Wpisy z tagiem: królowa kijów

poniedziałek, 29 lipca 2013

Muszę, po prostu muszę to napisać. Dla mnie to katharsis i etap Śmierci. Sama z siebie się śmieję, gdy myślę o tym co robiłam :P

Otóż pisalam dawno temu o Królowych w rozstaniach. Nie miałam pojęcia, że niżej przytoczone moje własne słowa z owego wpisu okażą się prorocze.

W rzeczywistości nie istnieją kobiety, które mają cechy tylko jednej królowej, a dwóch, trzech lub czterech. Za pomocą jakiej karty królowej pokaże nam tarot bieżącą lub przyszłą sytuację kobiety zależeć będzie od jej reakcji na informację o rozstaniu i jej dalszych czynnościach. Należy pamiętać, że w sytuacjach traumatycznych człowiek może zachowywać się niezgodnie ze swoim charakterem.

Więc opowiem o sobie. O moich reakcjach na Głupca. Najpierw była Qpucharów. Wpadłam w jakiegoś rodzaju durnowatą rozpacz jakby ten człowiek był jedynym na świecie. Ale potem...! Ło matko z córko! Wcielona Qkijów! Sama siebie nie podejrzewałam na co jestem zdolna :D Bo zdolna, oj zdolna jestem :D Ucięcie jaj tępym nożem w grę niestety nie wchodzi (baaardzo załuję, ze prawo europejskie nie zezwala na taką zemstę :D), więc wszystkie inne chwyty były dozwolone. Muszę przyznać, że w 2 przypadkach sam Głupiec mi pomógł zrażając do siebie porządnych i normalnych naszych znajomych-Polaków oraz sąsiadkę-Polkę, która z sercem na dłoni pomogła nam na początku. Ja załatwiłam resztę :P I na tym nie poprzestałam. Z każdej strony narobiłam mu kłopotów jeśli chodzi o kontakty z Polonią mówiąc po prostu prawdę. Nic oprócz prawdy. A pchała mnie do tego nienawiść i chęć zemsty. W taki właśnie sposób przechodzę etap rozczarowania Głupcem i już. A Głupiec jak to Głupiec - o połowie spraw nie ma pojęcia.

Ale najlepsze było to, gdy zobaczylam jego minę mówiąc : zostawiam cię. Operacja została przygotowana w ścisłej tajemnicy, nikt o niczym nie wiedział oprócz mnie i moich rodziców. Sprawy urzędowe załatwilam w czasie, gdy Głupiec pracował. Utrzymywałam go w przekonaniu, że nigdzie już więcej się nie wybieram. Choć raz wspomniałam, że raczej nie chcę z nim być, co wywołało jakiś rodzaj paniki czy zaprzeczeń. W każdym razie operacja ODEJŚCIE udała się na tyle, ze gdy dowiedział się, że właśnie dziś, za parę godzin zjawią się jego niedoszli teściowie, a moi rodzice, to skamieniał i wykrzyknął: "jak ja im w oczy spojrzę?" Mówię wam: bezcenne zobaczyć to :D

Narobiłam jeszcze parę rzeczy, o których publicznie pisać nie będę, ale zapewniam, że docisnęłam go butem do podłoża. Podniesie się na 100%. Ale ile satysfakcji mi to dało, to moje :D

Więc dziewczyny to, ze sądziłąm zawsze, ze jako kulturalna Qmieczy rozstanę się jak na cywilizowaną Europejkę przystało miało się nijak do rzeczywistości. Qkijów - diablica wcielona. W inicjatywie zapędzona, a potem śmiejąca się sama z siebie do czego jest zdolna. :D Polecam Qkijów! ;)

I mam gdzieś co inni o mnie pomyślą. Terapia fantastyczna! 

piątek, 20 kwietnia 2012

Pewnej bezsennej nocy przyszedł mi do głowy pomysł na opisanie każdej z tarotowych królowych w aspekcie rozstań. Spróbuję napisać jak najbardziej wyczerpująco z tym, że aby przekazać jasno i precyzyjnie jak ja to widzę, muszę uciec się do opisów skrajności w ich postępowaniu. Skrajności są zawsze dobrym środkiem do wyrażania swojego punktu widzenia, bo pozwalają innym zrozumieć tok myślenia (w tym wypadku mój tok myślenia).

Zakładam, że wszystkim wiadomo jaki typ kobiet symbolizuje każda z tarotowych królowych, bo nie chcę się zgłębiać w charakterystyki.

