Wpisy z tagiem: cesarzowa

wtorek, 20 grudnia 2016

Opis karty Cesarzowej w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 moze się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

CESARZOWA

1. prawidłowy obraz i wzór matki w domu rodzinnym, ciepło i mądrość matki, głębokie więzi z matką i przez to z domem rodzinnym, akceptacja, mądre wychowywanie

U dziewczyn: wychowanie z tradycyjnym podziałem obowiązków i ról kobiety i mężczyzny, szybkie wyjście za mąż plus dzieci, cel życiowy: dom i rodzina

U chłopców: duży wpływ na życie wywiera matka, takiej kobiety będzie szukał jako partnerki, cel: rodzina którą uosabia kobieta o cechach Cesarzowej

2. U kobiet: rozwijanie cech Cesarzowej, dążenie do posiadania rzeczy materialnych, aby osiągnąć bezpieczeństwo i spokój wewnętrzny (wspólnie z partnerem i dla dobra rodziny), tworzenie rodziny jako dynastii, rodu.

U mężczyzn: partnerka i wszystko, co się wokół niej kręci jest najważniejsza, ożenek z kobietą o cechach Cesarzowej, kobieta wspiera i popycha mężczyznę zawodowo, rozbudza jego ambicje

3. U kobiet: babcia matrona, babcia pięknie się starzejąca, głowa i szyja rodziny

U mężczyzn: wspomnienia o żonie (jeśli zmarła), bezskuteczne próby jej zastąpienia vs potrzeba posiadania takiej kobiety obok

4. kompleks matki (jeśli była piękna/mądra), brak matki, brak zainteresowania matki dzieckiem, u kobiet nieumiejętność bycia panią domu, też bezpłodność/trudności z zajściem w ciążę, otyłość; u mężczyzn notoryczne zdrady

5. U kobiet: tworzę życie, historię rodu, mam wszystko, czego pragnę a jeśli nie mam to będę mieć, bo taka kolej rzeczy u Cesarzowych. Zawodowo zajmowanie wysokich stanowisk lub wykonywanie zawodu, który daje duże zarobki.

U mężczyzn: ciągle w głowie obraz kobiety idealnej i poszukiwanie takiej lub bycie w związku z Cesarzową. Coming out, homoseksualizm, wrażliwość kobieca. UWAGA! Jeśli meżczyzna ma na tej pozycji Cesarzową i robicie portret partnerski dla niego i kochanki, to kochanka jest na straconej pozycji: Cesarzowa jest i będzie najważniejsza.

6. U kobiet: pozytywna strona Cesarzowej w tradycyjnych znaczeniach kart

U mężczyzn: znajdź kobietę o cechach Cesarzowej, korzystaj z dobrodziejstw karty Cesarzowej

7. U kobiet: dom, rodzina, wysokie stanowiska zawodowe

U mężczyzn: odkrycie prawdziwej orientacji seksualnej, przerobienie tematu "matka"

8. U kobiet: działać jak Cesarzowa, korzystać z narzędzi które daje Cesarzowa

U mężczyzn: dzięki kobiecie dojdziesz na szczyt i na koniec świata.

UWAGA!

Karta Cesarzowej i Kapłanki może się mylić. Jeśli to nastąpi, to wróćcie do źródeł czyli znaczenia kart. Pamiętajcie, ze Cesarzowa działa z otwartą przyłbicą a Kapłanka za plecami i po cichu.

sobota, 14 grudnia 2013

Miłość - Cesarzowa

Bardzo dobry rok dla każdej Wagi - panowie będą szukać towarzystwa pięknych kobiet i znajdą tą jedyną, panie rozkwitną pod wpływem uczuć i wiele z nich zajdzie w ciążę. Pary będą żyć zgodnie i harmonijnie. Panowie Wagi podporządkują się swoim partnerkom (zwłaszcza że będą posażne, co im bardzo zawsze odpowiada), a panie Wagi będą wiodły prym w życiu rodzinnym.

Finanse - Słońce

Pod względem finansowym rok również dobry. Wagi lubią spotkania w towarzystwie, a więc większa pula pieniędzy będzie wydawana na zabawy, imprezy, wyjazdy wakacyjne. Zdarzać się będzie utrata płynności finansowej a przyczyna będzie tkwić w zbyt rozrywkowym trybie życia.

