichaczem powymykam sie z domu (powody różne: od kochanki/-ka po spotkania z kumplami, których nie trawi partner) i raczej nie utrzymacie tego w tajemnicy, bo ktoś was gdzieś zobaczy, zaczną sie tworzyć plotki i niestworzone rzeczy dotrą do uszu domowników. I mała sugestia: jeśli uratujecie związek, który i tak się chybocze, to zrobicie to na chwilę i przesuniecie na krótko termin powrotu kłopotów. W tym roku chyba nie będziecie gotowi na ostateczne decyzje, ale takie myśli będą do was powracać aż trzeba będzie coś z nimi zrobić.

Jednocześnie uda wam się zapobiec stratom: kradzieży i zgubom. Bądźcie przewidujący po prostu. Wyjazdy niedalekie, nad wodę, na łono natury - większych przeciwskazań i ostrzeżeń brak.

Co w pracy i finansach? No więc nerwówka, gonienie terminów, bo wszystko na wczoraj, dopasowanie się do zmieniających się z godziny na godzinę pomysłów szefa. Jeżeli wasza pozycja w firmie jest na tyle silna, to wychodźcie z nieszablonowymi propozycjami i pomysłami a zostanie to docenione. Szukajacy pracy moją imać się różnych zajęć, które będą na chwilę; takie jednorazowe strzały. W portfelu raczej hula wiatr więc rok zaciskania pasa i oszczędności.

Jaka rada? Uruchom serce, bo to w nim jest esencja ciebie. Koziorozce mają trudności z uzewnętrznianiem uczuć a jeśli już to raczej pozmywają naczynia niż powiedzą "kocham". Więc w tym roku mówcie "kocham".

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Strzelców?

- ogólnie - 4 mieczy

- praca - 2 kijów

- finanse - 4 pucharów

- ludzie wokół - Królowa Monet

- dom - Świat

- wyjazdy - 7 monet

- miłość - 7 pucharów

- co się uda - 5 kijów

- co się nie uda - 8 pucharów

- rada - 8 kijów

IMG_20160907_142319_600x800

Energia roku sprzyja wzięciu drugiego oddechu, zwolnienia biegu, zajęcia się zdrowiem i spojrzeniem z dystansu na wydarzenia w życiu. Nie przegapcie chwil refleksji zagłuszając je wymuszonymi zajęciami.

W pracy szykują się nowe przedsięwzięcia, nowe umowy, nowe obszary działalności. Nad wami "wisi" energia umów cywilno-prawnych bardziej niż o pracę jednak nie jest to takie złe, bo będziecie mieć więcej swobody oraz możecie narzucić parę punktów w umowie korzystnych dla was. Na rozmowach kwalifikacyjnych powstrzymajcie się od wygłaszania opinii na każdy temat tonem osoby wszystkowiedzącej, bo nie będzie to dobrze przyjmowane. Z propozycji finansowych powinniście być zadowoleni choć ciągle będzie wam mało. W ogóle do tematu pieniędzy będziecie podchodzić w tym roku zbyt emocjonalnie: obiektywnie jest świetnie a wam będzie się wydawać, że jest niewystarczająco, co napędzi was do szukania nowych mozliwosci zarabiania lub (tu gorzej) brania kredytów konsumpcyjnych.  Zapewne będziecie chcieli się pokazać na zewnątrz jako osoby zamożne, które na wszystko stać, bo chętnie przymowac będziecie gości u siebie jak i w gości chodzić; a więc: wymyślne potrawy i uginający się stół, nowa garderoba od stóp do głów itp. Nic dziwnego, ponieważ okaże się, ze znajdziecie nagle swoje miejsce na ziemi. Czy to będzie chatynka w Bieszczadach czy okazały loft - nieważne. Będziecie urządzać swoje cztery kąty, może się przeprowadzać (nawet zagranicę) i na to będą wam potrzebne pieniądze. Ogarniecie każde zamieszanie, wyprostujecie większość nieporozumień, lecz nie prowokujcie ich sami, bo tarot mówi, że będziecie wracac do starych przyzwyczajeń z przeszłości, co odbije wam się czkawką.

