Kategorie: Wszystkie | Królowa Mieczy | wróżba
RSS
środa, 07 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co będzie się działo u Skorpionów?

- ogólnie - 9 pucharów

- praca - Paź Kijów

- finanse - Wieża

- ludzie wokół - 10 kijów

- dom - Paź Monet

- wyjazdy - 9 monet

- miłość - 3 monet

- co się uda - 7 kijów

- co się nie uda - Paź Mieczy

- rada - Królowa Kijów

IMG_20160907_142035_600x800

Skorpiony niech się skupią w najbliższych 12stu miesiącach na sprawach finansowo-domowych. Nie będzie wam się chciało, bo przyciągać będziecie energię rozprężenia, niefrasobliwości i zaspokajania swoich zachcianek niż zajęcia się konkretem. Jednak życie po prostu wymusi na was reakcję i nie będzie wymówek. Czasem bywa tak, ze następuje czarna seria usterek w domu lub nagle coś wymaga nieplanowanego remontu i tak będzie u was: jak nie pralka to lodówka, jak nie spadający tynk to nagle pismo z urzędu, ze koniecznie trzeba coś naprawić itp. Osoby posiadające dom lub planujące zakup domu lub szczęśliwi właściciele niedawno zakupionego domu z rynku wtórnego będą łapać się za głowę, gdy zobaczą na własne oczy prawdziwy stan techniczny. No cóż, trzeba będzie zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Dlatego finanse ściśle będą się łączyć z waszym zyciem rodzinnym. Wy lepiej wielkich i drogich wakacji nie planujcie; najlepiej będzie spędzić je pod gruszą a środki finansowe przeznaczyć w nieruchomość. Uda wam sie ogarnąć wszystko pod warunkiem, ze panie Skorpiony zawieszą wygodne podejście do życia i naprawdę zaangażują sie w załatwianie, wykłócanie się w urzędach i z ekipą budowlaną. Tym bardziej, ze mogą być przeprawy z ludźmi w waszym otoczeniu; jak sami nie przypilnujecie, to rezultat nie będzie taki, jaki sobie założyliście.

Wokół was pojawi się sporo młodych ludzi, którzy znacząco wpłyną na sprawy w firmie (lub stosunki międzyludzkie) - będzie wesoło i przyjaźnie; na sprawy rodzinne - któreś z dzieci wymagać będzie większej uwagi i poświęcenia mu więcej czasu w nauce, w dowozeniu na zajęcia i hobby (będzie raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie nieźle); oraz jakieś przeziębienia i niedoleczone infekcje, którymi wzajemnie w rodzinie będziecie się zarażać (potrwa dłuzej zanim znajdzie się przyczynę i środek zaradczy).

Skorpiony szukające pary niech rozglądają się w pracy, w delegacjach i na spotkaniach biznesowych. To tam ktoś może wpaść wam w oko i z gruntu zawodowego znajomość przeniesie się na grunt prywatny. Szukający pracy do upadłego mają chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i jak nie drzwiami to oknem. Wychodzą sobie.

Panie Skorpiony będą żywo zainteresowane zmianą swojego stylu ubioru czy makijażu na bardziej przyciągający uwagę. To dobry pomysł wreszcie zmienić coś w swoim wyglądzie (choćby kolor włosów), bo będziecie się lepiej czuć same ze sobą. Aha, i warto poćwiczyć z Chodakowską ;)

wtorek, 06 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Wagi?

- ogólnie - 5 pucharów

- praca - 4 pucharów

- finanse - Śmierć

- ludzie wokół - 9 monet

- dom - Rycerz Mieczy

- wyjazdy - 3 mieczy

- miłość - 10 monet

- co się uda - Królowa Kijów

- co się nie uda - 3 monet

- rada - Cesarz

IMG_20160906_173328_600x800

Nad Wagami w tym roku będzie krążyć energia poczucia straty i jakiegoś żalu. Przyczyna może być przeróżna: od żalu za szczuplejszą sylwetką, przez żal za dawnym mieszkaniem po żal z powodu upływającego czasu. Ile osób tyle przyczyn. Nie poddawajcie się temu stanowi jeśli chodzić będzie o błahostki. Jeśli o poważniejsze sprawy, to wiadomo: trzeba dać sobie czas.