Praca - 3 pucharów

Wagi mają rozległe kontakty towarzyskie, które przekładać się będą na stosunki zawodowe. Dla szukających pracy to jest właśnie droga do znalezienia etatu, a dla zatrudnionych - utrzymywanie dobrych relacji towarzyskich z kolegami z pracy. Istnieje ryzyko, że Wagi w 2014 roku zbyt lekko i nieprofesjonalnie będą podchodzić do zadań zawodowych i dobra passa może się odwrócić - należy znaleźć równowagę.

wtorek, 08 marca 2011

Julia i jaMoja fajna bratanica Jula u mnie na rękach :) Rozpieszczona mała Cesarzowa jak wynika z obliczeń wg portretu tarotowego Alicji Chrzanowskiej. O dzieciach można pisać i mówić non stop, lecz jest to nudne dla innych więc tylko napiszę, że jej dzieciństwo to Cesarzowa, młode lata i wiek średni to Wisielec, a potem Moc. Już na starcie ma super i mam nadzieję, że Wisielec okaże się zamiłowaniem do nauki, a nie życiem obok życia. Cały jej portret jest pełen spokojnych kart, delikatnych przemian bez dramatycznych przełomów i zwrotów akcji. Jakby nie patrzeć dzieciństwo determinuje dorosłe życie.

A oto my dwie wg tarota:)

10 monet - Druid Craft10 monet to cała prawda o zdjęciu: przede wszystkim łączą nas więzy krwi, jesteśmy wszyscy ze sobą bardzo związani tzn. ja, moi rodzice, brat z żoną i teściowie. Spotykamy się często, czujemy się swobodnie w swoim towarzystwie, pomagamy sobie... Spokój i rodzina. :) Ciekawa jestem czy ta mała zainteresuje się moimi kartami jak podrośnie; sama, bez moich szczególnych starań.

Julia i ja

środa, 29 grudnia 2010

Bardzo miło jest i przyjemnie, gdy otrzymuje sie informacje zwrotne od osób, którym stawiam tarota :) Dziś, przed chwilą, wydarzyła się naprawdę wspaniała rzecz :)

Latem lub wczesną jesienią (nie pamiętam dokładnie) stawiałam karty dla znajomej mojej mamy. Znajoma bardzo denerwowała się, ponieważ jeden z jej synów wyjeżdżał do Anglii, gdzie zdobył wysokie stanowisko w pewnej firmie. Synowa na razie miała zostać w Polsce dopóki tam, w Anglii, syn tej pani nie poukłada spraw bytowych. Wróżba wyszła bardzo optymistyczna wtedy: syn zadowolony z pracy i stanowiska, szybko będzie chciał ze swoją żoną się połączyć. Najważniejsza część wróżby dotyczyła ciąży synowej. W kartach pokazała mi się jako Cesarzowa więc bez wątpliwości oznajmiłam, ze ciaża bedzie. Znajoma mamy bardzo sie ucieszyła, bo synowa poroniła dwa razy dotychczas i naprawdę przeżywała załamanie.

I przed momentem dostajemy informację, że synowa jest w 12 tygodniu ciaży, wszystko przebiega prawidłowo, nie ma zagrożenia. :D

Bardzo jestem zadowolona, że tak się poukładało i oczywiście, że właściwie odczytałam przesłanie tarota :)

Cesarzowa - Arcus Arcanum

 

środa, 08 września 2010

Mój kulinary popis :/

placki z cukinii

placki z cukinii

Ok, umiem wspaniale gotować i smacznie, ale te placki to masakryczne w smaku mi dziś wyszły. Cukinię zazwyczaj używałam do leczo z pomidorami, kiełbasą, kabaczkiem, z przyprawami. Było smaczne. Ale te placki?! Wołają o pomstę do nieba! :P

