Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
piątek, 18 sierpnia 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Baran 2018

Przed Baranami zupełnie nowe drogi, nowe początki, porzucanie starych przedsięwzięć, które nie dawały dotąd żadnych efektów lub wyczerpały swoją formę. Pamiętajcie, że w 2018 roku przyświecać wam powinno motto "idź na całość a wygrasz"; niekoniecznie musicie wiedzieć co wam to przyniesie, dlaczego, jaki skutek i jaki zarobek: po prostu idź i to zrób. Nowe pomysły (nie tylko zawodowe) może wam przynieść kontakt z dziećmi; bawcie się z nimi i nie patrzcie na to, czy wypada w waszym wieku pohuśtać sie na huśtawce lub powisieć na trzepaku. Bądźcie spontaniczni, mobilni, zwiedzajcie okolice dalsze i bliższe, szukajcie inspiracji poza miejscem zamieszkania, przeprowadźcie się jeśli trzeba lub jest taka ochota. Pracy i pieniedzy wam nie zabraknie jeśli tylko będziecie korzystać z okazji, które podsuwa wam los. Na hobby i przyjemności wystarczy, na spotykanie się w towarzystwie również i to koniecznie w realu! zapomnijcie o internetach. Wyłącznie telefony, twórzcie więzi międzyludzkie, szukajcie towarzystwa które jest wesołe, zrelaksowane i mające dobrą energię. A to dlatego, ze będziecie mieć tendencje do zbyt krytycznego oceniania ludzi i czasami mówienia (swojej) prawdy między oczy. Powściągnijcie język w niektórych sytuacjach, bo zaprzepaścić możecie szansę na poznanie fantastycznych ludzi. Mężczyźni Barany niech unikają kobiet, które marudzą, są ciągle niezadowolone i noszą wysoko głowę. Za to wszystkim Baranom tarot zaleca słuchać rad mądrej rodzicielki lub babci - te kobiety powiedzą wam jak jest i często sprowadzą was na ziemię w sytuacjach, gdy się zagalopujecie. Zwłaszcza, że nie da rady w tym roku przeskoczyć wydarzeń przypadkowych lub niekorzystnych zbiegów okoliczności. Bierzcie, co daje życie i nie walczcie z tym - po prostu czasem tak trzeba. Niezałatwione sprawy z przeszłości będą uporczywie wracać dopóki ostatecznie się z nimi nie rozprawicie i nie zamknięcie ich. Zamiatanie pod dywan nic nie da.

W miłości bez zmian tzn ci, którzy są w związkach to w nich pozostaną, a osoby samotne nie będą miały ochoty wchodzić w bliskie relacje. Możecie poczuć potrzebę szeroko pojętego rozwoju duchowego, który wymaga koncentracji i samotności. Za to sprawy domowo-rodzinne ogarniecie na medal i nikt wam nie podskoczy. Bądźcie w tym roku decyzyjni, alfą i omegą i punktem odniesienia dla rodziny. Poradzicie sobie na 200%.

Nie zapominajcie o odpoczynku! Nie przekładajcie urlopów, bierzcie wolne w każdy długi weekend, bo inaczej mogą zacząć się problemy zdrowotne z przepracowania. Idźcie na badania okresowe, jak trzeba to pojedźcie do SPA, do sanatorium lub na weekend sami(!) tam, gdzie jest mało ludzi.

Rok intensywny, kreatywny, mobilny. Będziecie z siebie dumni. I z tego ile dokonaliście.