W pracy ch.jowo ale stabilnie - tak będziecie odczuwać sytuację. Warto rozejrzeć sie za czymś nowym jeśli już naprawdę macie dość. Ale tylko rozejrzeć, przygotować grunt, bo tarot mówi, ze pochopna zamiana pracy może być nieudana. Przeczekajcie jeszcze ten rok w miejscu, w którym teraz pracujecie i od lata przyszłego roku już konkretnie i z werwą zabierajcie się za szukanie alternatywy. Finansowo odetchniecie z ulgą, ale nie dlatego, ze cudownie z nieba zacznie sypać sie grosz, ale dlatego, że ostatecznie i definitywnie zakończą sie stare wlekące się za wami szarpania z wierzycielami. Rada jest taka, aby zupełnie zreorganizować budżet domowy; może zmienić bank, może przenieść lokatę gdzie indziej, zainwestować w zupełnie nową rzecz. Broń was Panie Boże brać nowe kredyty. To czas na czyszczenie zbędnych obciążeń finansowych! Przegląd ofert tv kablowej, abonamentów komórkowych - jak trzeba to zmiana firmy, gdzie taniej. A najlepiej w tym temacie zdać sie na Pana i Władcę Domu, bo rzeczywiście facet będzie wiedział lepiej i lepiej się na tym znał.

Sytuacja w domu nerwowa, będą wybuchać krótkie i intensywne kłótnie z powodu młodego mężczyzny. Dorastający syn, kolega syna lub partner jeśli jesteście w wieku do ok. 35lat. Będą trzaskania drzwiami i latające talerze. Jednak nie mylić tych kłótni z nienawiścią, bo podszyte one będą uczuciami. No czasem bywa gdy ktoś wyrywa się na niepodległość.

W miłości spokój, stabilizacja i constans z powodu dobrej sytuacji materialno-bytowej. Żadne niespodzianki, wszystko toczy sie jak do tej pory. Dla pań Wag rada: pozwólcie partnerowi poczuć sie prawdziwym mężczyzną. Niech on decyduje, wybiera, radźcie się go. On ogarnie świetnie wszystko a wy będziecie mieć więcej czasu na ploty z koleżankami i kosmetyczki ;) Następna bardzo ważna rzecz: odwiedźcie ojca, zadzwońcie do niego i zainteresujcie się.

Wyjazdy z bólem serca czyli głównie zawodowe. Uważajcie na drobne ale upierdliwe urazy podczas podróży, chowajcie ostre rzeczy głęboko i zabezpieczajcie należycie. Mobilność pań spod znaku Wagi bardzo udana, a mężczyźni mają szansę na spotkanie w podróży partnerki lub kobiety, która przesłoni im cały świat.

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co czeka Panny?

- ogólnie - 9 monet

- praca - 8 monet

- finanse - 7 kijów

- ludzie wokół - 7 monet

- dom - 2 monet

- wyjazdy - Eremita

- miłość - As Monet

- co się uda - Paź Kijów

- co się nie uda - Księżyc

- rada - 5 pucharów

IMG_20160906_094234_600x800

Ziemski znak Panny będzie miał radochę w tym roku :) Energia przy was to pieniądze, porządek, poukładanie i... ziemia. To dobry czas na remonty a zwłaszcza kupowanie durnostojek, dekoracji do domu, zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie, uprawę roślin doniczkowych i ogrodowych. Pieniądze się znajdą, bo jakże by inaczej? Panna ma zawsze zakamuflowane gdzieś kilka groszy! Jednocześnie tarot mówi: podejmuj decyzje jednoosobowo, bo wtedy będziesz pewien, ze dobrze robisz.