sygnifikator placków - cesarzowa

składniki - król mieczy

konsystencja - 3 monet

smak - paź mieczy

Bo to było tak: starłam 2 cukinie na tarce, dodałam na oko otębów, trochę na oko mąki kukurydzianej, 1 jajko, sól i pieprz i wymieszałam. To są składniki w królu mieczy: za "goło", za sucho, za skąpo, niebogato. No i usmażyłam. Pytając o konsystencję myślałam o masie przed usmażeniem i teraz już nie wiem do czego odniosły się karty: do tej masy czy do po usmażeniu. W każdym razie składniki przylegały do siebie zwiazane jajkiem i dobrze zostały wymieszane. Cukinia jest mdła i czemu nie wpadłam na pomysł, żeby dodać jeszce jakieś warzywo do masy?! :/ W necie widziałam przepisy z porem; no tak, por ma zdecydowany smak a nie taki nijaki... jak paź mieczy. Paź mieczy nie smakuje. Bleee. To smak metaliczny, czuć otręby i mąkę i mdłą cukinię.

Następnym razem dodam por. Albo paprykę. Albo pomidory z puszki (jako eksperyment). Albo mielone z indyka.

;P

Na poprawę humoru PIERSI :D

sobota, 28 sierpnia 2010

Jaką kobieta jest Cesarzowa można wyczytać w książkach i na stronach internetowych traktujących o znaczeniach kart.

A jak tarot opowiada mi historię gdy losuję kartę Cesarzowej?

W rozkładach partnerskich bardzo często pokazuje jawną partnerkę, żonę, kobietę udomowioną (niekoniecznie kurę domową), w ciąży. Nie zdarzyło mi się, żeby opisywała teściową (od tego mam kartę QMieczy); jeśli już to matkę. Jako odpowiedź o uczucia kobiety: tak, kocha (w zależności od kart otaczających można wywnioskować czy to miłość zaborcza czy bezinteresowna, naturalna). Jako odpowiedź o uczucia mężczyzny: kocha żonę lub oficjalną partnerkę i bez względu co zrobi lub zrobił zawsze będzie do niej wracał.

Czy Cesarzowa może być kochanką? Nie. Nigdy nie otrzymałam takiej odpowiedzi od kart. Tarot jest bardzo konsekwentny: Cesarzowa siedzi na tronie, ma u stóp wszystko czego potrzebuje, przez myśl jej nie przejdzie rola kochanki i nawet nie przełknęłaby prośby o wycofanie się na drugi plan (zresztą nikt nie śmiałby jej tego sugerować); to jest kobieta, która jeśli ma do kogoś sprawę nigdy nie pójdzie – to do niej się przychodzi na „audiencję”.

Wśród obrazów na płótnie i desce można znaleźć wiele tych odzwierciedlających tarotową Cesarzową m.in.

primavera-botticelli „Primavera” Botticellego. Spójrzcie na centralną postać – to Wenus; zapewne jest w ciąży, podnosi rękę błogosławiąc postacie jej towarzyszące (Florę rozsypującą kwiaty, trzy Gracje, Merkurego obok nich, Zefira i nimfę Chloris)..

 

 

 

 

cosimo tura-wiosnaAlbo spójrzcie na „Wiosnę” Cosimo Bonaventury: również w ciąży, ze wzrokiem pani na włościach, w żywych kolorach. To jest władczyni, jak Matka Ziemia; od niej wszystko się zaczyna i na niej się kończy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A co jeśli Cesarzowa pojawia się w rozkładach dotyczących pracy? Wtedy wiem, ze stanowisko kobiety jest niezagrożone, nie zostanie zwolniona; jako osoby towarzyszące to może być szefowa lub żona szefa. Jeśli dostaję odpowiedź Cesarzową na pytanie „czy znajdę pracę” zazwyczaj jestem ostrożna i dokładam karty, ponieważ Cesarzowej nie chce się ruszyć z domu, nie chce się szukać pracy, woli nic nie zmieniać i żyć tak jak do tej pory.

Czy lubię kartę Cesarzowej? Moja talia opisuje mnie wizualnie w ten sposób, ale do cech Cesarzowej nie czuję sentymentu.

 

PS

aha, Cesarzowa rzadko jest szczupła za to pełna seksapilu ;)


Tagi: cesarzowa
21:54, krolowa.mieczy , Królowa Mieczy
Link Dodaj komentarz »
O autorze