Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
sobota, 19 sierpnia 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Rak 2018

W roku numerologicznym 2017/2018 porwie was bieg wydarzeń niezależny od was. Życie i Los zatroszczy się o to, żeby nie zabrakło wam wrażeń, tych pozytywnych i negatywnych, abyście nie mieli czasu złapać oddechu między nimi i aby wam uzmysłowić prawo przyczyny i skutku tzn. co zasiejesz, to zbierzesz. Może pojawić się tłum ludzi wokół was, przypadkowe znajomości, korzystne zbiegi okoliczności. Ale również przypadkowy seks, który będzie dosłownie brzemienny w skutki: przypadkowe ciąże. Dla Raków w związkach wreszcie istnieje najbardziej realna szansa na upragnione dziecko, dla singli szansa na miłość pod warunkiem ruszenia szanownej i aktywnego zainteresowania się płcią przeciwną czyli nie należy czekać na księciunia lub księżniczkę łaskawie dopuszczając ją/jego do siebie a wychodzić z inicjatywą, aby zwiększyć szanse na poznanie właściwej osoby.

Osoby szukające pracy będą w tym roku wyjatkowo wybredne i przez własną roszczeniową postawę mogą nie znaleźć zatrudnienia lub stracić dopiero co zdobyty etat/zlecenie. Osoby zatrudnione będą wiecznie narzekać na obowiązki, szefów, współpracowników i obrażać się o byle co. Finansowo będzie stabilnie, lecz wam wydawać się będzie, że jest ciągle za mało. Właściciele firm powinni trochę przewietrzyć skostniałą rutynę przedsięwzięć i szukać inspiracji u konkurencji, może przeorganizować działalność, wziąć udział w jakimś szkoleniu, może zatrudnić eksperta który pomoże zdobyć większą pulę rynku, może wprowadzić dodatkowy kanał dystrybucji, drugą równoległą ofertę do podstawowej itp.

Uciążliwa dla was będzie jakaś wścibska osoba, która nie da wam spokoju. Będzie ciągle chciała być na bieżąco co u was słychać, będzie podpatrywać wasze działania, pouczać, wyzłośliwiać się i trochę podcinać wam skrzydła. Najlepszą radą jest nie dawać jej pożywki swoim zainteresowaniem, traktować obojętnie i wzruszać ramionami. Lub wprost powiedzieć, ze nie macie ochoty utrzymywać kontaktów. Powinniście dać dojść do głosu asertywności i porzucić w kąt bycie miłym (w granicach rozsądku, oczywiście). Dla rodziców rada: nie bagatelizujcie żadnej niewinnej i małej infekcji u dzieci i zgłaszajcie sie do lekarza. Dzieci mogą w tym roku częściej chorować i być marudne. W sprawach domowych będziecie musieli zachować kruchą równowagę między dwojgiem dzieci, między czasem poświęconym pracy a wypoczynkiem, między drugą nieruchomością (jeśli taką posiadacie), między skłóconymi rodzicami itp. To wymagać będzie od was niezłego slalomu i inwencji twórczej. Dacie radę.

Podsumowując: nie zawsze musi być tak, jak chcecie i naciskacie oraz też nie należy obrażać się za to na cały świat. Wyluzujcie, bo frustracje będą powodować notoryczne rozregulowanie waszych czakr i nie uzyskacie równowagi w działaniu. Rok intensywny, mobilny i jest szansa że zaliczycie go na plus.

Rak 2017

 

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Panna 2018

Panny w nowym roku numerologicznym zajmą się przede wszystkim praktyczną stroną życia i materią. Nacisk położą na sprawy zawodowe, gromadzenie dóbr i monet, aby czuć się zabezpieczonymi na wszelkie okoliczności. Osoby, które do tej pory bezskutecznie szukały pracy znajdą ją na pewno. I to nie taką na chwilę, ale na długo lub dłużej. A osoby już zatrudnione będą strzec swojego etatu i nie dadzą sie wysadzić z siodła. Może jakieś wielkie ambicje nie zostaną zrealizowane (awans), ale akurat w tym czasie nie będzie wam na tym szczególnie zależało. Ma być stabilnie, bez wstrząsów, bez ryzyka i niepotrzebnych nerwów. Z tym, że okoliczności i ludzie wokół mogą dość mocno burzyć wasz wewnętrzny i zewnętrzny ZEN - no nie da się, jak to w życiu, płynąć tylko po spokojnych wodach; czasem natrafia się na zawirowania. I takie sytuacje będą was mocno wytrącać z równowagi. Rada jest taka, aby nie wchodzić w konflikty, nie dać się sprowokować do czegokolwiek, ale też brać udział w zawodowych "burzach mózgów", aby trochę zerwać z jednowymiarowym postrzeganiem tematów.

