Wpisy z tagiem: 9 kijów

środa, 01 stycznia 2014

Pierwszy wpis w 2014 i z grubej rury o negatywnych emocjach. A to dlatego, że witam Nowy Rok bardzo przeziębiona i zamiast bawić się w Sylwestra, to musiałam zostać w domu i pić mleko z czosnkiem i miodem. Blee. I wzbudziła ta cała sytuacja we mnie złość. I dziś będzie o takich emocjach w tarocie.

5 kijów - nerwowość, rozdrażnienie, pośpiech. Sytuacje, w których człowiek sobie nie radzi i dlatego emocje rosną. Z 5 kijów łączy się szybsze bicie serca, poziom adrenaliny i ciśnienia wzrasta, krew uderza do głowy. Człowiek ma ochotę na sprzeczki, potrafi wykrzyczeć zbierające się w nim od dłuższego czasu żale. Punktem zapalnym stają się błahostki i drobnostki. Jednakowoż stan ten tak, jak szybko i niespodziewanie przychodzi, tak jeszcze szybciej mija. Czasem musimy się wykrzyczeć, rzucić kubkiem o ścianę lub ze złości pójść pobiegać. Znaczące jest to, że świadkami naszych wybuchów są inni ludzie i zazwyczaj zostają oni wciągnięci w spory i kłótnie. 5 kijów to zgrupowanie, ścieranie się charakterów i poglądów. I jak w przysłowiu "gdzie 2 Polaków, tam 3 różne zdania".

7 kijów - to również jest nerwowość, lecz głębsza. Człowiek zostaje doprowadzony "do ostateczności", wyklina na czym świat stoi (właśnie ta karta mówi o klnięciu w najgorszych słowach), jest wściekły, piana toczy mu się z ust, gdyby mógł to wziąłby kij baseballowy i lał kogo popadnie. Kartą 7 kijów można opisać zabójstwo w afekcie oraz gwałt! W ekstremalnym negatywnym znaczeniu emocji człowiek wpada w szał, dokonuje przemocy fizycznej albo na sobie albo na wybranej ofierze. Jest to agresja, szewska pasja, amok, furia, niepohamowany gniew.

9 kijów - karta dwojako rozpatrywana: negatywne emocje budzą się w kimś, kto poddany jest presji i wie, że nie ma możliwości jej uniknąć lub też to on wywiera presję na kimś innym. Oby dwie sytuacje mają podłoże w negatywnych emocjach i chęci narzucenia swojej woli. Najczęściej jest to czepianie się wszystkiego, nakazywanie wykonywania czynności, trzymanie kogoś w szachu (ale nie szantażem!) siłą swojej woli i autorytetu. 9 kijów jest kartą stresu permanentnego przychodzącego z zewnątrz, braku relaksu, wycieńczenia z bycia w ciągłej gotowości i uważności.

niedziela, 29 grudnia 2013

4 pucharów - niechęć i przesyt; cichy bojkot jak strajk włoski. Stan, który opanowała nuda, przejedzenie i przepicie i żaden bodziec z zewnątrz nie motywuje a wręcz zniechęca. W związkach mały krok dzieli dwoje od rozstania, a w pracy utknięcie w martwym punkcie bez wyjścia.

- kac

- impotencja

- krążenie w kółko, powtarzanie się

- nudny dzień przed telewizorem z paczką chipsów

 6 pucharów - o tej karcie pisałam tutaj i tutaj

Rycerz Pucharów - ten rycerz nie inicjuje zmian, on je jedynie odbiera od otoczenia; reaguje na akcje; mimo, że ma bogatą wyobraźnię i chciałby więcej, lepiej, szykowniej, delikatniej, to ma słabą siłę przebicia. Woli trwać oczekując na coś, co przyjdzie z zewnątrz i się temu poddać niż aktywnie samemu zadziałać. W związkach adoruje (co jest przejawem niewielkiej inicjatywy), lecz tylko do momentu, gdy zauważy, że wybrany partner przejmuje pałeczkę. Jego obietnice są bez pokrycia, jest niesłowny. Pracownikiem dobrym nie jest - zaniedbuje obowiązki, ślizga się, zrzuca obowiązki na innych.

