Wpisy z tagiem: ryby

piątek, 31 sierpnia 2018

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2018 przypada na 9go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2019. Prognoza dotyczy tego okresu czasu. Prognoza jest tendencją lub potencjałem, który możecie wykorzystać, odrzucić lub poddać się im. Wszystko zależy od was samych.

RYBY 2019

Ogólna energia dla Ryb w nowym roku numerologicznym 2018/2019 będzie oscylowała wokół łapaniu kilku srok za ogon, modyfikacji i utrzymaniu niewygodnej pozycji w tym wszystkim. Mam wrażenie, ze najlepiej by było, gdybyście mogli się sklonować i być w kilku miejscach naraz. Przyjdzie wam podejmować decyzje, których opcje będą miały wg was taki sam priorytet, trudno będzie się zdecydować, cokolwiek odpuścić by skupić się na głównym celu. No właśnie: skupić. Też będzie wam trudno o skupienie, dogłębne rozważenie za i przeciw. Najlepiej, abyście delegowali obowiązki i nadzorowali realizację. Nawet w sprawach domowych.

Zawodowo będzie wam się wiodło znakomicie. Osoby szukające pracy na pewno ją znajdą i to nie byle jakie zajęcie czy stanowisko. Osoby zatrudnione mogą liczyć na awans i uznanie. Finansowo również odbije się pozytywnie. Osoby na elastycznych warunkach umów niech nie skupiają na współpracy z jedną firmą a szukają nowych i równolegle działają. We wszelkiego rodzaju rozliczeniach, zwłaszcza zaległych i takich, gdzie w skład wynagrodzenia wchodzi wiele czynników / pozycji, dociekajcie sedna dlaczego taka suma i skąd się wzięła. Tarot sugeruje, żebyście prześwietlali wszystko, co ma związek z pieniędzmi, bo istnieje możliwość machlojek. Sprawdzajcie czy składki są rzeczywiście odprowadzane. Działajcie na zasadzie: przezorny zawsze ubezpieczony.

W sprawach domowo – rodzinnych sporo zamieszania, zmiany planów, niespodziewanych sytuacji, dużo gości, dużo hałasu (dosłownie) i pospiechu. Każdy będzie coś chciał, gdzieś leciał, coś załatwiał. Może nie być czasu na spokojne rozmowy i ustalanie planów. Dlatego nie będzie to dobry czas na poważne decyzje dotyczące nieruchomości (np. remonty) i ruchomości (kupno / sprzedaż samochodu), bo po prostu źle coś dosłyszycie, źle się porozumiecie a i tak będzie tyle różnych zdań, ile członków rodziny. Lepiej odłóżcie te sprawy na kiedy indziej. Podobnie będzie z podróżami i wyjazdami: pochopne ustalenia, pobieżne omówienia bez konkretnych zapewnień, danych, obietnic i ostatecznie może się okazać, że odpoczywacie w górach mimo że wszyscy chcieli nad morze. Uważajcie również na spięcia i przepięcia elektryczne w domu i ogień tzn świece czy kominki. Może dojść do poparzeń lub rozprzestrzeniania się ognia (niegroźnego, ale zawsze). Uważajcie na dzieci – rozrabiaków i takich w typie „żywe srebro” (te całkiem małe), bo wywiną wam niejeden numer.

W uczuciach zastój. Wolne Ryby szukające miłości skupią się na innej dziedzinie życia i staną się zamknięte na emocje. U Ryb w związkach bez zmian a to znaczy, że jest dobrze. Wystarczą wam do szczęścia członkowie rodziny i przyjaciele oraz znani współpracownicy i nie będziecie szukać nowych znajomości.

Jeśli niektóre Ryby rozpoczęły lub rozpoczną ważną dla nich skomplikowaną procedurę uzyskania przychylnej decyzji urzędowej, to finalizacja potrwa dłużej niż zakładały oraz wskazane jest zwrócić się po pomoc do fachowca np. urzędnika wyższego szczebla lub prawnika. Nie zostawiajcie nic losowi z myślą „jakoś to będzie”. Należy chodzić koło sprawy, konsultować się i jak trzeba to przymilać.

Podsumowując: rok z mnóstwem wydarzeń, tempem ogromnym ze zwrotami akcji i przymusem błyskawicznego reagowania i bycia elastycznym. Możecie być zmęczeni.