Pomimo tego, że wewnątrz i w swoim małym światku stworzycie enklawę równowagi, to w świecie zewnętrznym wokół was będzie się dużo działo i po prostu trzeba będzie na to jakoś reagować. Będą docierać do was informacje od osób z daleka, których dawno nie widzieliście; może należałoby odnowić z nimi kontakty bezpośrednie (twarzą w twarz), trochę posłuchać co w wielkim świecie słychać, dać sie zainspirować itp. Na pewno wyjdzie wam to na dobre.

W miłości wielkie BUM. Spotkacie osobę lub osoby, które spowodują, że wasza krew zacznie szybciej krążyć. Nie będzie to tkliwe uczucie a wielka namiętność. Rzucicie sie w wir romansów, seksu, przystojnych meżczyzn i pięknych kobiet. Istnieje oczywiście mozliwość, że partner okaże się osobą zajętą, ale wam to nie będzie robić różnicy: namiętność na pierwszym miejscu. Ostrzeżenie jest jedno: oceniajcie prawidłowo ludzi, aby nie narazić się na przemoc seksualną.

Tarot sugeruje wam nie wracać do przeszłości. Czy to w związkach, czy zawodowo, czy swoim postępowaniem. Sentyment za przeszłością nie sprawi, że przeniesienie ją w teraźniejszość poprawi jakość życia a przeciwnie: przyniesie rozczarowanie i odbije się wam wielką czkawką.

Rok numerologiczny 2017/2018 przyniesie wam wiele niespodzianek, zaskoczeń, pozytywnych ludzi i wystawi was na próbę. Będzie się działo!

Panna 2017

piątek, 18 sierpnia 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Wodnik 2018

Przed Wodnikami przełomowy rok pod warunkiem, że się odważą. Odważą zerwać ze stereotypami, z utartym szlakiem, ze środowiskiem które ściąga w dół, ze wszystkim, co ogranicza. To będzie dla was lekcja życia, wyzwanie i czy je przyjmiecie będzie zależało od odwagi wewnętrznej. Czy odniesiecie sukces czy porażkę - tego nie wiadomo. Sam fakt wyzwania i obietnica "wyzwolenia" będzie istotna. Na poziomie intelektualnym może wydarzyć się podobna historia: nagłe olśnienia, rozwiązanie skomplikowanych tematów, a nawet dokonanie odkrycia CZEGOŚ  w waszej dziedzinie naukowej. Sednem jest przełamywanie schematów, swobodna podróż intelektu i wymiana wiedzy. Będzie to o tyle ważne, bo otoczenie będzie nadal próbować wcisnąć was w znane ramy, będzie wymagać wzięcia odpowiedzialności za coś lub kogoś wbrew waszej woli, będą również wywierać presję, abyście się poświęcili "dla dobra" ogółu. Jaką decyzję podejmiecie, to zależy od was. Tarot nie mówi co byłoby lepsze a kładzie nacisk na sam pojawienia się powyższych sytuacji, bo życie chce was czegoś nauczyć. Jednak sprzyja wam karta 6 mieczy, która jest połączona z waszym znakiem a ściślej z Merkurym w Wodniku (nauka, intelekt, komunikacja, werbalizacja, filozofia itp czyli naturalny żywioł Wodników).

Wasza sfera zawodowa będzie dwojaka, bo z jednej strony zatrudnienia wam nie zabraknie a z drugiej będziecie ciągle poszukiwać czegoś, co idealnie przystaje do waszych wyobrażeń. Tylko że rzeczywistość do wyobrażeń może mieć się nijak. Dlatego będziecie trochę zadowolenia a trochę niezadowoleni. Hmm, częściej niezadowoleni. Praca, którą posiadacie zapewni wam dobre uposażenie, aktywa ale wam nie o to będzie chodzić. Jakbyście poszukiwali św. Graala. Stąd mogą się rodzić wasze frustracje i, co ważniejsze, otoczenie będzie chciało was wpasować w stereotypy i ciasne ramy (o czym pisałam wyżej). Bo jeśli sami nie wiecie, to inni mogą zadecydować za was. I tu jest potrzebna wasza odwaga do postawienia się i poszukiwania alternatywy.