Sprawy zawodowo-finansowe będą toczyć się utartym torem, rewolucji brak. Szukający pracy powinni ją znaleźć, no nie ma bata - muszą. Na rozmowach kwalifikacyjnych należy kłaść nacisk na twarde umiejętności praktyczne i doświadczenie. Właściciele firm mają podążać dotychczasową ścieżką i nie wymyślać, bo lepsze jest wrogiem dobrego. Portfel będzie pełen. Pilnujcie wysokości rachunków, bo mogą zdarzyć się błędy lub coś naliczonego z nakładką. Starzy znajomi i przyjaciele zostaną przy was, nie widać nowych osób w waszym otoczeniu. Ktoś może na długo zamilknąć i zająć się swoimi sprawami, ale to nie znaczy że zerwał z wami znajomość a że absorbuje go własne życie.

Sprawy domowo-rodzinne nabiorą nowych definicji. Niektóre Panny będą mieszkać na dwa domy lub szukać nowego lokum, inne będą starać się rozluźnić więzi rodzinne, żeby móc samodzielnie ruszyć w świat, jeszcze inne będą musiały puścić dzieci w świat i mogą mocno to przeżywać. Tak czy siak będzie to lekcja dla Panien: rozluźnienie smyczy. W miłości realne szanse na zakochanie, ale jak to u Panien bywa: rozsądne zakochanie czyli najpierw rozumem a potem sercem. Okazji nie powinno brakować tylko wyluzujcie! W związkach pojawią się nowe możliwości inwestycyjne nadwyżek finansowych lub możliwość kupna ziemi/nieruchomości. Możliwość a nie kupno. Zastanówcie się, obejrzyjcie oferty ze wszystkich stron, przedyskutujcie. Istnieje duża szansa, ze traficie w dziesiątkę z decyzjami.

Wyjazdy? raczej nie lub bardzo rzadko. No chyba, że wybieracie się na pielgrzymkę lub samotną wędrówkę po górach i dolinach, to tak. Ewentualnie w miejsca, gdzie nie ma tłumów, krzyków a kontakt z naturą.

Zadowolenie przyniesie wam improwizacja. Tak, to niezgodne z naturą Panny, lecz spróbujcie od razu zrealizować pomysł bez dywagowania nad nim tygodniami i bez planowania. Zaskoczcie wizytą kogoś z rodziny lub przyjmijcie z otwartymi ramionami niezapowiedzianego gościa. Improwizowane spotkania moga okazać się fantastyczne.

W tym roku Pannom nie uda się zerwać z tworzeniem teorii spiskowych, wyciąganiem błędnych wniosków, zmiany zdania zależnie od okoliczności i zakulisowym działaniem. Panny mają tendencję do chowania w sobie swoich myśli, działań i planów: coś sobie umyślą, powiedzą komuś coś innego i zrobią coś innego. Raczej nie jest to wskazane w tym roku, bo wielu ludzi może się na was zawieźć. A to przecież niepotrzebne, prawda?

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Lwów?

- ogólnie - As Pucharów

- praca - 6 monet

- finanse - 5 monet

- ludzie wokół - 3 pucharów

- dom - 4 monet

- wyjazdy - Paź Pucharów

- miłość - Królowa Monet

- co się uda - Rycerz Monet

- co się nie uda - 5 mieczy

- rada - 2 kijów

IMG_20160906_094632_600x800

Lwy przepełni w tym roku miłość na wskroś. Przypomnijcie sobie piosenkę "Love is in the air" - to będzie właśnie tak. Osoby pragnące dziecka jak i te które pragną się zakochać, pokochać i być kochanym będą czuły krążącą wokół was energię miłości.

Rok pod znakiem materialno-emocjonalnym. W pracy i finansach jednak tak sobie, ponieważ tarot bardziej wskazuje na otrzymanie pracy w charakterze staży i wolontariatów; ogólnie rzecz nazywając - pomocy innym ludziom czyli wasza praca będzie opierać sie faktycznie na pomocy innym i dawaniu z siebie więcej niż otrzymywaniu w zamian przy niewielkich gratyfikacjach finansowych lub otrzymywanie pomocy w postaci zasiłków socjalnych. Właściciele firm powinni zainteresować się akcjami dobroczynnymi lub nawiązać współpracę z fundacjami. Ten rok sprzyja odruchom serca i portfela. Jednocześnie każdy Lew niezależnie od wykonywanego zawodu, charakteru pracy i sytuacji życiowej inwestuje w ten sposób w swoją przyszłość i buduje swój wizerunek osoby, na której można polegać, która będzie zawsze przy boku w dobrych i złych chwilach oraz ugruntuje swoją pozycję na rynku pracy. Działając w taki sposób jest ogromna realna szansa na otrzymanie prawdziwego etatu (a nie śmieciówki), na który przyjdzie wam trochę poczekać, lecz się doczekacie (sądzę że bliżej końcówki lata przyszłego roku).