RYBY 2018

wtorek, 22 sierpnia 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Ryby 2018

Dla Ryb będzie to znaczący i bardzo bardzo rozwojowy rok numerologiczny. Nie ma dziedziny życia, która nie ruszyłaby do przodu. Jest tu wszystko: intensywność wydarzeń, wyjazdy, radosne chwile, poczucie kroczenia właściwą ścieżką i znalezienie miejsca na ziemi.

W pracy i finansach wielkie przyspieszenie. Osoby szukające zatrudnienia będą mogły wybierać w propozycjach. Osoby zatrudnione dostaną umowę na stałe i podwyżkę. Osoby chcące od dawna zmienić pracę - to jest ten czas! Wasze obowiązki będą wymagać mobilności (przemieszczania się) lub kreatywności. Poznacie dużo nowych osób, i zawodowo i prywatnie, i dzięki temu nawiążecie nowe kontakty, co pociągnie za sobą w niektórych przypadkach nowe propozycje zawodowe. Hamowac was jedynie może nieumiejętnośc dokonania wyboru i wahanie. Nie pozwólcie sobie na tkwienie w nich, bo w tym roku zawodowo jesteście skazani na sukces. Nowe może być fajniejsze niż stare.

Bardzo dużo wyjazdów przed wami. Bliżej, dalej, zawodowo lub prywatnie. Ciągle w ruchu, ciągle w podróży, w pośpiechu żeby zdążyć. Jeśli marzyć będziecie o urlopie w fotelu z książką, to i tak wyskoczy w ostatniej chwili coś, co każe wam ruszyć znów w trasę. Wyciągajcie z tego jak najwięcej dla siebie, bo przecież nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą.

Sprawy uczuciowe jakby zastopują. Osoby w związkach zostawią je swojemu biegowi, a dla osób samotnych priorytetem będą inne sprawy (choćby zawodowe). Jeśli dojdzie do zaręczyn, to datę ślubu wyznaczycie "na kiedyś tam w przyszłości". Rodzinnie i domowo załatwicie wszystko. Tej dziedziny nie odpuszczajcie, bo nawet z odległości uda się wam wszystko, co zaplanowaliście. Jesli zastanawiacie się nad przygarnięciem zwierzęcia - tak! Mimo wyjazdów zróbcie to.

Tarot ma dla was dwie rady: korzystniej będzie działać po cichu i w cieniu niż z otwartą przyłbicą (zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy zawodowe - nie kłapać językiem!) oraz... nie dasz rady ogarnąć wszystkiego. Nie stresuj się jeśli coś będzie leżeć odłogiem, bo nie wszystko naraz i równocześnie uda się załatwić. Machnij ręką na mniej ważne kwestie.

Rok ogromnie optymistyczny, inspirujący, rozszerzający horyzonty. Nie wahajcie się go wykorzystać jak najlepiej!

Ryby 2017

czwartek, 08 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Ryb?

- ogólnie - 5 pucharów

- praca - As Kijów

- finanse - 2 kijów

- ludzie wokół - 7 pucharów

- dom - 9 monet

- wyjazdy - Moc

- miłość - 3 monet

- co się uda - Koło

- co się nie uda - 10 pucharów

- rada - Król Pucharów

IMG_20160907_213847_600x800

Dla Ryb będzie to fantastyczny rok w każdej dziedzinie. Przede wszystkim mocniej uwierzą w siebie i przestaną bać się życia. Pomimo drobnych potknięć powinny podsumowac rok na wielki plus.

Zawodowo i finansowo zupełnie nowe przedsięwzięcia, pomysły i współpraca. Pracujący krok po kroku będą umacniać swoją pozycję w firmie, a szukajacy pracy powinni korzystać z każdej nadarzającej się okazji i chwytać każdą ofertę. Zaczną namacalnie pojawiać się profity z wcześniejszych działań finansowych więc kieszeń będzie na pewno pełna. Czasem mozecie potrzebować drugiej osoby do pracy lub rozwoju pomysłu, ale to wyjdzie na wielki wielki plus.