Wasze życie będzie krążyło w nadchodzącym roku między poszukiwaniami duchowymi na wyższym poziomie, zerwaniem z dotychczasowym sposobem na życie a sprawami ostatecznymi. Być może ktoś z bliskich lub dalszych krewnych, może znajomych, odejdzie (a może macie pracę związaną z medycyną, gdzie życie i śmierć się przeplata) i ten fakt wyzwoli w was potrzebę "wypłynięcia w nieznane".

Panie Wodniki niech pilnują się, bo w sferze uczuciowej mogą zostać sprowadzone do roli kury domowej lub kochanki, panowie Wodniki będą szukać wsparcia w kobiecie, która ich opierze, nakarmi i przenocuje (co niekoniecznie wiązać się będzie z głębokim uczuciem).

Jaka jest rada dla was? Potrzebujecie osoby, która was uziemi tzn w momentach "bujania w obłokach" i oderwania od rzeczywistości brutalnie sprowadzi na ziemię i przypomni o wyniesieniu śmieci i ugotowaniu pomidorowej. Na takiej osobie będziecie mogli się oprzeć, zaufać i poczuć, że zawsze możecie miękko wylądować. Dlatego panie Wodniki niech szukają wolnego mężczyzny, a panowie będą twardymi facetami a nie rozdygotanymi galaretkami.

Wodnik 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Skorpion 2018

Skorpiony jako silne osobowości nie opuści w nadchodzącym nowym roku numerologicznym uczucie wszechmocy, decyzyjności i rządzenia silną ręką. Wasza pozycja rodzinna, zawodowa i towarzyska będzie nienaruszalna, często będziecie pytani o radę oraz podejmowali decyzję za kogoś. Natomiast zapomnijcie o postawie "mam zawsze rację", bo narobicie sobie dużo wrogów i nagle zrobi się wokół was pustynia towarzyska. Jednocześnie tarot nakłania was do fizycznego rozruszania organizmu (zacznijcie uprawiać jakiś sport lub jeśli jesteście aktywni, to przejdźcie na wyższy poziom) i intensywnych kontaktów ze zwierzętami. Bo to zwierzęta przyniosą wam ukojenie emocji i relaks. Można też połączyć te dwie dziedziny i np. zacząć naukę jazdy konnej lub wolontariat w schronisku dla zwierząt. Myślę, że bezinteresowność i taka odskocznia przydałyby sie wam, ponieważ czekają was trudne wydarzenia w rodzinie i/lub wśród znajomych. Może okazać się, ze zostaną przerwane wieloletnie przyjaźnie (z różnych powodów), że zaczną odchodzić sędziwi krewni, że nowi znajomi nie do końca wam odpowiadają itp - to wszystko będzie obciążeniem dla waszej kondycji psychicznej i dlatego należy zadbać o regenerację siebie w miłych okolicznościach przyrody.

Za to zawodowo i finansowo będzie wiodło wam się świetnie. Korzystajcie z każdej okazji dorobienia do głownej pensji, rozglądajcie się za dodatkowymi zajęciami, nie odmawiajcie pomocy nawet za symboliczną złotówkę, bo później przyniesie to bardziej wymierne korzyści. A najlepiej by było gdyby owa poboczna działalność była zgodna z waszym hobby lub zainteresowaniami.

W sprawach uczuciowych także zapowiada sie kwitnący okres. Single znajdą murowanych kandydatów na partnerów a w już istniejących związkach okaże się, że rodzi się samoistnie ich nowa, lepsza jakość. Niektóre z pań Skorpionów doczekają się upragnionej ciąży.

Z wyjazdami może być u was różnie. Bo jeśli zawodowo to będziecie wyjeżdżać niechętnie i z obowiązku, a jeśli prywatnie to z radością zwłaszcza do starszego pokolenia w rodzinie. Nie zaniedbujcie dziadków, babć, starszych cioć, bo przyniesie wam to zaskakującą radość.