Horoskop na 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Strzelec 2018

Strzelce mają szansę w tym roku poszerzyć swoje grono bliskich znajomych i tak jak Barany powinny utrzymywać i zacieśniać więzy międzyludzkie twarzą w twarz a nie na odległość. Możecie brać udział w wielkich wydarzeniach rodzinnych tj. ślubach, weselach, chrzcinach i jeśli kręcicie nosem na takie spędy, to szybko przestańcie, bo da to wam wiele radości i pozwoli odkryć na nowo pozytywne nici łączące was z krewnymi. Jednocześnie nie zapominajcie o sobie i swoich potrzebach a raczej przyjemnościach. Wskazany jest mocny kontakt z naturą (chodzenie boso po trawie, ziemi, plaży i również znalezienie skrawka ziemi pod uprawę roślinek), ponieważ moze brakować wam w tym roku uziemienia, poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Nie chodzi o sprawy finansowo-zawodowe, bo tutaj będzie wiodło wam się rewelacyjnie dzięki własnej inwencji, wcielaniu w życie pomysłów (wskazana praca na własny rachunek lub aktywne zabieganie o awans) i czynnej realizacji zamierzeń. Aby wcielać w czyn własne przedsięwzięcia nie bójcie się wyruszać na podbój świata blizszego i dalszego. Tarot sugeruje, że przeprowadzki (na stałe lub czasowe) wyjdą wam na dobre; tak samo podróże. Jednak mierzcie siły na zamiary, bo w przeciwnym razie możecie podsumować rok jako rok straconych inwestycji i stagnacji zawodowej. Przejściowy brak poczucia bezpieczeństwa może wiązać sie ze sferą duchowo-emocjonalną zwłaszcza w sytuacjach, gdy doskwierać będzie singlom samotność a osobom sparowanym odczucia, że nie tak wyobrażaliście sobie życie w związku (lub partnera). Zapytajcie sie wtedy siebie w imię czego zrezygnowaliście z rzeczy, które były dla was ważne. I nie oszukujcie się, odpowiedzcie uczciwie sobie na to pytanie a będziecie już wiedzieć co i jak zrobić / zmienić.

Jak wspomniałam, pojawi sie w waszym towarzystwie sporo osób, lecz na pierwszy plan będzie wysuwał się mężczyzna w średnim wieku; trochę tetryk, trochę smutas, ale na pewno realista do bólu. To może być wykładowca, szef, krewny, ojciec koleżanki, kandydat na partnera itp. Ten mężczyzna zmusi was do zmierzenia się z własnym poglądami, być może do ich rewizji, może przekona was do swoich, ale na pewno wywrze na was wielki wpływ. Nie omijajcie go, bo okaże się, że niedostępność to tylko pierwsze wrażenie a wraz z blizszym się poznawaniem wasz świat przekonań i wiedzy stanie się szerszy.

Sprawy domowe wymagać będą kreatywności przyrównywanej do jazdy figurowej na lodzie: pogodzenie terminów domowników, panowanie nad dorastającymi dziećmi (burze z piorunami gwarantowane), tłumy gości. To wszystko i jeszcze trochę wystawi waszą cierpliwość na próbę. Rada jest taka: bądź konsekwentny i planuj, bo nie zapanujesz nad chaosem.

Rok zaliczysz na duży plus jeśli pomyślisz dwa razy zanim coś zrobisz, prześpisz się z pomysłem i nabierzesz dystansu (patrz sprawy zawodowe) choć jeśli czegoś jesteś w 200% pewien, to rób to.

Strzelec 2017

środa, 16 sierpnia 2017

Chciałabym zaprosić moich czytelników i tych, którzy trafili tu przypadkiem i zechcą, do odwiedzenia strony magicznywachlarz.pl

Sklep powstał z pasji i niespokojnego ducha mojej koleżanki Doroty. Tarocistki, czarownicy, uczennicy Suligi, poetki, autorki tekstów piosenek pewnej grupy, tańczącej tango (prawie zawodowo) i cudownego człowieka. Sklep mieści się w Legionowie, otwarcie nastąpi w sobotę 19.08.17. Doris jest kompetentna w "strefie ezo" i potrafi odpowiedzieć na (prawie) każde pytanie.

Strona internetowa ma piękny interfejs, będzie rozbudowywana i na pewno będzie można dokonać zakupów online.