Rok pod względem towarzyskim zapowiada się radośnie - z osobami wokół będzie łączyło was podobne poczucie humoru, więzi emocjonalne, wizyty i rewizyty, moga pojawić się zupełnie nowe przesympatyczne osoby a nawet nowy członek rodziny. Zbierz minimum 3 osoby a już impreza się rozkręci ;) W domu bez zmian: skupicie sie na tym co macie, będziecie może dokupować lub znosić nowe przedmioty, niechętnie zabierzecie się za remonty. W miłości spokojnie, stabilnie i po staremu. Kobiety raczej ogarniają dom, stają się bardziej oszczędne lub przeciwnie: wyjątkowo rozrzutne; męzczyźni szukają partnerki dojrzałej emocjonalnie, której mogliby pozostawić na głowie sprawy domowo-remontowo-życiowe. Wyjazdy krótkie, gdzieś bliżej w miejsca gdzie ciągnie was serce i czulibyście się dobrze. Jeżeli dalsze wyjazdy, to związane z dziećmi np. na chrzciny lub komunie lub urodziny.

Małe problemy urzędowe i nieporozumienia komunikacyjno-językowe. To wam może się nie udać. Czytajcie dziesięć razy dokumenty urzędowo-bankowe, jeśli nie rozumiecie, to dopytujcie do skutku. Urzędnicy mogą być dla was wyjątkowo nieuprzejmi i niechętni do pomocy z własnej inicjatywy. Uważajcie, aby nie zagubić ważnych papierów.

Jaka rada? Rok przeznacz na planowanie kolejnych ruchów. Obserwuj otoczenie i sytuację, wyciągaj wnioski z błędów ludzi wokół, sięgaj wzrokiem za horyzont, ale na razie nie działaj. Planuj przygotowując się do podróży (w przenośni "podróży").

poniedziałek, 05 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co czeka Raka?

- ogólnie - Wisielec

- praca - Kapłanka

- finanse - 8 monet

- ludzie wokół - 4 pucharów

- dom - 6 kijów

- wyjazdy - 5 kijów

- miłość - Kochankowie

- co się uda - 9 kijów

- co się nie uda - 4 kijów

- rada - 3 pucharów

IMG_20160905_174127_600x800

Raki przygotujcie się na intensywny rok. Będzie się działo tyle, ze w pewnym momencie zatęsknicie do stagnacji i nudy. Energia roku, jaka wam będzie towarzyszyć będzie wymagać od was przewartościowania poglądów w każdej dziedzinie lub jednej dla was znaczącej. Nic nie będzie takie jak wcześniej.

W pracy mało zmian. Wasza pozycja będzie niezagrożona jednak przydałoby się więcej autoreklamy, skutecznego PRu i niezgadzanie się na zepchnięcie do kąta. Jeżeli już chcecie przeforsowywać własne pomysły, to spokojnie, po cichu w stylu "kropla drąży skałę". Otwarte działanie i rewolucje nie wyjdą wam na dobre i będą nieskuteczne. Właściciele firm przede wszystkim powinni postarać się o skuteczniejszą reklamę, bo jesteście po prostu niewidoczni. Chyba, ze wam zależy na reklamie szeptanej, to tak, zostawcie wszystko po staremu. Szukający pracy mają szansę na jej otrzymanie, ale zasada jest podobna: dajcie się zauważyć, zaskoczcie rekruterów czymś nieszablonowym lecz w granicach dobrego smaku. Nadstawiajcie ucha, bo praca może przyjść do was bardziej nieoficjalnymi kanałami niż z ogłoszeń.