Nowy rok numerologiczny przyniesie wam wydarzenia i trudne i radosne. Pamiętajcie, że nie ma życia bez śmierci, że zawsze coś musi przejść dogłębną metamorfozę, aby potem ze zdwojoną siłą mogło żyć lepiej, korzystniej, bardziej satysfakcjonująco.

Skorpion 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Byk 2018

U Byków w nowym roku numerologicznym na pierwszy plan wysuwają się uczucia i emocje. Już nie będzie wam chodzić o materię, bo jej macie dosyć lub znuży was bieg za nią. Będzie chodzić o emocjonalność, o jej rozwój, o dojście jej do głosu. Nie zdziwcie się jeśli zauważycie, że częściej będziecie płakać i sie wzruszać (panie; choc warto też zrobić badania hormonalne) lub tylko wzruszać (panowie). Ogólnie rok powinien przynieść wam możliwości rozwoju w każdej dziedzinie jednak w duchowo- emocjonalnej najbardziej. Będziecie przyciągać do siebie serdeczne, szczere, ciepłe i miłe osoby. W rodzinie również będzie spokojnie; poczujecie ze jesteście kochani i bardzo kochacie swoich krewnych, z których wywodzi się wasza krew. Bo w miłości już tak sielankowo może nie być. U wszystkich (singli i sparowanych) nastąpią rozstania i powroty, żale, czasem ostateczne rozstania, częściej chęć wyrwania się z utartych schematów i zmian zasad funkcjonowania związków. To wszystko będzie podyktowane waszymi większymi niż do tej pory potrzebami emocjonalnymi.

W pracy przeżywać będziecie permanentny kryzys. Ale nie taki, który jest związany z finansami a z poczuciem beznadziei obowiązków, beznadziei relacji zawodowych, beznadziei drogi, którą kroczycie. Jeśli będzie możliwość, to zmieńcie pracę (po uprzednim zastanowieniu się czy to nie jest tylko wasze przewrażliwienie), a jeśli nie, to dbajcie o skuteczne odseparowanie się od pracy w dniach wolnych czyli "nie myślę, nie ma mnie dla nikogo". Tarot sugeruje już drugi raz wykonanie gruntownych badań lekarskich lub zajęciem się waszymi schorzeniami (także ukrytymi), bo również stąd moze wynikać wasze poczucie sytuacji kryzysowej i pikowanie w dół samopoczucia.

Co jest najlepsze, to możecie liczyć na przychylność Losu, na znajdowanie się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, na ostateczne zamknięcie trudnych i ciągnących się tematów, na szczęśliwe zbiegi okoliczności, na zaufanie życiu i naturalne dostosowanie do jego biegu. Czas i świat będą waszymi przyjaciółmi i dziękujcie Wszechświatowi za małe i duże szczęścia. Bo kto wie? Może ktoś z was rozbije bank w totka?

Radą na nadchodzący rok niech będzie dla pań Byków zaufanie swojemu sercu i okazywanie go ludziom bez wstydu, a dla panów Byków docenienie i zauważenie innej sfery zycia niż tylko materia.