Zapraszam :)

sobota, 22 lipca 2017

Witajcie po bardzo, bardzo długiej przerwie. Gdyby nie pewne wydarzenie grubego i dużego kalibru, to nadal mój blog leżałby odłogiem z braku czasu.

Wydarzeniem tym jest świeżo upieczona w drukarni książka o tarocie mojej koleżanki, prawdziwej wiedźmy i czarownicy - Izy Gruchalskiej. Iza nie jest jakąś tam sobie rzemieślniczką tarotową, ona wchodzi w niego głęboko, żyje nim i WIE. Jest bardzo magiczną i jednocześnie racjonalną wiedźmą: rysuje mandale, zajmuje się żydowską kabałą, odprawia rytuały, ma szerokie spojrzenie na karty i wiele wiele innych. I jest mądra. Ona WIE.

W książce Iza prowadzi nas przez 78 kart w zupełnie odmienny sposób niż jesteśmy/ byliśmy przyzwyczajeni przez innych autorów. Pokazuje wielopłaszczyznowość kart, zahacza o kabałę, zmusza do myślenia i zatrzymania się; ściąga nas z utartych ścieżek i wpycha w chaszcze znaczeniowe, mentalne i medytacyjne.

Książka jest dla wszystkich, którzy szukają wyzwania. Którzy chcą czegoś więcej niż odklepania znaczeń kart. Którzy nieustannie poszukują. Iza mówi: odważ się.

Książka pt. "Pozwól, że ci się przedstawię... Zwą mnie tarotem" do kupienia w sklepie Cedrowe Wzgórza lub Wydawnictwie Jord

O Izie:

http://gruchalska.com/

poniedziałek, 27 marca 2017

Zapraszam do lektury o moich znajomych :)

Magia nie zna granic

Wspaniałe dziewczyny, wspaniała grupa wsparcia i wspaniałe wspólne chwile.

Dziękuję!

12:53, krolowa.mieczy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2017

W ostatnich dniach roku 2016 została dla mnie wylosowana runa na rok 2017 - Tiwaz. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że została również konsekrowana magicznie przez znajaca się na tym osobę. Wszystko pięknie i ładnie, bo ucieszyłam się, że teraz to już będę osiągała cele bezbłędnie i nic mnie nie powstrzyma. W jakim wielkim mylnym błędzie ;) byłam! 

Jak oddzialywuje na mnie drugi miesiąc ta runa? Otóż plącze się i szarpie z tym, co tak naprawdę chce osiągnąć! Cel niby mam, lecz ścieżki do niego znaleźć nie mogę. Cel pojawia się i znika, rodzą się wątpliwości i mnożą pośrednie cele, które najpierw trzeba osiągnąć, aby dotrzeć do głównego. Przy okazji emocjonalnie i psychicznie wpadam w czarnowidztwo z powodu powolnosci procesu, bo Tiwaz po prostu uczy mnie, że brak 100% przekonania czego się tak naprawdę chce nie zaprowadzi mnie tam dokąd bym chciała. Bo może wcale tego nie chcę? Tiwaz zdaje się mówić: najpierw dowiedz się czego chcesz, a ja potem ci pomogę to osiągnąć. 

I tu rodzi się refleksja o zasadnosci konsekrowania run (lub innych symboli rocznych). Czy jesteśmy gotowi na to? Czy umiemy zmierzyć się z trudnościami? Bo konsekracja ma większą moc niż jedynie wylosowanie.

Hmmm jestem bardzo ciekawa jak będzie realizować się działanie runy w kolejnych miesiącach i czy pod koniec roku 2017 będę mogła powiedzieć: runa była pozytywnie skuteczna. 