Wasi dotychczasowi znajomi będą lekko zdystansowani lub zajęci mocno swoim życiem. Nowe twarze mogą się pojawiać, ale nie bezpośrednio a raczej na odległość czyli głownie znajomości internetowe i na "dzień dobry".

Co w miłości? Zauroczenia i zakochania, ale prawdziwej miłości nie ma. Zajęte Strzelce mogą ponownie zakochać się w swoim partnerze, a wolne biegać za uczuciem motyli w brzuchu. Na pewno będzie się działo dużo, spędzicie miłe chwile w pięknych okolicznościach przyrody z przystojnymi panami i pięknymi kobietami.

Jaka rada? Jeśli już musisz to wzbijaj kurz zamieszania, ale skup się na konkretnych celach, bo niepotrzebnie rozproszysz swoją uwagę.

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co będzie się działo u Skorpionów?

- ogólnie - 9 pucharów

- praca - Paź Kijów

- finanse - Wieża

- ludzie wokół - 10 kijów

- dom - Paź Monet

- wyjazdy - 9 monet

- miłość - 3 monet

- co się uda - 7 kijów

- co się nie uda - Paź Mieczy

- rada - Królowa Kijów

IMG_20160907_142035_600x800

Skorpiony niech się skupią w najbliższych 12stu miesiącach na sprawach finansowo-domowych. Nie będzie wam się chciało, bo przyciągać będziecie energię rozprężenia, niefrasobliwości i zaspokajania swoich zachcianek niż zajęcia się konkretem. Jednak życie po prostu wymusi na was reakcję i nie będzie wymówek. Czasem bywa tak, ze następuje czarna seria usterek w domu lub nagle coś wymaga nieplanowanego remontu i tak będzie u was: jak nie pralka to lodówka, jak nie spadający tynk to nagle pismo z urzędu, ze koniecznie trzeba coś naprawić itp. Osoby posiadające dom lub planujące zakup domu lub szczęśliwi właściciele niedawno zakupionego domu z rynku wtórnego będą łapać się za głowę, gdy zobaczą na własne oczy prawdziwy stan techniczny. No cóż, trzeba będzie zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Dlatego finanse ściśle będą się łączyć z waszym zyciem rodzinnym. Wy lepiej wielkich i drogich wakacji nie planujcie; najlepiej będzie spędzić je pod gruszą a środki finansowe przeznaczyć w nieruchomość. Uda wam sie ogarnąć wszystko pod warunkiem, ze panie Skorpiony zawieszą wygodne podejście do życia i naprawdę zaangażują sie w załatwianie, wykłócanie się w urzędach i z ekipą budowlaną. Tym bardziej, ze mogą być przeprawy z ludźmi w waszym otoczeniu; jak sami nie przypilnujecie, to rezultat nie będzie taki, jaki sobie założyliście.

Wokół was pojawi się sporo młodych ludzi, którzy znacząco wpłyną na sprawy w firmie (lub stosunki międzyludzkie) - będzie wesoło i przyjaźnie; na sprawy rodzinne - któreś z dzieci wymagać będzie większej uwagi i poświęcenia mu więcej czasu w nauce, w dowozeniu na zajęcia i hobby (będzie raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie nieźle); oraz jakieś przeziębienia i niedoleczone infekcje, którymi wzajemnie w rodzinie będziecie się zarażać (potrwa dłuzej zanim znajdzie się przyczynę i środek zaradczy).

Skorpiony szukające pary niech rozglądają się w pracy, w delegacjach i na spotkaniach biznesowych. To tam ktoś może wpaść wam w oko i z gruntu zawodowego znajomość przeniesie się na grunt prywatny. Szukający pracy do upadłego mają chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i jak nie drzwiami to oknem. Wychodzą sobie.

Panie Skorpiony będą żywo zainteresowane zmianą swojego stylu ubioru czy makijażu na bardziej przyciągający uwagę. To dobry pomysł wreszcie zmienić coś w swoim wyglądzie (choćby kolor włosów), bo będziecie się lepiej czuć same ze sobą. Aha, i warto poćwiczyć z Chodakowską ;)

 
1 , 2 , 3
O autorze