Ludzie wokół was będą przyjacielscy, będą zarażać was pozytywną energią i inspirować do spełniania dawno zapomnianych marzeń. Czerpcie z tego jak najwięcej, bo da to wam ogromną emocjonalną satysfakcję. Niektóre Ryby mogą zakochać się / zauroczyć na zabój przy okazji snując już plany w głowie o białym domku, białej sukni i gromadce dzieci. Możecie sobie mocno rozbić głowę, bo to się nie uda, a okaze się, ze sami sobie wkręciliście te wizje i mylnie założyliście, ze druga strona dąży do tego samego. Natomiast miłość moze przyjść do was z zupełnie innej strony i jeśli zafiksujecie się na marzeniach, to przeoczycie banalne i przyziemne sytuacje i ludzi dających wam znaki, że są wami mocno zainteresowani.

Sprawy domowo-rodzinne bez zmian, wszystko toczy się jak dotychczas. Możecie zajać się zaniedbanym kawałkiem ziemi lub odświeżyć pomieszczenia lub całkiem zmienić wystrój wnętrz. To byłoby dla was bardzo bardzo satysfakcjonujące. Jednocześnie zwróćcie uwagę na stan zdrowia mężczyzny w rodzinie (ojciec, dziadek, partner po 50-tce) lub poświęćcie mu więcej uwagi.

Uda wam sie wszystko. Dosłownie wszystko. Bierzcie, co daje los, bo on w tym roku daje najlepsze. Chwytajcie okazje, cieszcie się z niewiarygodnych zbiegów okoliczności i wyciągajcie z życia same pozytywy. Broń Boże nie poddawajcie sie chandrze, melancholii i dołkom. Wyprostuje się wszystko samo.

piątek, 20 grudnia 2013

Miłość - Wieża

W miłości będzie tak: jeśli było dobrze, to się pogorszy; jeśli było źle, to się polepszy. W związkach możliwe kłótnie, rozstania, dzielenie majątku (nieruchomości) i... rozwody. Single znajdą nowych partnerów, lecz związki nie wytrzymają próby czasu.

Finanse - 7 mieczy

Nie dajcie się oszukać w 2014 roku! Nie wchodźcie w złote interesy, nie bądźcie łatwowierni, uważajcie na złodziei. Musicie trzy razy koniecznie sprawdzać i czytać wszelkie pisma, umowy, aby nie podpisać czegoś, co w przyszłości okaże się pułapką finansową dla was.

Praca - Księżyc

Dla każdej Ryby rok 2104 niesie ogromne możliwości dorobienia... na czarno. W szarej strefie będziecie czuć się w swoim żywiole. Bez podatków, czysty zysk do ręki. Nie wchodźcie jednak w nielegalne interesy, bo karta Księżyca nie zapowiada najszczęśliwszych wydarzeń i zakończeń.

czwartek, 29 grudnia 2011

Dla Ryb wylosowałam kartę Królowej Pucharów.

Kobiety - Ryby powinny się zakochać i pokochać całym sercem i duszą. Meżczyźni mogą spotkać kobietę, która zauroczy ich urodą, łagodnością i bezinteresownością. Wszystkie Ryby będą wrażliwsze na piękno przyrody, sztukę, kulturę. Zapragną obcować z nią, chłonąć i Qpucharówprzeżywać. Może okazać się, że będą chciały upiększyć swoje miejsce zamieszkania, zmienić wystrój wnętrza, dodać więcej bibelotów lub prawdziwych dzieł sztuki.

Dla pań - Ryb karta Królowej Pucharów proponuje, aby złagodzić nieco ostrość swojego charakteru, stać się bardziej kobiecymi, pozwolić sobie na bycie słabą płcią (jak Eliza Korczyńska na przykład). Natomiast przestrzegam przed wpadaniem w rolę słodkiej naiwnej idiotki, robienia z siebie ofiary (czy to w związku czy w pracy), załatwiania wszystkiego przez płacz. To nie przejdzie na dłuższą metę, a może tylko rozstroić emocjonalnie. Panie mogą być również nadwrażliwe na swoim punkcie, wszystko odbierać bardzo osobiście i zadręczać się z tego powodu. W skrajnych przypadkach mogą popaść w nerwicę, co odbije się na żołądku.

Panowie - Ryby będą w tym roku do rany przyłóż :) Wysłuchają, powzdychają, zrozumieją. Jak wspomniałam: być może oszaleją na punkcie pewnej kobiety - anioła :) która zupełnie nie ma głowy do przyziemnych, życiowych spraw.