KRÓLOWA KIJÓW

Jeśli Qkijów jest stroną opuszczaną, to miej się mężczyzno na baczności. Jest mściwa i natychmiast przystępuje do wcielania w życie swojej zemsty. Pozornie wszystko jest ok, nie daje po sobie poznać, ze została zraniona, udaje że czuje się świetnie i ze wreszcie może rozwinąć skrzydła. To nieprawda. Będzie uprzykrzać życie byłemu mężczyźnie, będzie wydzwaniać z błahymi sprawami i rozdmuchiwać je do niebotycznych rozmiarów, będzie wymyślać najprzeróżniejsze sytuacje, aby pokrzyżować mu plany, będzie nękać jego nową partnerkę, będzie wykorzystywać dziecko do swoich gierek (targowanie się, szantaże emocjonalne, blokady widzeń z ojcem lub „zapominanie” o terminie widzenia itp.), będzie utrudniać uzyskanie rozwodu (zawsze z orzeczeniem o jego winie!) lub w ogóle się nie zgadzać, będzie walczyć o każdą łyżeczkę i każdego grosza. W łagodniejszej wersji może rzeczywiście po pierwszym szoku dojść do wniosku, że związek ją jednak ograniczał i dopiero teraz ma szansę oddać się swoim pasjom.

Jeśli to Qkijów odchodzi (opuszcza związek), to zazwyczaj ze względu na jej niespokojną duszę i temperament. Mogę sobie wyobrazić, że pakuje jedną walizkę i pali za sobą mosty. Czy żałuje? Zapewne, lecz nie na tyle, aby próbować jeszcze posklejać związek. Mogę sobie także wyobrazić, że po jakimś czasie wraca ze spuszczoną głową, bo gdzieś w świecie na „wolności” nie było tak, jak sobie wymyśliła i wyobrażała.

Związki Qkijów to specyficznego rodzaju partnerstwo tzn. rządzą oby dwoje, ale w zależności od sprawy czasowo przywództwo przejmuje jedno z partnerów.

Wszystkie działania i słowa Qkijów w kontekście rozstania są w duchu tradycyjnego znaczenia tej karty.


KRÓLOWA PUCHARÓW

Zawsze jest tak, że w wypadku Qpucharów odejście mężczyzny jest dla niej szokiem i przyjmuje to z niedowierzaniem. Wcześniej nie zauważała żadnych symptomów, żadnych sygnałów, że sprawy podążają w złym dla niej kierunku. Co tu dużo mówić: Qpucharów załamuje się psychicznie i emocjonalnie. Jej walka o mężczyznę to szantaż emocjonalny, błagania o powrót (zazwyczaj nie ma innego argumentu – pamiętajmy, ze to Qpucharów, która nie ma głowy do spraw finansowych, do funkcjonowania samodzielnie) i płacze. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że mężczyzna zostawia ją na lodzie bez środków do życia (jeśli jest podły; ale tu nie omawiam postępowań mężczyzn), a nawet jeśli nadal ją utrzymuje, to łoży na nią mniej niż dotychczas. Tak więc Qpucharów oprócz rozpaczy musi stawić czoło rzeczywistości. Bardzo często gubi się w niej, bo nie wie od czego zacząć, nie ma pojęcia o rachunkach, terminach. Potrzebuje u boku kogoś, kto wskaże jej palcem co robić. Zdarzają się jej próby samobójcze lub bierze leki uspokajające. Jeśli nęka swojego byłego, to nie dla samej przyjemności nękania go, a z powodu powyższego. Była przyzwyczajona dotychczas do wieszania się na ramieniu mężczyzny i nie potrafi wziąć spraw w swoje ręce.

Qpucharów nie odchodzi od swojego mężczyzny.

Środek ciężkości w związkach Qpucharów jest zawsze przesunięty w stronę mężczyzny.KRÓLOWA MIECZY

QMieczy odejście partnera przyjmuje ze spokojem. Wewnątrz krzyczy z bólu i rozpaczy, lecz na zewnątrz zachowuje kamienną twarz. Jako jedyna z królowych rozumie potrzebę wolności i nie ma zamiaru ograniczać jej mężczyźnie. Zazwyczaj jej małżeństwo/partnerstwo od początku ma poukładane sprawy dotyczące majątku (intercyza, rozdzielność, testament itd.), a jeśli tak nie jest, to jest otwarta na rozmowy i sprawiedliwe jego podzielenie. Nie będzie kombinacji, nie będzie utrudniania uzyskania rozwodu (bez orzekania o winie), nie będzie scen i nie będzie nachodzenia kochanki. Qmieczy wyznaje zasadę, że klasę należy zachować do końca cokolwiek by się nie działo i rzeczywiście tego się trzyma.

