Wpisy z tagiem: 3 kijów

czwartek, 09 października 2014

Pisząc relacje mam na myśli nie tylko te damsko-męskie, lecz także przyjacielskie, zawodowe, rodzinne itp.

W Trójkach wszystko sprowadza się to zaburzenia harmonii między dwoma osobami. Pojawia się trzecia postać, która czasem pozytywnie a czasem negatywnie wpływa na związki. Więc jak ugryźć każdą z Trójek z każdego koloru w tarocie?

3 pucharów 

W tym wypadku równie dobrze trzecia osoba okazać się może zbawienna dla pary jak i

3 pucharów Arcus Arcanumpoczątkiem końca relacji. Jeśli chodzi o np. przyjaźn czy towarzyskie spotkania, to trzecia osoba przynosi ze sobą świeżość, więcej się dzieje, energia krąży szybciej i intensywniej. Jest radość ze spędzania czasu wspólnie i wspólnych przedsięwzięć.

Jeśli natomiast mówimy o zwiazku partnerskim, to sytuacja ulega destabilizacji: kolejna osoba wcina się między wódkę a zakąskę (inną sprawą jest to jak para podchodzi to takiej sytuacji, bo może oby dwoje zgadzają sie na trójkąt, który ożywi ich własną relację - przynajmniej na dany moment tak twierdzą). W 3 pucharów w tym wypadku nie ma nic tajemniczego; prędzej czy później fakt pojawienia się kochanka czy kochanki wychodzi na jaw. Taka sytuacja może trwać dość długo jeśli stały partner przymyka oko na trzecią osobę do tanga. Dla tego, który zdradza, oby dwie osoby (kochanek/ka i oficjalny partner) są tak samo ważni, równorzędni można by rzec. Tej osobie trudno jest się zdecydować w 3 pucharów na kogokolwiek i stara sie utrzymać balans między jednym a drugim wyjściem. W tej sytuacji wierzchołkiem trójkąta jest osoba zdradzająca, a jego bokami - równorzędni partnerzy. Dlaczego? Bo to karta pucharowa odpowiadajaca za emocje a wtedy rodzą się sentymenty, przywiązanie uczuciowe i trudno wybrać rybka czy akwarium ;)

3 monet

Mottem tej karty jest współpraca i współdziałanie. Osoby dobrze sie ze sobą dogadują, mają 3 monet Hanson Robertswspólną bazę/temat do omawiania (np. hobby, praca), dobrze sie czują w swoim towarzystwie. W tej karcie również nie ma niczego tajemniczego, trzeci nie jest kołem u wozu, każdy wie o istnieniu tego trzeciego. Tutaj każda sprawa jest w ruchu; tak jak pieniądz krąży z rąk do rąk, tak i relacja jest dynamiczna, bez przestojów, na bieżąco. W relacjach partnerskich 3 monet nie oznacza jeszcze zdrady w tradycyjnym słowa znaczeniu. Istnienie trzeciej postaci w życiu pary może polegać na np. doradztwie jak sie lepiej dogadywać ze sobą, powiernika/powierniczki kłopotów partnerskich, przyjaciela/przyjaciółki których informuje się na bieżąco o toczącym się związku lub innej osoby bliskiej z którą wymienia się listy, maile, rozmawia telefonicznie, spotyka od czasu do czasu bez podtekstów romansowych. Moim zdaniem 3 monet jest najbardziej "bezpieczną" trójką w kontekście zdrady. Niby coś jest na rzeczy, ale nie wyjdzie spoza pewnych ustalonych ram i raczej nie rozwinie się w faktyczną zdradę. CHYBA ŻE karta wskazuje na poznanie kochanka/kochanki w pracy, w trakcie robienia interesów, kontaktach zawodowych. Jednakże w mojej praktyce 3 monet bardzo rzadko pokazywała mi zdradę czysto fizyczną, lojalnościową, zawodową czy przyjacielską. Należy pamiętać o podstawowych znaczeniach tej karty - każda z 3 osób ma coś do ugrania i każda z nich patrzy na własny zysk (i nikt nie jest stratny przy okazji). Karta przydaje się na przykład w mediacjach, gdy potrzebna jest obecność osoby, o której wspomniałam wyżej - doradczej. 