 

16:01, krolowa.mieczy , wróżba
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 grudnia 2016

Opis karty Świata w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

ŚWIAT

1. przeprowadzki i wyprowadzki, rodzina międzynarodowa lub kontakty z zagranicą, człowiek który już na starcie osiagnął pełnię, jaką niektórzy dopiero na starość czują i dlatego ważne jest jakie pojawią się karty na poz. 2 i 3 i jak wykorzysta swój potencjał (np 2. Wisielec może mówić o zatrzymaniu zycia i braku rozwoju, ale 2. Mag pomaga twórczo wykorzystać 1. Świat w drugim etapie życia itd); pełny dom rodzinny, madrzy rodzice i rodzina oraz ludzie wokół

2. nie ma

3. spokój wewnętrzny, również kontakty z zagranicą w jakiejkolwiek formie, odnalezienie swojego miejsca na ziemi, osiagnięcie wysokich stanowisk jeśli ktoś jeszcze pracuje lub nowy fajny etap w życiu

4. rasizm, homofobia, zaściankowość, strach przed innością i obcością, uleganie wpływom i populizmowi, strach przed życiem w ogóle, ucieczki z miejsc zamieszkania (nie wyprowadzki, ale ucieczki z myślą, ze gdzie indziej jest lepiej)

5. szerokie horyzonty, otwarcie na nowości i nieznane doswiadczenia, nadal kontakt z zagranicą, nie ma rzeczy niemożliwych dla człowieka - poradzi sobie wszędzie, czucie się kosmopolitą, zdolności językowe

6. pozytywna strona karty Świat

7. i 8. przepracowanie wszystkiego co wiaże sie z zagranicą (od nauki języków po wędrowanie po świecie), bycie tolerancyjnym, otwartym na inność i nowe technologie, zdobywać doświadczenia w każdej dziedzinie życia; czasem przepracowanie swoich ciasnych poglądów i umysłu i otwarcie się na świat.

czwartek, 29 grudnia 2016

Opis karty Sądu Ostatecznego w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

SĄD OSTATECZNY

1. Silne więzi rodzinne (pozytywne lub negatywne), kultywowana tradycja rodzinna, poszukiwanie swojego miejsca w rodzinie, dorastanie w rodzinie tzw. inteligenckiej, gdzie wyznawane są wyższe ideały; dzieci i młodzi ludzie są nad wiek dojrzali, układni.

2. nie ma

3. nadal rodzina i więzi rodzinne są bardzo istotne, często w 3-cim etapie życia odzyskanie drugiego oddechu czyli czas dla siebie i swoich celów; głuchota lub niedosłyszenie

4. choroby dziedziczne lub karma rodowa, zbyt sztywny kręgosłup moralny i zasady, luźne więzi z rodziną lub jej brak, strach przed dokonaniem wyboru, tkwienie w toksycznych związkach i relacjach z ludźmi

5. umiejętność wyciągania prawidłowych wniosków, logika, doświadczenie życiowe, człowiek lepiej funkcjonujący w grupie niż samotnie, altruizm, zainteresowanie muzyką w szerokim zakresie

6. pozytywna strona Sądu

7. przepracowanie karmy rodowej, znalezienie swojego miejsca w rodzinie lub grupie lub miejsca na ziemi, zajęcie się rodową genealogią; jeśli ktoś ma traumatyczne karty w portrecie i tu z wyliczeń wychodzi Sąd to najprawdopodobniej trzeba zająć się i przepracować związkami w rodzinie (jeżeli to konieczne, to również terapia włącznie z Hellingerem)

8. w grupie siła - jakakolwiek nie byłaby karta na poz. 7 a tu Sąd, to trzeba działać grupowo; z ludźmi, z którymi łączy jakaś więź (rodzinna, przyjacielska, zawodowa); korzystać z doświadczenia, z logicznego myślenia; działać na rzecz społeczności w duchu najwyższych pozytywnych wartości;

Opis karty Słońca w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

SŁOŃCE

1. radosne dzieciństwo i młodość, silne więzi rodzinne, mądre wychowywanie przez rodziców, chęć kształcenia się, szerokie zainteresowania, niekiedy odwrotnie: przebimbane lata, uciekanie od obowiązków, traktowanie życia jak zabawy.

