Wpisy z tagiem: sprawiedliwość

środa, 14 listopada 2018

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia tutaj omówienia rozkładu KWIAT ŻYCIA. Powiązany jest z czakrami oraz do odczytu na poziomie energetycznym.

środa, 21 grudnia 2016

Opis karty Sprawiedliwość w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Grzeczne dziecko tak po prostu, dobry i wzorowy uczeń, zainteresowania humanistyczne, przymus wewnętrzny lub chęć czarno-białego pojmowania świata (patrz wychowanie), pielęgnowanie tradycji rodzinnych, rodzice wyznaczają konkretne granice, surowe wychowanie

2. Zawsze właściwe postępowanie, myślenie, wybieranie zawodów w urzędach lub za biurkiem, podporządkowywanie się wytycznym i nakazom, osoba która ma na tej pozycji Sprawiedliwość bardzo pasuje działaniem i zachowaniem do Niemiec (mam nadzieję, ze jest zrozumiałe co mam na myśli), realizowanie się na średnich stanowiskach zawodowych

3. Wszelkie zaniedbania zdrowia z wcześniejszych lat ujawniają się w tym wieku, rodzina "odwdzięcza się" za poprzednie lata gdy ktoś był okrutny, zły, nieczuly itp

4. problemy z prawem - to na 1wszym miejscu, nieumiejętność odróżnienia dobra od zła, tyranizowanie otoczenia, brak integracji społecznej, nieumiejętność wyzwolenia sie z negatywnych zdarzeń w dzieciństwie, chęć zemsty, tworzenie teorii spiskowych, zadatki na przestępcę w białym kołnierzyku

5. krytyczny i bystry umysł, działanie zgodne z literą prawa, realizm, racjonalność, surowość osądów, prawdomówność która czasem prowadzi do konfliktów z otoczeniem, tą pozycję w przypadku Sprawiedliwości należy szczególnie interpretować w zależności od składowych!

6. Pozytywna strona karty Sprawiedliwość

7. potyczki i walki urzędowe, zawody państwowo-urzędowe, wykonanie cięć organicząjących węzłów, wolontariat w ramach zawodu, który pozwoli na pomoc urzędowo-prawną osobom słabszym i bezradnym

8. rozrachunek wewnętrzny ze sobą, sposób działania jak na pozycji 7

sobota, 24 września 2016

Nigdy nie praktykowałam białej magii. Żadnej magii.

Jakoś nie miałam nigdy przekonania do myślenia magicznego, do intencji, rytuałów. Chyba zbyt zdroworozsądkowa byłam.

Przymierzałam się dwa tygodnie temu do rytuału, ale nie byłam przekonana czy ma sens, czy sie uda, czy coś da. Nie zrobiłam nic.

Wiara związana z religią. Tu tak, kilka lat temu na własnej skórze doświadczyłam spełnienia się mojego życzenia zapisanego w księdze życzeń w pewnym kościele w Tübingen (Wunschbuch). Księga była po prostu wyłożona w nawie bocznej, zapisana mnóstwem próśb, życzeń i intencji w różnych językach. Dopisałam się i ja. Po polsku, bo modlę się zawsze po polsku, także na mszach w kościołach katolickich w Niemczech. I co? I moje życzenie się spełniło. Dokładnie tak, jak chciałam. 

Ale magia? W jaki sposób mogłoby się spełnić coś o co proszę Wszechświat, Żywioły, Anioły, Przewodników Duchowych itd?

A JEDNAK!

Wczoraj narysowałam antenkę Algiz w intencji sprawy zawodowej, która obecnie jest dla mnie bardzo ważna, bo zależy od tego m.in. moje zdrowie fizyczne. Naszło mnie głębokie przeświadczenie, że musi się spełnić, że energia poszła super dalej gdzieś hen a nie w ziemię! Moją intencję zakończyłam słowami "ukradzionymi" Asi Wiśniewskiej: "niech będzie z pożytkiem dla wszystkich i bez szkody dla nikogo". I... położyłam tarota czy intencja poszła dobrze: wylosowałam Cesarza i Sprawiedliwość (Maroon Tarot). A karta Sprawiedliwości w tej talii to miecz, który wygląda jak Algiz! Tak, poszło wszystko i się "ukorzeniło".

A dziś... moja intencja się zrealizowała! Tak szybko! Tak w mgnieniu oka! I wiem, że będzie dobrze. Wiem, że jestem pod ochroną i wszyscy wkoło mnie na tym zyskają i nikt nie straci.

