Wpisy z tagiem: Wisielec

czwartek, 22 listopada 2018

Zapraszam do obejrzenia mojego filmu o kilku neutralnych kartach AW.

czwartek, 22 grudnia 2016

Opis karty Wisielec w kontekście portretu tarotowego wg pani Chrzanowskiej na pozycjach od 1 do 8.

Numery przy opisach oznaczają pozycję w tarotowym portrecie. UWAGA! Pozycję nr 4 w portrecie najlepiej czytać wraz z nr 1, bo wtedy idealnie widać powody np niemożności rozwinięcia skrzydeł w młodym wieku i poza tym interpretacja karty na pozycji nr 4 może się zmieniać (ulega modyfikacji) w zależności od karty na pozycji nr 1.

WISIELEC

1. Dzieciństwo i młodość spędzona w tym samym miejscu, a jeśli nastąpiła przeprowadzka, to trudności w adaptacji w nowym środowisku; cechy obserwatora wydarzeń i dobrego świadka tego, co sie dzieje w rodzinie, krótkotrwałe okresy niedosłyszenia (zdrowotne lub udawanie), osoba lubiąca czytać książki, oglądać filmy, grać w gry; bez inicjatywy i celu - takie osoby trzeba popychać do różnych zajęć, aby znalazły pasję lub zainteresowania

2. kontynuacja w 99% tradycji rodzinnych, wybieranie zawodów, gdzie robi się swoje i o konkretnej godzinie wychodzi do domu, inne zawody powodują dyskomfort psychiczny i są męczące

3. choroby, w których się leży w łóżku, problemy z nogami / poruszaniem się, paraliż, SM (stwardnienie rozsiane), "zawieszki" mózgu i w komunikacji; osoby z Wisielcem na tej pozycji najczęściej oddychają z ulgą, gdy osiągną wiek emerytalny, najlepiej czują sie w domu lub wśród starych znajomych

4. zaburzenia psychiczne, bardzo trudno pozbyć się traum z dzieciństwa (ciągle mielenie sytuacji w głowie i przeżywanie na nowo), utkwienie w martwym punkcie i brak inicjatywy, żeby cokolwiek zmienić, alkoholizm lub narkomania, całkowite zamknięcie się na otoczenie, patologia w domu rodzinnym

5. drobiazgowe analizy rzeczywistości, planowanie kariery i życia rodzinnego, składowe 2. i 3. powiedzą najwięcej do czego dąży zainteresowany i jakie status quo chce zatrzymać lub dlaczego blokuje sam swoje działanie.

6. Pozytywne strony Wisielca

7. pokonanie nałogów, wstydu, czasem wstąpienie do zakonu, ratowanie się religią, najczęściej "odwieszenie" własnego zycia z haka

8. wywrócenie swojego życia do góry nogami, wsłuchanie się w siebie, szukanie pocieszenia w rozmowach z guru wszelkich religii

piątek, 03 stycznia 2014

Czy wiecie, ze Wisielec mówi o czytaniu? Ściślej o zaczytaniu, o wciągnięciu w świat literatury, pasjonującej fabuły w książce, gdzie świat poza nią nie istnieje.

Uwielbiam czytać i z niecierpliwością czekam na:

1. "Beksińscy. Portret podwójny" Magdaleny Grzebałkowskiej

2. "100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku" Mariusza Szczygła

3. "Xsięgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk

4. "Zawód: szpieg" Pawła Reszki i Michała Majewskiego

I na Nowy Rok życzę wszystkim swoich własnych książkowych Wisielców :-)
piątek, 13 grudnia 2013

Miłość - Wisielec

Panny oddalą się emocjonalnie i fizycznie od partnerów, lecz związki będą trwały nadal. Nie będą chciały wykonywać gwałtownych zmian a jedynie przewartościować sobie dotychczasowe życie osobiste. Najchętniej będą siedziały w kącie i nie uczestniczyły w życiu towarzyskim.

Wolne Panny starannie będą dobierać partnerów, najpierw obserwacja, dokładne sprawdzenie kim są nowe osoby i co sobą reprezentują a potem ewentualnie zgodzą się na wejście w nową relację.