Finanse powoli w górę. Nie będą to spektakularne zwyżki a powoli po równi wzwyż. Jeżeli macie możliwość inwestowania zysków, to zróbcie to we własną firmę zamiast wypłacić sobie dywidendę. Etatowcy niech spodziewają się niewielkich podwyżek za zasługi a nie mega bonusów. Jednak portfel powinien być pełen bez liczenia grosza do końca miesiąca.

Wasi znajomi i przyjaciele w pełni zaspokoją wasze potrzeby emocjonalne. Wszystko będzie toczyć się jak do tej pory w dobrze znanym kręgu bez większych przetasowań. Współpracownicy raczej też ci sami, czasem rozczarowująco nudni. Ale nie zawsze musi być z fajerwerkami, prawda?

Prawdziwe petardy czekają was w temacie wyjazdów, miłości i rodziny/domu. Zakochanie od pierwszego wejrzenia, miłosć po grób, zaręczyny, udany seks i cudowna intymność. Wiele Raków będzie latało 3 cm nad ziemią. Będzie to zasługą odcięcia się od negatywnej przeszłości, przerobienia w sobie rozwodów czy rozstań i prawdziwemu otwarciu serca na nową miłość. I bardzo dobrze. Tak samo z wyjazdami: jakikolwiek powód będzie dobry, zeby się wyrwać ze znanego sobie środowiska. Ludzi przy tym co niemiara, ale raczej przelotne znajomosci bez kontynuacji. Możecie intensywniej zainteresować się jakąś dziedziną sportu, która niesie ze sobą nutę rywalizacji czyli jeśli bieganie to na czas, jeśli siatkówka to zeby moja drużyna wygrała, jeśli wspinaczka sciankowa to chcę być pierwszy. Wyjdzie to wam na zdrowie i przy okazji wzmocnicie swoją Czakrę Korzeni. Co w domu? Wszystko toczy się gładko, bez kłopotów. Dużo odwiedzin, jakieś powroty w glorii chwały członków rodziny (sukcesy na studiach lub odwiedziny kogoś z emigracji), budowy domów/remonty mieszkań zakończone z sukcesem.

Jaka rada? Czas na trzeciego członka rodziny, czas na oddech pełną piersią i powiedzenie sobie do lustra: jest świetnie, zasłużyłem/ -am na to, moje pozytywne emocje krążą i obdarzam nimi bliskich i wszytskich których znam. Świętujcie życie po prostu.

Zapraszamy :)

https://drive.google.com/file/d/0Bxn2K7-MQU_XUC1Bc0xoMnIyT2s/view?usp=sharingFilmik niestety nie chciał mi tu się wgrać

15:07, krolowa.mieczy
Link Dodaj komentarz »

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co czeka Bliźnięta?

