Wpisy z tagiem: gwiazda

środa, 28 grudnia 2016

Opis karty Gwiazda w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

GWIAZDA

1. dzieciństwo i młodość pełne inspiracji, rozwoju, rozwijania talentów, miłości rodziców, wszechstronne zainteresowania, wrażliwość artystyczna, po prostu tęcze, jednorożce i motylki; trochę słabe zdrowie

2. nie ma

3. demencja ale nieagresywna, zainteresowanie rozwijaniem hobby, sztuką itd,

4. chorowitość, problemy ze zdrowiem, lęki bez przyczyny, brak miłości w domu rodzinnym = skamieniałe serce, zaburzenia psychiczne, brak talentów lub we własnej ocenie ich brak, krucha konstrukcja psychiczna; idealizm

5. Gwiazda jest drugą kartą na tej pozycji, która wskazuje na bycie po prostu dobrym człowiekiem (pierwszy był Głupiec); korzystanie z empatii, wrażliwości, czasem nadwrażliwość i płaczliwość; na tej pozycji talenty mają szanse najpełniej się rozwinąć (nie tylko talenty artystyczne, bo z obrotu materią też mozna zrobić artyzm).

6. Pozytywna strona Gwiazdy

7. i 8. ozdabiać świat po prostu; swoimi dziełami lub korzystać z dzieł innych i definiować je na nowo; być aniołem w ludzkiej skórze, dawać ludziom oparcie w nadziei. To nie są zadne konkrety ani materialne dziedziny a eteryczne, nieuchwytne, dla ducha.

O autorze