Byk 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Baran 2018

Przed Baranami zupełnie nowe drogi, nowe początki, porzucanie starych przedsięwzięć, które nie dawały dotąd żadnych efektów lub wyczerpały swoją formę. Pamiętajcie, że w 2018 roku przyświecać wam powinno motto "idź na całość a wygrasz"; niekoniecznie musicie wiedzieć co wam to przyniesie, dlaczego, jaki skutek i jaki zarobek: po prostu idź i to zrób. Nowe pomysły (nie tylko zawodowe) może wam przynieść kontakt z dziećmi; bawcie się z nimi i nie patrzcie na to, czy wypada w waszym wieku pohuśtać sie na huśtawce lub powisieć na trzepaku. Bądźcie spontaniczni, mobilni, zwiedzajcie okolice dalsze i bliższe, szukajcie inspiracji poza miejscem zamieszkania, przeprowadźcie się jeśli trzeba lub jest taka ochota. Pracy i pieniedzy wam nie zabraknie jeśli tylko będziecie korzystać z okazji, które podsuwa wam los. Na hobby i przyjemności wystarczy, na spotykanie się w towarzystwie również i to koniecznie w realu! zapomnijcie o internetach. Wyłącznie telefony, twórzcie więzi międzyludzkie, szukajcie towarzystwa które jest wesołe, zrelaksowane i mające dobrą energię. A to dlatego, ze będziecie mieć tendencje do zbyt krytycznego oceniania ludzi i czasami mówienia (swojej) prawdy między oczy. Powściągnijcie język w niektórych sytuacjach, bo zaprzepaścić możecie szansę na poznanie fantastycznych ludzi. Mężczyźni Barany niech unikają kobiet, które marudzą, są ciągle niezadowolone i noszą wysoko głowę. Za to wszystkim Baranom tarot zaleca słuchać rad mądrej rodzicielki lub babci - te kobiety powiedzą wam jak jest i często sprowadzą was na ziemię w sytuacjach, gdy się zagalopujecie. Zwłaszcza, że nie da rady w tym roku przeskoczyć wydarzeń przypadkowych lub niekorzystnych zbiegów okoliczności. Bierzcie, co daje życie i nie walczcie z tym - po prostu czasem tak trzeba. Niezałatwione sprawy z przeszłości będą uporczywie wracać dopóki ostatecznie się z nimi nie rozprawicie i nie zamknięcie ich. Zamiatanie pod dywan nic nie da.

W miłości bez zmian tzn ci, którzy są w związkach to w nich pozostaną, a osoby samotne nie będą miały ochoty wchodzić w bliskie relacje. Możecie poczuć potrzebę szeroko pojętego rozwoju duchowego, który wymaga koncentracji i samotności. Za to sprawy domowo-rodzinne ogarniecie na medal i nikt wam nie podskoczy. Bądźcie w tym roku decyzyjni, alfą i omegą i punktem odniesienia dla rodziny. Poradzicie sobie na 200%.

Nie zapominajcie o odpoczynku! Nie przekładajcie urlopów, bierzcie wolne w każdy długi weekend, bo inaczej mogą zacząć się problemy zdrowotne z przepracowania. Idźcie na badania okresowe, jak trzeba to pojedźcie do SPA, do sanatorium lub na weekend sami(!) tam, gdzie jest mało ludzi.

Rok intensywny, kreatywny, mobilny. Będziecie z siebie dumni. I z tego ile dokonaliście.

Horoskop na 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Strzelec 2018

Strzelce mają szansę w tym roku poszerzyć swoje grono bliskich znajomych i tak jak Barany powinny utrzymywać i zacieśniać więzy międzyludzkie twarzą w twarz a nie na odległość. Możecie brać udział w wielkich wydarzeniach rodzinnych tj. ślubach, weselach, chrzcinach i jeśli kręcicie nosem na takie spędy, to szybko przestańcie, bo da to wam wiele radości i pozwoli odkryć na nowo pozytywne nici łączące was z krewnymi. Jednocześnie nie zapominajcie o sobie i swoich potrzebach a raczej przyjemnościach. Wskazany jest mocny kontakt z naturą (chodzenie boso po trawie, ziemi, plaży i również znalezienie skrawka ziemi pod uprawę roślinek), ponieważ moze brakować wam w tym roku uziemienia, poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Nie chodzi o sprawy finansowo-zawodowe, bo tutaj będzie wiodło wam się rewelacyjnie dzięki własnej inwencji, wcielaniu w życie pomysłów (wskazana praca na własny rachunek lub aktywne zabieganie o awans) i czynnej realizacji zamierzeń. Aby wcielać w czyn własne przedsięwzięcia nie bójcie się wyruszać na podbój świata blizszego i dalszego. Tarot sugeruje, że przeprowadzki (na stałe lub czasowe) wyjdą wam na dobre; tak samo podróże. Jednak mierzcie siły na zamiary, bo w przeciwnym razie możecie podsumować rok jako rok straconych inwestycji i stagnacji zawodowej. Przejściowy brak poczucia bezpieczeństwa może wiązać sie ze sferą duchowo-emocjonalną zwłaszcza w sytuacjach, gdy doskwierać będzie singlom samotność a osobom sparowanym odczucia, że nie tak wyobrażaliście sobie życie w związku (lub partnera). Zapytajcie sie wtedy siebie w imię czego zrezygnowaliście z rzeczy, które były dla was ważne. I nie oszukujcie się, odpowiedzcie uczciwie sobie na to pytanie a będziecie już wiedzieć co i jak zrobić / zmienić.