- turysta

- prawdziwy Fircyk w zalotach

- parasol

- mżawka/kapuśniaczek

- schyłek lata; babie lato; ciepły dzień po deszczu na przełomie września i października

- zdrada

- osoba żyjąca na koszt innych

 Rycerz Monet - on działa nie działając, bo jego siłą jest stałość i brak zmian. Może być niezawodnym przyjacielem, ale i okropnym leniem. Zazwyczaj to człowiek przy tuszy lub kobieta w zaawansowanej ciąży. W związkach jest leniwy, nudny, nie zaskoczy niczym, "ociężały umysłowo" czyli wszystko trzeba mu wskazać palcem i popchnąć, bo sam się nie domyśli. W pracy skrupulatny, słowny, cierpliwy i uczciwy.

- posiadacz nieruchomości (choćby 20m2 ogródka)

- zestaw opon samochodowych

- pomnik

- pracownik średniego szczebla

 7 monet - coś w rodzaju ciszy przed burzą; wiadomo, że coś wisi w powietrzu, ale czas i miejsce nie dojrzały jeszcze do zmian; czekanie na swoje 5 minut, planowanie, działanie nierzucające się w oczy. W związkach obserwacja partnera i punktowanie go z myślą o tym, jaką ostateczną decyzję podjąć: zostać czy odejść. W pracy również oczekiwanie na cokolwiek, na swój czas.

- wypowiedzenie umowy o pracę, umowy wynajmu mieszkania

- lokata

- wyprowadzka w planach na pewno do zrealizowania

- osoba trzecia jako obserwator

Wpis powiązany z tym wpisem.

poniedziałek, 18 lipca 2011

Jutro minie równo 2 tygodnie mojego odpoczynku w Polsce. Dziś dostałam już lekkiej nerwówki przed kolejnym wyjazdem i porozkładałam sobie karty co zrobić, co wybrać, jak wybrać. Tak naprawdę, to jeszcze nie wiem jak je zinterpretować. Tzn. rysuje mi się obrazek rzeczywistości jednak chcę przemyśleć. Podejrzewam, że pewien Król Mieczy z miasta V. chce, abym wróciła, ale ja chyba nie zgodzę się. Niby wszystko było tam ok, ale nie czułam się w tym miejscu dobrze. Wiadome jest, że lepiej sobie polepszyć niż spieprzyć.

Czy powinnam zgadzać się na 1szą propozycję wyjazdu?

Przełożenie: 5 pucharów, 9 kijów, król mieczy

sedno - Sąd

tego nie powinnam robić - Rycerz kijów

To powinnam zrobić - Rycerz Monet

rezultat - 9 mieczy

Wychodzi na to, że ten strach mnie sparaliżuje i odłożę jednak na później wyjazd w pierwsze proponowane mi miejsce. Znając siebie to nie odmówię, a właśnie zachowam się jak Rycerz Monet. Mam przeczucie, że może to być powrót do przeszłości czyli do Króla Mieczy i osoby, którą symbolizuje 9 kijów.

Zadałam jeszcze dodatkowe pytania, ale na razie wolę je zatrzymać dla siebie i przemyśleć. Zaczynam się stresować :/

niedziela, 05 września 2010

Moje miasto jest zaniedbane. Boli mnie serce, gdy patrzę na nie. Tarot opisał je Głupcem - potencjał ogromny, niewykorzystany, należałoby zacząć od nowa. Dołożyłam karty dwie: 9 kijów i 2 mieczy. Zniszczone, ledwo trzymające się na nogach miasto, jednak silne ale bez ukierunkowania, bez idei przewodniej i bez porządnego lidera w stylu Zdrojewskiego lub Dudkiewicza.

Mam tak samo jak ty na dzisiejszym spacerze...

Nowe Miasto-Śródmieście

Śródmieście-ul. Słowackiego

rynek

Zamek Książ

 

 

O autorze