Jestem spokojna.

Magia jakakolwiek wymaga niezachwianej wiary: "niech się staje". Jak wiara religijna. Nie wątp, nie wahaj się, wierz i miej nadzieję.

magia

środa, 18 grudnia 2013

Sprawiedliwość jest trudną kartą w kontekście opisu osoby, emocji, działań. Nie wystarcza Sprawiedliwość - Tarot Refleksjiinterpretować ją tradycyjnie jako umowy, procesy, mieczem wojujesz od miecza giniesz, co dałeś to otrzymasz. Kim jest osoba określona przez Sprawiedliwość? Co siedzi jej w głowie?

Z moich praktyk wynika, że są to osoby typowo... mieszczańskie. Dokładnie takie jak w wierszu Juliana Tuwima "Mieszkańcy". Osoby te znajdują się wiecznie pod presją "co ludzie powiedzą" i większość ich poczynań jest napędzana tą myślą. Wpadają w panikę, gdy firanka wisi krzywo, bo przecież widać ją z zewnątrz i sąsiadka na pewno zauważy; sprzątają namiętnie w domach jakby ich memento brzmiało "sprzątam więc jestem"; pranie na sznurach wieszają symetrycznie i broń Boże byle jak; tłumaczą się gościom z przeoczonego pyłka kurzu; załamują ręce nad prawie każdą sprawą. Wstydzą się za innych, gdy zauważą niewyczyszczone buty, zabrudzone spodnie czy odpruty guzik. Ich sądy są ostre, a najczęściej wydają je nie znając wszystkich okoliczności. W obyciu są sztywni i purytańscy. Nie potrafią prowadzić swobodnej rozmowy o wszystkim i niczym, najchętniej dają rady, bo wiedzą najlepiej.Jako osoby bliskie są po prostu męczące.

Czy mają zalety? Pewnie. Można na nich liczyć i nie zawiodą. Są aktywni społecznie, przejmują się swoją małą ojczyzną, często zostają przedstawicielami społeczności. Ich zamiłowanie do "kwadratowego życia" niejednego ratowało z opresji.

Sprawiedliwość jako człowiek jest taka... akuratna. Przeciętna.

Mieszczańska.

 

 

czwartek, 12 grudnia 2013

Stworzyłam rozkład na sprawę sądową. Zainspirował mnie proces byłego prezydenta mojego miasta rodzinnego. Chciałam się dowiedzieć czy umknie sprawiedliwości czy jednak zostanie skazany.

Rozkład jest moją własnością intelektualną i należy podawać źródło oraz autora w przypadku rozpowszechniania go.

1. Sygnifikator oskarżonego

2. Linia obrony

3. Atuty obrony

4. Słabe strony obrony

5. Linia oskarżyciela (prokuratora)

6. Atuty oskarżyciela

7. Słabe strony oskarżyciela

8. Wpływ świadków na wyrok

9. Jaki wyrok wyda sąd

10. Rezultat procesu dla oskarżonego

czwartek, 16 września 2010

Sprawy formalno-urzędowo-prawne pokazuje mi karta Sprawiedliwości. W ostatnim tygodniu wylosowałam ją kilka razy w kontekście pytań bytowo-finansowych. Przyznam się, że nie zwróciłam uwagi na jej głębsze przesłanie, bo po prostu odczytałam jej pojawienie się jako dopełnienie umowy. Cóż, tak nie było. Okazało się po 3 dniach, że firma nie mogła wywiązać się ze zobowiązań, ponieważ... nastąpił u niej bałagan czy niedopatrzenie w dokumentach. Po interwencji sprawa jest prostowana.

Sprawiedliwość pojawia się też wtedy, gdy istnieje pokusa omijania prawa. Zazwyczaj okazuje się, że nie opłaca się lawirować, bo koszty mogą być większe niż zyski.

Sprawiedliwość dźga mnie tym mieczem często gdy się pojawia w rozkładzie jakby tarot był zobowiązany przekazać ostrzeżenie: mniej, wolniej ale zgodnie z literą prawa, zadbaj o paiery, sprawdź dane w dokumentach, prześledź je od początku.

Karta jest zimna, bez zabarwienia pozytywnego i negatywnego. To wyrok salomonowy. I często trzeba coś poświęcić, aby postępować uczciwie.

 

O autorze