Jak wspomniałam, pojawi sie w waszym towarzystwie sporo osób, lecz na pierwszy plan będzie wysuwał się mężczyzna w średnim wieku; trochę tetryk, trochę smutas, ale na pewno realista do bólu. To może być wykładowca, szef, krewny, ojciec koleżanki, kandydat na partnera itp. Ten mężczyzna zmusi was do zmierzenia się z własnym poglądami, być może do ich rewizji, może przekona was do swoich, ale na pewno wywrze na was wielki wpływ. Nie omijajcie go, bo okaże się, że niedostępność to tylko pierwsze wrażenie a wraz z blizszym się poznawaniem wasz świat przekonań i wiedzy stanie się szerszy.

Sprawy domowe wymagać będą kreatywności przyrównywanej do jazdy figurowej na lodzie: pogodzenie terminów domowników, panowanie nad dorastającymi dziećmi (burze z piorunami gwarantowane), tłumy gości. To wszystko i jeszcze trochę wystawi waszą cierpliwość na próbę. Rada jest taka: bądź konsekwentny i planuj, bo nie zapanujesz nad chaosem.

Rok zaliczysz na duży plus jeśli pomyślisz dwa razy zanim coś zrobisz, prześpisz się z pomysłem i nabierzesz dystansu (patrz sprawy zawodowe) choć jeśli czegoś jesteś w 200% pewien, to rób to.

Strzelec 2017

środa, 16 sierpnia 2017

Chciałabym zaprosić moich czytelników i tych, którzy trafili tu przypadkiem i zechcą, do odwiedzenia strony magicznywachlarz.pl

Sklep powstał z pasji i niespokojnego ducha mojej koleżanki Doroty. Tarocistki, czarownicy, uczennicy Suligi, poetki, autorki tekstów piosenek pewnej grupy, tańczącej tango (prawie zawodowo) i cudownego człowieka. Sklep mieści się w Legionowie, otwarcie nastąpi w sobotę 19.08.17. Doris jest kompetentna w "strefie ezo" i potrafi odpowiedzieć na (prawie) każde pytanie.

Strona internetowa ma piękny interfejs, będzie rozbudowywana i na pewno będzie można dokonać zakupów online.

Zapraszam :)

sobota, 22 lipca 2017

Witajcie po bardzo, bardzo długiej przerwie. Gdyby nie pewne wydarzenie grubego i dużego kalibru, to nadal mój blog leżałby odłogiem z braku czasu.

Wydarzeniem tym jest świeżo upieczona w drukarni książka o tarocie mojej koleżanki, prawdziwej wiedźmy i czarownicy - Izy Gruchalskiej. Iza nie jest jakąś tam sobie rzemieślniczką tarotową, ona wchodzi w niego głęboko, żyje nim i WIE. Jest bardzo magiczną i jednocześnie racjonalną wiedźmą: rysuje mandale, zajmuje się żydowską kabałą, odprawia rytuały, ma szerokie spojrzenie na karty i wiele wiele innych. I jest mądra. Ona WIE.

W książce Iza prowadzi nas przez 78 kart w zupełnie odmienny sposób niż jesteśmy/ byliśmy przyzwyczajeni przez innych autorów. Pokazuje wielopłaszczyznowość kart, zahacza o kabałę, zmusza do myślenia i zatrzymania się; ściąga nas z utartych ścieżek i wpycha w chaszcze znaczeniowe, mentalne i medytacyjne.

Książka jest dla wszystkich, którzy szukają wyzwania. Którzy chcą czegoś więcej niż odklepania znaczeń kart. Którzy nieustannie poszukują. Iza mówi: odważ się.

Książka pt. "Pozwól, że ci się przedstawię... Zwą mnie tarotem" do kupienia w sklepie Cedrowe Wzgórza lub Wydawnictwie Jord

O Izie:

http://gruchalska.com/

poniedziałek, 27 marca 2017

Zapraszam do lektury o moich znajomych :)

Magia nie zna granic

Wspaniałe dziewczyny, wspaniała grupa wsparcia i wspaniałe wspólne chwile.

Dziękuję!

12:53, krolowa.mieczy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 39
O autorze