Jeśli odchodzi pierwsza, to również z powodu wolności. Gdy ogranicza ją związek lub gdy widzi jego agonię, to podejmuje bolesną decyzję o szybkim cięciu. Zawsze wytłumaczy partnerowi dlaczego i postara się, żeby pojął jej punkt widzenia. Natomiast jeśli dowie się o zdradzie partnera, to mężczyzno masz przechlapane: nie wybaczy i odejdzie. Odejdzie również z klasą: albo sama się spakuje albo spakuje mężczyznę, odbierze od niego klucze. I to wszystko bez słowa wyrzutu, bez scen.


KRÓLOWA MONET

Nie jest porzucana i nie odchodzi. To mała Cesarzowa więc rozumie się samo przez się.


 

W rzeczywistości nie istnieją kobiety, które mają cechy tylko jednej królowej, a dwóch, trzech lub czterech. Za pomocą jakiej karty królowej pokaże nam tarot bieżącą lub przyszłą sytuację kobiety zależeć będzie od jej reakcji na informację o rozstaniu i jej dalszych czynnościach. Należy pamiętać, że w sytuacjach traumatycznych człowiek może zachowywać się niezgodnie ze swoim charakterem.piątek, 07 stycznia 2011

Nad ranem miałam dwa wyraziste sny.

W pierwszym wróciłam po dłuższej przerwie do pracy w swojej byłej firmie. Wyglądało to tak, jabym miała chorobowe lub długi urlop. Wróciłam do obowiązków, które wykonywałam z przyjemnością i pasją. We śnie widziałam dokumenty, osoby ze mną pracujące, pomieszczenie.

- przekaz snu - rycerz monet

- sedno snu - królowa kijów

- jak sen przełoży sie na rzeczywiste wydarzenia - król pucharów

Drugi sen dotyczyl koleżanki ze szkoły średniej, której bardzo dawno nie widziałam (nawet nie wiem co u niej słychać). Spotkałyśmy sie na przystanku i chwilę rozmawialyśmy, potem znalazłyśmy się w jakimś mieszkaniu lub sali. Owa koleżanka miała urodziny i wnoszono dla niej tort. Ja nie byłam szczególnie zachwycona obecnością tam ani tą uroczystością (w rzeczywistości nie darzę jej sympatią).

- przekaz snu - słońce

- sedno snu - as mieczy

- jak sen przełoży sie na rzeczywiste wydarzenia - 9 mieczy

Bardzo jestem ciekawa czy w jakikolwiek sposób te sny się urzeczywistnią...

piątek, 01 października 2010

Obejrzałam wczoraj film Polańskiego "Chinatown". Jack Nickolson, Faye Dunaway, sam Polański w dwóch scenach. Kryminał w starym stylu.

I postawiłam oczywiście karty na ten film.

rozkład Chinatown

Tytuł: Qmieczy

główny bohater: 5 mieczy

fabuła: 9 mieczy

główny wątek: Qkijów

Zastanawiam się dlaczego Qmieczy jako tytuł i oświeciło mnie: to w jezyku obcym, nazwa włąsna, a Qmieczy dobrze włada mową, ma zdolności jezykowe itp. Głównym bohaterem jest Jake Gittes - prywatny detektyw. A że ta profesja wymaga sprytu i podstępu to dlatemu 5 mieczy :) Sprawy kręcą się wokół Evelyn Cross Mulwray typowej Qkijów, a 9 mieczy to niepokojące wydarzenia, sceny w nocy.

Polecam tym, którzy nie oglądali i nie znają.

poniedziałek, 20 września 2010

Odwiedziła mnie dziś Królowa Kijów. Cóż, tak tarot opisał moją bratanicę :)

QKIJÓW

czwartek, 02 września 2010

Wpadłam na chwilę pokazać Qkijów.

Debbie Harry jest inspirująca, nie do zaszufladkowania i seksowna :) Spójrzcie sami:

Debbie Harry

Debbie Harry

 

A tu próbka muzyczna Blondie:

Maria (cały tekst piosenki to jedna wielka charakterystyka Qkijów)

Heart od glass

 

 

O autorze