2. nie ma

3. powrót do zapomnianego hobby, chęć samorozwoju (nauka lub zgłębianie hobby), starość bezpieczna i stabilna wśród pozytywnych ludzi

4. brak pewności siebie, pesymizm, ascetyczne wychowanie, brak wyznaczania granic w dzieciństwie = bezstresowe wychowanie, nieumiejętność wyznaczenia sobie samemu granic, skłonności do melancholii i depresji

5. Słońce na tej pozycji jest trzecią kartą (po Głupcu i Gwieździe) mówiącą o byciu dobrym człowiekiem; poczucie humoru, naturalne stawanie się przewodnikiem dla grupy i punktem odniesienia dla niej, optymizm, naiwność

6. pozytywna strona karty Słonce

7. wnoszenie uśmiechu i słońca do życia innych (kilku polskich kabareciarzy ma na tej pozycji Słońce), przerobienie jakiejś formy bycia nauczycielem dla kogoś (ale nie na zasadzie Kaplana lub Eremity, a bardziej nauczyciela życia), czasem przeprowadzka do ciepłych miejsc, działanie na rzecz ekologii, nauka bycia przywódcą

8. ochrona i opieka nad grupą/ rodziną, naturalne zajęcie stanowiska przywódcy, wnoszenie do relacji międzyludzkich ciepła, radosci, optymizmu.

Ogólnie Słońce w portrecie może ochronić i odgonić negatywne karty na innych pozycjach; jest darem samym w sobie w dacie urodzenia i dobrze by było nie odwracać się od Słońca.

środa, 28 grudnia 2016

Opis karty Księżyca w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

KSIĘŻYC

1. i 3. mało się można dowiedzieć od człowieka mającego na tych pozycjach Księżyc, tłumi w sobie emocje i zamysły; dzieci mają bujną wyobraźnię a u dorosłych przeradza sie w konfabulacje, teorie spiskowe i szybko postępującą demencję w Alzheimera; osoby dorosłe ukrywają przed najbliższymi najbłahsze nawet działania, ich wnioski nie mają pokrycia w rzeczywistości. Przy Ksieżycu na tych pozycjach trzeba przyjrzeć się uważnie innym pozycjom portretu; dzieci i młodzi ludzie mają zdolności artystyczne.

Pozycji nr 2 nie ma

4. zaburzenia emocjonalno-psychiczne, uzależnienia, nieumiejętność poradzenia sobie z realnym życiem, wyobcowanie, traktowanie fantazji jako faktów - po prostu odlot od rzeczywistości

5. Zdolności do tworzenia a więc wszelkie fabuły w książkach, też pisanie scenariuszy, zainteresowania tworzeniem filmów - słowem przenoszenie fantazji na papier lub ekran. Korzystanie z intuicji i podszeptów podświadomości. Może się zdarzyć niskie poczucie własnej wartości przy niekorzystnych kartach na innych pozycjach. Przy korzystnych - każda iluzja lęgnąca się w głowie ma szansę na urzeczywistnienie (dalekosiężne przedsięwziecia, których efekt na razie widzi tylko twórca).

6. Pozytywna strona Księżyca

7. i 8. może mówić, choć nie musi, o ezoterycznych zdolnościach (jasnowidzenie, jasnosłyszenie a już na pewno jasnoczucie - intuicja); korzystanie z tych zdolności i ich rozwijanie, pomoc ludziom dzięki temu (dosłownie: rozjaśnianie im drogi); czasami po prostu przyziemnie: przepracowanie ciemnej strony Księżyca, swoich lęków, wyjścia z nałogów, wyjścia z mgły.

Przy Księżycu warto spojrzeć na cały portret ogólnie, jak rozkładają się karty na pozycjach i gdzie jest punkt ciężkości tzn czy przeważa Księżyc, czy może da się jakoś go zneutralizować.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36
O autorze