Karta Królowej Pucharów nie wróży finansowych kokosów; liczyć się będzie bardziej stan ducha niż materia. Nie żal będzie Rybom wydawać pieniędzy na drogie i piękne cacka.Tak więc radzę mimo wszystko czasem zejść na ziemię i przeglądnąć swoje konto bankowe i oszczędnościowe. Jako, że istnieje zagrożenie, że w 2012 roku Ryby najzwyczajniej w świecie mogą zostać wykiwane (praca, finanse), to proszę czytać wszystko wnikliwie, dopytywać się dziesięć razy zanim coś się podpisze i ufać tylko sprawdzonym osobom. Nie załatwiać niczego na piękne oczy.

Prognoza dla Ryb na 2011.

wtorek, 11 stycznia 2011

Nie pisałam w ogóle do tej pory o rycerzach. Powiem najzupełniej szczerze, że rycerzy jak iRucerz pucharów - Manga pazie odczytuję intuicyjnie w rozkładach, a zwłaszcza jeśli chodzi o ich rolę jaką odgrywają w sytuacji. Bardzo często zdarza się, że w danym momencie pasuje mi przyporządkować cechy np. króli. Nie zawsze, a bywa. Rycerze kojarzą mi się z różnymi typami przedstawicieli handlowych :)

Rycerze mogą pokazywać atmosferę zdarzenia, mogą pokazywać osoby stojące niżej w hierarchii firmowej lub ze względu na wiek.

Rycerza w rozkładzie partnerskim lub innym na uczucia nie traktuję jako partnera na długi czy dłuższy okres czasu. Nie wliczam tu rycerza monet, ponieważ on może być bardzo dobrym i wiernym przyjacielem, który z czasem ma szansę zamienić się w partnera. Pozostali trzej (mieczowy, pucharowy i kijowy) pojawią się i znikną; najszybciej zniknie mieczowy, zaraz za nim kijowy, a na końcu pucharowy. Dlaczego pucharowy na końcu? Bo to smakosz i esteta kobiecych wdzięków, który lubi ich towarzystwo i bardzo chętnie powraca niezobowiązująco do przerwanych na chwilę więzi. Chyba nie zostawia za sobą niemiłych wspomnień. Jest taki odcinek w I sezonie „Mentalisty” pt. „Crimson Casanova”, gdzie jednym z podejrzanych o morderstwo jest lokalny uwodziciel. Policjanci muszą przesłuchać wszystkie jego „zdobycze” (bardzo chętnie przekazał im notes z kontaktami do nich) i ANI JEDNA pani nie powiedziała Rycerz kijów - Da Vincizłego słowa o nim. Typowy rycerz pucharów :) A poza tym rycerz pucharów nieraz pokazał mi... plotkarza! Może to być kobieta jak i mężczyzna. Plotkarz taki, który nie chce specjalnie zrobić komuś krzywdy, bo raczej przenosi informacje z ust do ust (jest pośrednikiem), nie wymyśla, a raczej biegnie rozemocjonowany z nowinką do koleżanki z pokoju obok. Taki ktoś nie jest szkodliwy jeśli szkodę rozpatrujemy w kategoriach odpowiedzialności za plotkę (za rozpowszechnianie tak, za jej produkcję już nie).

Jest to osoba bardzo ujmująca, miła, emanująca dobrą i przyjazną aurą, stwarzająca wspaniały nastrój i może dlatego jest lubiana. Rycerz pucharów lubi, ale nie więcej: sympatyzuje, lubi, ciepło się odnosi i na tym koniec. Chyba nie będzie mu żal jeśli jakaś znajomość się zakończy, bo nie przywiązuje się do niej. Czy ma pieniądze? Nie swoje :D

Rycerza kijów gna do przodu gorąca krew; zawsze i wszędzie jest spóźniony. Człowiek z wiatrem we włosach. Ma fajne pomysły i skutecznie je realizuje w miarę swoich możliwości. Można na niego liczyć gdy trzeba szybko się przemieścić – on lubi prędkość. I nie nadaje się do stałych związków; będzie mu za ciasno, za nudno, za spokojnie, bo czuje potrzebę odkrywania, zdobywania i dojeżdżania. Ten rycerz pokazuje mi przeprowadzkę, przekraczanie granic administracyjnych (miasta, gminy, województwa itd.), przemieszczanie się, pracę oddaloną od miejsca zamieszkania rzadziej delegację, mężczyznę dojeżdżającego do kobiety (lub związek na odległość np spotkania raz w tygodniRycerz Mieczy - Blacku ). W sumie lubię tego rycerza, bo potrafi być sympatyczny, wnieść powiew egzotyki i pośpiech.