- ogólnie - Król Monet

- praca - 3 monet

- finanse - Sprawiedliwość

- ludzie wokół - 4 monet

- dom - Paź Mieczy

- wyjazdy - Sąd

- miłość - 4 pucharów

- co się uda - 3 mieczy

- co się nie uda - 9 kijów

- rada - 9 monet

IMG_20160905_105623_600x800

Bliźnięta będą skupione na stronie zawodowo - finansowej w tym roku. W pracy zwyżki, awanse, możliwość pokazania się z jak najlepszej strony, wzięcie udziału w tworzeniu nowych przedsięwzięć i/lub kontynuacja starych. Właściciele firm odetchną, bo wreszcie zacznie się kręcić i zmierzać we właściwym kierunku. Szukający pracy pełną parą ruszą na rozmowy kwalifikacyjne i pracę dostaną. Osoby chcące zmienić cos w swojej karierze również - nie bać się ryzyka, bo miękko wylądujecie. Finanse pod znakiem urzędowym. Czytajcie dokładnie każdy dokument, konsultujcie się z mądrzejszymi od siebie fachowcami, nie podpisujcie na chybcika i na kolanie. Sprawy sądowe znajdą swoje rozwiązanie ostateczne. Inwestycje dadzą tylko taki zysk, jaki był zawarty w umowach i nic ponadto. Zadłużeni mogą się spodziewać postępowań sądowych i nie będzie to zabawa, bo należy podejść do sprawy poważnie a najlepiej dogadać się zanim będzie za późno. Wielkich strat nie ma, zysków również; tak po równo dla każdego wg zasług. Krąg znajomych i przyjaciół lub współpracowników nie zmieni się. Nowych osób nie będziecie chcieli dopuszczać bliżej do siebie, bo ze starymi dogadujecie się rewelacyjnie i wam wystarczą. Świeżaki w pracy mogą mieć trudności z zawiązywaniem kontaktów międzyludzkich (co jest niebywałe dla Bliźniąt); dajcie sobie czas, nic na hurrra, powolutku będzie się zmieniać. Jednocześnie nie ignorujcie dodatkowych zajęć szkolnych lub pracy po godzinach, bo opłaci się to wam finansowo. W domu/ rodzinie nieporozumienia, potyczki, przepychanki, być może ciągłe przeziębienia, spadek formy. Tarot radzi wtedy zapakować wszystkich do auta i wyjechać choćby na jeden lub dwa dni. Odetchniecie, wrócicie do równowagi. Podróże urlopowe jak najbardziej tak i naładujecie baterie pod warunkiem, że wyłączycie wszystkie smycze, które łączą was ze światem czyli: laptopy, komórki, tablety.

W miłosci spokój i rutyna. Bliźnięta w związkach poczują, że są gdzie powinny być. Czasem dopadną was myśli, ze to wszystko takie przewidywalne i nudne i jak tu dalej żyć? Wtedy zamiast stawiać wszystko do góry nogami i się rozwodzić, pakujcie auto, kupcie bilet na pociąg dokadkolwiek i przełamcie rutynę. Bliźnięta to potrafią! Samotne Bliźnięta jakoś będą kręcić nosem na kandydatów i kandydatki: a to krzywe nogi ma, a to nie zna się na literaturze angielskiej, a to strzelę focha i zobaczę co zrobi... Same sobie będziecie utrudniać poczucie szczęścia. Upuście pary a pójdzie gładko.

W tym roku uda się wam przełamać stare schematy myślowe, które straciły już na aktualności. Może być wam trochę dziwnie i rozczarowująco z tego powodu, lecz zmiana podejścia to progres. Jednocześnie spróbujcie przeanalizować swoje zachowanie i sposób działania w przeszłości, bo wyciągnięcie wniosków pomoże wam nie popełnić drugi raz błędów.

Jaka rada? Ruszaj na zakupy, wyprzedaże, upiększaj otoczenie, zajmij się pracą lub bliskim kontaktem z naturą, ziemią. Obserwacja rozkwitających kwiatów w ogrodzie doda wam skrzydeł, radości i spokoju. No i zajmij się stuningowaniem ciała u kosmetyczki, bo kasy ci nie zabraknie.

 

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Prognoza:

- ogólnie - Mag

- praca - 7 pucharów

- finanse - 5 pucharów

- ludzie wokół - Królowa Pucharów

- dom - Król Mieczy

- wyjazdy - 5 mieczy

- miłość - 9 kijów

- co się uda - 4 mieczy

- co się nie uda - 10 monet

- rada - 2 kijów

IMG_20160904_215229_600x800

Co będzie się działo u osób spod znaku Byka? Energia na nowy rok jest dla nich fantastyczna: nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko w ich rękach, dusze towarzystwa i kreowanie własnej rzeczywistości. Jadnak żeby nie było tak cudownie, to tarot ma do powiedzenia coś więcej i ostrzeżenia przed posunięciami, które niekoniecznie przyniosą super efekty.