3 kijów

Tutaj wchodzimy już w zupełnie odmienny rozwój wypadków, bo jest to kolor ognia, kolor3 kijów Arcus Arcanum działań, inicjatywy, akcji, ruchu, motywacji i mobilizacji. W jakiejkolwiek relacji trójka tutaj będzie niestała, bez równowagi, jeden jej wierzchołek zawsze będzie się chylił, odchodził, podwyższał, oddalał. Owszem, aby zaistniał ogień potrzeba w tym wypadku trzech zapałek, lecz ta trzecia często szybko sie spala. W relacjach innych niż partnerskie będą to np. chwilowo zawierane sojusze, aby w grupie zdobyć więcej niż w pojedynkę; gdy cel zostanie osiągnięty, wtedy każdy idzie w swoją stronę (lub jedna z osób). W relacjach damsko-męskich trzecia osoba się nie wcina. A to dlatego, że jest ona trzymana przez zdradzającego na odległość, a stały partner zazwyczaj nie wie o skoku w bok. Poza tym zdrada jest z tych jednorazowych i nic nie znaczących (oczywiście dla zdradzającego, a nie zdradzonego). Romans na boku może trwać, powiedzmy, miesiąc lub dwa lecz szczególnego wpływu na stały związek on nie ma i nie będzie miał. Właśnie dlatego, że to typowa rozrywka, płytkie zaangażowanie seksualne bez wchodzenia w głębsze emocje.

Specjalnie wybrałam na ilustrację 3 kijów z mojej talii Arcus Arcanum, bo w niej jest widać to o czym piszę: dwie osoby stojące na równi ze sobą (para) i klęczący mężczyzna (na doczepkę). Ewidentnie ten klęczący przyszedł na chwilę, nie ma takich samych praw jak ten stojący partner kobiety, bo to ona nie chce mu takich praw zapewnić i obiecać. I czy to będzie związek, czy znajomość zawodowa, czy relacje biznesowe, to należy pamiętać że stałości w takim układzie nie będzie, że to sytuacja chwilowa, niepewna i dobrze by było wykorzystać okazję, wyciągnąć z niej najwięcej dla siebie.

3 mieczy

3 mieczy - Smoki CeltyckieW tej karcie wszystko jest "po ptokach". Dla mnie osobiście to ostatni etap poprzednich trójek, bo i rozczarowanie, i cierpienie, i ból serca, i złość po wtrąceniu się trzeciej osoby w parę. Tutaj nieistotne jest o jakiej relacji mówimy, bo wszędzie jest tak samo: między parę bezpardonowo wciął się ktoś trzeci i przerwał więzi ich łączące. To może być np. zerwanie negocjacji/ układu/ pokoju z powodu pojawienia się "życzliwego" doradcy; może to być także nieświadome działanie kogoś, kto rozbija sojusz/parę. Lecz jakby nie patrzeć, to trzecia osoba przyczynia się do rozpadu i rozkładu relacji. Karta wskazuje na zdradę i jej skutek: odkrycie prawdy i rozstanie. 

Trójkąt w tej karcie trójkątem nie jest już właściwie. Jego boki się rozsypały tworząc bezładny chaos umysłu, a wierzchołkiem rządzi osoba, która doprowadziła do rozsypki. Dwie osoby poniosły fiasko i są nieszczęśliwe. Ale czy szczęśliwa jest ta trzecia? Otóż też nie. Osoba uzyskała to, co chciała (świadomie lub nie), ale zadowolona nie jest także. Uwaga! Należy rozróżnić w tym wypadku interpretację 3 mieczy od 5 mieczy. 

sobota, 28 sierpnia 2010

Wyobraźnia, intuicja, tarot, karty, wiatr, podróż, piosenka...

Posłuchajcie...

Garou i Celine Dion „Sous le vent” - Pod wiatr

 

I jeśli uważasz, że bałem się - to nie tak

moje serce wymaga odpoczynku

I jeśli myślisz, że się myliłem

Poczekaj

Daj odetchnąć

ten oddech złoty wiatru

on prowadzi mnie do przodu

i...

Wyobraź sobie jak wyruszam w morze
Jak rozwijam ogromny żagiel
Jak sunę lekko pod wiatr
Wyobraź sobie jak opuszczam ziemię
Jak znajduję swoją gwiazdę
I płynę wzdłuż niej przez moment

Jeśli myślisz, że to już skończone - nieprawda
Chodzi o małą przerwę, wytchnienie, po niebezpieczeństwach
Jeśli myślisz, że cię zapomniałem

Posłuchaj
Otwórz swoje ciało wiatrom nocy
Zamknij oczy i ...

Wyobraź sobie jak wyruszam w morze
Jak rozwijam ogromny żagiel
Jak sunę lekko pod wiatr
Wyobraź sobie jak opuszczam ziemię
Jak znajduję swoją gwiazdę
I płynę wzdłuż niej przez moment

 

Wsłuchajcie się i wyobraźcie sobie swoje trójki kijów...

3 kij-shadowscapes3kij-gilded3kij-pictorial3kij-driudcraft

O autorze