Rycerz mieczy to taki rewolucjonista jest. Zimny, wyrachowany rewolucjonista czasami pokazujący oblicze bezmyślnego siepacza. Jak się pojawia, to wraz z nim kłótnie i nieprzemyślane (najczęściej) ruchy burzące dotychczasowy porządek. Trzeba mu przyznać, ze wierzy w to, co robi i nie ma wątpliwości żadnych. Jóźwiak pisze o nim: „jako reprezentant intelektualnego i ruchliwego żywiołu Powietrza, jest przede wszystkim nosicielem pomysłów i idei, i to tych najbardziej rewolucyjnych, takich, które zmieniają dotychczasowy bieg rzeczy. Oczywiście w swoim negatywnym wydaniu, Rycerz Mieczy bywa siewcą niepokoju i zamętu; przynosi pomysły, które tylko przewracają ludziom w głowach”. Zgadzam się w całej rozciągłości z opisem. Dlatego jeśli pojawi się w rozkładzie na uczucia, to można być pewnym, że pojawi się, zabierze, co zechce i zniknie zostawiając za sobą rozdarte i płaczące serce kobiece.

O rycerzuRycerz monet - Transformations monet pisałam przy okazji prognozy na 2011 więc nie będę się powtarzać. Może tylko dodam, że jeśli określa partnera, z którym tworzymy związek, to mówi o takim kimś nudnym, bez polotu, przy którym każdy dzień jest taki sam i nie ma niespodzianek; taki ktoś jest przyzwyczajony do rutyny dnia i np. pije zawsze z tego samego kubka, stawia kapcie w taki sam sposób, myje zęby dokładnie 5 minut itp. Jako pracownik jest bardzo solidny, bardzo punktualny, uczciwy, niepijący, ale bez polotu, bez kreatywności. Sprawdza sie dobrze w drugim szeregu jako doradca lub człowiek od spraw technicznych.

Z Rycerzami (oprócz monetowego) kojarzy mi się piosenka Maleńczuka "Uważaj na niego". To oczywiście przerysowane, a jakież prawdziwe czasem ;)

 


poniedziałek, 20 grudnia 2010

Dla Ryb w roku 2011 czas zwolni. Przestaną się spieszyć, zaczną zwracać uwagę na szczegóły. To dobry czas na gromadzenie dóbr, a zwłaszcza inwestycje i zakup nieruchomości, ziemi, także lokowania wolnych środków w inne instrumenty finansowe. Inwestując Ryby powinny dokładnie dowiedzieć sie o warunki, procenty zwrotu, czytać wszystkie zapisy i być rozważne przy podejmowaniu decyzji. Pieniądze i poczucie bezpieczeństwa, jakie dają, będą teraz na pierwszym miejscu.

Życie zawodowe upłynie pod znakiem stabilnego zatrudnienia, podpisywania umów na czas nieokreślony, a dla freelancerów długoterminowych kontraktów z wysokim uposażeniem. Taki stan rzeczy Ryby trochę rozleniwi i można spodziewać się, że po prostu przytyją. Dla pań Rybek 2011 to dobry czas na ciąże.

Wiele Ryb znajdzie prawdziwego przyjaciela (lub takim przyjacielem się stanie): na dobre i złe; taki, który poratuje nie tylko gotówką w złych chwilach. Słowem: na Ryby będzie można liczyć w 2011 roku.

Dla związków to bardzo korzystny rok: brak kłótni, brak stawiania spraw na ostrzu noża, wszystko przebiegać będzie bardzo łagodnie, ugodowo, linearnie. Dla samotnych Ryb karta wróży poznanie osoby, która ujmie ich trzeźwym spojrzeniem na życie. Osobiście skłaniam się ku prognozie, że samotni mogą spotkać takiego partnera-przyjaciela właśnie, a nie do końca osobę, dla której stracą głowę i serce (a zwłaszcza zawartości portfela nie będą chcieli stracić ;)

Zdrowie nie powinno Rybkom szwankować za bardzo, a nawet jeśli, to dolegliwości mogą wynikać z przejedzenia i otyłości, a nie powinny być kłopotliwe, jeśli Ryby zapanują nad apetytem.

Rycerz monet - Druid Craft

O autorze