Jeżeli już Byki wejdą w rozsadzającą ich od srodka energię pt "mogę wszystko", to w sprawach zawodowych i finansach mogą się lekko naciąć gdy nie wykonają wcześniej rozeznania rynku, sytuacji, konkurencji. Dla pracujących na własny rachunek to jest czas na spełnianie marzeń i dalekosiężnych planów. Finansowo może być w dołku lub co przychodzi, to odejdzie. Dla zatrudnionych u kogoś na etatach lub umowach cywilno-prawnych to czas, gdy świat wokół zacznie być dla was za ciasny i zechcecie na łeb na szyję coś zmienić. Finansowo nie wyjdzie korzystnie. Owszem, warto podążać do celu, ale nie za ułudami. Najpierw research a potem działanie. Wyjazdy raczej służbowe niż rekreacyjne; a jeśli rekreacyjno-wypoczynkowe to z przeszkodami (a to koło od auta, a to zła rezerwacja, a to opóźnienie samolotu/pociągu, a to zatrzaśnięcie się w toalecie itp). Ludzie wokół mogą wydać wam się dziwni, nagle przestają was rozumieć, reagują zbyt nerwowo lub wy reagujecie zbyt nerwowo, za emocjonalnie. Warto znaleźć sobie jedną jedyną przyjaciółkę (mężczyźni też), której można się zwierzyć, ponarzekać i dać ujście emocjom. Sprawy domowe zszarpią wam nerwy, bo szykują się przepychanki dotyczące remontów, sprzedaży nieruchomości, kupna nieruchomości, zamiany nieruchomości. Przepychanki nie dlatego, że nie będzie możliwości, nabywców lub kupców, a dlatego, ze mężczyzna z rodziny stanie okoniem. Nie i już. Niech Byki przemyślą czy nie lepiej odpuścić na razie te tematy i powrócić do nich od października 2017.

W miłości zwiazki będą wisiały na włosku choć są do uratowania dzięki wyciągnięciu wniosków z przeszłości i przede wszystkim na otworzeniu się pełnym na partnera; nie należy bać się i srożyć oraz zakładać, że partner ma na celu zdeptanie. Wolne Byki nie przerobiły jeszcze do końca poprzednich związków / relacji i są na razie zacięte w sobie. W takiej sytuacji nie są w stanie wejść z radością i czystym kontem w nowe. Nie oznacza to, ze będzie wokół was pustka; flirty i romanse owszem ale nic co jest rozwojowe i dobrze rokuje (znowu: należy przerobić sercem i umysłem przeszłość żeby przestać się wreszcie bać, ze historia się powtórzy).

Uda się Bykom wszystko to, co dokładnie w punktach zostanie wcześniej zaplanowane, przemyślane.; wszystko to negatywne, co zostanie odcięte z przeszłości; wszelkie odpoczynki w SPA, sanatoriach; sesje psychologiczne, operacje i rekonwalescencja.

Jaka rada? Nie myśl, ze jesteś nieomylny, poszukaj dla równowagi kogoś, kto podziela twój sposób widzenia, ale pokaże ci inną perspektywę.

00:07, krolowa.mieczy
Link Komentarze (2) »

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co czeka Barana?

Ogólnie - 10 pucharów

Praca - 3 pucharów

Finanse - 5 monet

Ludzie wokół - Wieża

Dom - Głupiec

Wyjazdy - Diabeł

Miłość - Paź Pucharów

Co się uda - 8 monet

Co się nie uda - Paź Mieczy

Rada - Gwiazda

IMG_20160904_191326_600x800

Barany będą opierać się na rodzinie. Nawet jeśli nie działo się dobrze do tej pory, to niech się przełamią, zawieszą kłótnie, wybaczą, bo rodzina będzie odgrywać ogromną rolę w ich życiu w najblższym roku. Śluby, narodziny nowych członków, chrzciny, wesela, kolejne gody - cały rok imprezowy. Dlaczego rodzina ma być taka ważna? Bo dotychczasowymi znajomymi, kolegami, koleżankami i nawet przyjaciółmi mogą się głęboko rozczarować. Warto zawierzyć rodzinie niż osobom spoza tego kręgu. W pracy nacisk na emocje, miłą atmosferę, znajomości co nie przełoży się na sowite wynagrodzenie lub kiesa poczuje dno, gdyż budżet domowy gwałtownie skoczy wzwyż czego konsekwencją będą kredyty, raty, karty kredytowe. Tarot ostrzega przed braniem na siebie kolejnych zobowiązań finansowych, bycie raczej egoistą w tym temacie. Jednocześnie uda się wam wszystko co związane z dokształcaniem się, nowymi miejscami pracy, doskonaleniem swojego warsztatu zawodowego, skupianiem się na sobie w pracy i nie rozdawaniem pomysłów na forum publicznym. W tym roku pracujecie dla siebie i na siebie, a nie na zespół czy wizerunek firmy. Wyjazdy głównie po coś a nie dla przyjemności tzn. np delegacje z pracy, odwiedziny u cioci w Bydgoszczy bo sto lat się nie było, wesele córki szwagra itp. Karty mówią, żebyście nie cudowali, nie udawali mądrzejszych niż jesteście, nie obiecywali gruszek na wierzbie i nie wtrącali się w działania innych. Będzie dobrze! Afirmacje, niezachwiana wiara w polepszenie sytuacji, nawet zagranie w totka (jakiś fuks może się trafić). Ważne aby słuchać siebie, co w duszy gra. I banalne: wiara i nadzieja czynią cuda.

 

 

 

 

 

 

 

 

00:02, krolowa.mieczy
Link Komentarze (2) »
niedziela, 04 września 2016

Tej talii w ogóle nie brałam pod uwagę oglądając opisy, zdjęcia i ofertę sklepów. Miałam kupić zupełnie inną (kupię ją następnym razem) a ta wydała mi się taka pozytywna, taka radosna, że drugi wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

Mystic Faerie Tarot

Wydawca to LLewellyn. Papier jest cienki, półsztywny, trochę śliski (ale nie aż tak śliski jak Maroon). Rogi i brzegi na pewno będą się strzępić po intensywnym używaniu. Jakość sprawia jednak dobre wrażenie.

Mystic Faerie TarotMystic Faerie Tarot

Karta zgina się lekko, nie jest sztywna i trudna do utrzymania. Mieści mi się w ręce a to już duży plus, bo moje dłonie są małe i źle mi się pracuje z dużymi rozmiarami talli (np. Druid Craft tasuję pionowo, bo są po prostu za duże).

Mystic Faerie Tarot

Jak widać na powyższym zdjęciu wielkość jest porównywalna z Maroon, lecz większa niż moja ukochana Arcus. Tasuje mi się ją bardzo przyjemnie, bez wysiłku, karty trochę jeszcze uciekają, bo są nowe i nie mają zarysowań. Problemem to nie jest.

Co jest w środku?

Mystic Faerie Tarot

Oczywiście 78 kart. Kolorystyka jasna, w tonacji zgaszonej zieleni. Buławy i kolory czerwieni są również zgaszone. Nic nie krzyczy kolorami w obrazkach. Na początku trudno było mi odróżnić przez to poszczególne karty, lecz teraz się przyzwyczaiłam. Rycerze nie mają wierzchowców i łatwo ich pomylić z paziami.

Rewers kart jest odbiciem lustrzanym i talia nadaje się dla osób, które odwracają.

Mystic Faerie Tarot

W środku znajduje się mała książeczka w języku angielskim z opisami każdej karty oraz kilkoma propozycjami rozkładów. Są również dwie dodatkowe karty z wierszykiem elfowym.

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie TarotMystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Jak wyglądają obrazki z bliska? Wybrałam kilka najtrudnieszych kart i kilka kart, które najbardziej mi się podobają.

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Dla kogo się nadają te karty? Dla zaawansowanych. Zauważcie, że obrazki np na 5 mieczy i 7 mieczy nie mają nic wspólnego z klasycznym obrazem Raidera-Waita. Początkującym osobom dlatego może być trudno.

Talia nie nadaje się do prognoz mrocznych sekretów duszy i życia człowieka. Ona jest za optymistyczna, dająca natchnienie i nadzieję. Nawet Diabeł jest mało groźny. Nadaje się za to do problemów mniejszego kalibru, do partnerskich, do szukania partnera / partnerki. Pięknie pokazuje sprawy finansowe.

Bardzo się polubiliśmy. Zresztą od razu na powitanie powiedziały do mnie: Sąd, Qmonet i As Mieczy. Na pewno stanie się bliska mojemu sercu.

O autorze