Finanse - 3 monet

Bardzo dobry rok! Można spodziewać się podwyżek, zwiększenia obrotów we własnych przedsięwzięciach, korzystnych decyzji kredytowych jak i płynności finansowej. Przedsiębiorcy powinni zakasać rękawy, bo to będzie ich rok!

Praca - Gwiazda

Obietnice awansów zostaną dotrzymane, etaty znalezione, świadczenia emerytalne przyznane. Panny nie powinny się niecierpliwić jeśli nastąpi to wszystko dopiero w drugiej połowie roku 2014. Rada tarota: rozwijajcie swoje umiejętności, inwestujcie w soft skills, bądźcie wyrozumiali dla pracowników i współpracowników - taka taktyka wam się opłaci.

wtorek, 08 marca 2011

Julia i jaMoja fajna bratanica Jula u mnie na rękach :) Rozpieszczona mała Cesarzowa jak wynika z obliczeń wg portretu tarotowego Alicji Chrzanowskiej. O dzieciach można pisać i mówić non stop, lecz jest to nudne dla innych więc tylko napiszę, że jej dzieciństwo to Cesarzowa, młode lata i wiek średni to Wisielec, a potem Moc. Już na starcie ma super i mam nadzieję, że Wisielec okaże się zamiłowaniem do nauki, a nie życiem obok życia. Cały jej portret jest pełen spokojnych kart, delikatnych przemian bez dramatycznych przełomów i zwrotów akcji. Jakby nie patrzeć dzieciństwo determinuje dorosłe życie.

A oto my dwie wg tarota:)

10 monet - Druid Craft10 monet to cała prawda o zdjęciu: przede wszystkim łączą nas więzy krwi, jesteśmy wszyscy ze sobą bardzo związani tzn. ja, moi rodzice, brat z żoną i teściowie. Spotykamy się często, czujemy się swobodnie w swoim towarzystwie, pomagamy sobie... Spokój i rodzina. :) Ciekawa jestem czy ta mała zainteresuje się moimi kartami jak podrośnie; sama, bez moich szczególnych starań.

Julia i ja

piątek, 10 września 2010

Ta melancholijna piosenka Myslovitz i Grechuty jest jak Wisielec. Widzieć i nie móc, nie być w stanie, zmienić płynącego czasu. Zostaje patrzeć, z melancholią.

Grechuta u schyłku życia. Kraków.

wisielec-druidWisielec - AA

Georges de La Tour- Maria Magdalena pokutująca

wtorek, 31 sierpnia 2010

Niestety, choćbym nie wiem jak się starała częściej jestem subiektywna niż obiektywna. Nie, nie, nie. Nie ma to wpływu na odczyt kart dla innych, ale czasami pomyślę sobie o sytuacji jednej czy drugiej osoby i wewnątrz siebie ocenię. Karty pokazują mi gołą prawdę bez makijażu i bez zbędnych słów, co niekoniecznie zgadza się z relacją klienta. Ok, pomińmy tą ostatnią  kwestię.

Gdy widzę bezowocne wysiłki w odzyskaniu kogoś lub nadzieję na przekór faktom, to chce mi się potrząsnąć taką osobą aby otworzyć jej oczy... Nie robię tego; opowiadam co widzę w kartach beznamiętnie, bez angażowania się emocjonalnego (dla własnego dobra), staram się znaleźć rozwiązanie i robię kolejny rozkład oraz proszę tarota o radę dla klienta. A tarot daje mi odpowiedź taką jakiej się spodziewam: odetnij się, zamknij rozdział, zacznij myśleć o sobie, spotykaj się z innymi, odpuść, rozwiń swoje zainteresowania itd. itp.

Niestety, do tych rad mało kto chce się stosować chociaż karty nigdy nikogo w maliny nie wpuszczają. Ludzie wolą żyć w nadziei, imaginacji, własnych błędnych założeniach. Wtedy po raz kolejny do mnie dociera: to nie twoje życie; twoja rola w tym wypadku to złagodzenie aktualnego bólu. Czy robię to umiejętnie? Chyba pół na pół. Moja inteligencja emocjonalna jest na niewiele większym poziomie od Jadwigi Staniszkis choć staram się jak mogę.

Ogólnie jest mi przykro gdy widzę w kartach dążenie do autodestrukcji i wiarę na przekór faktom...

Jest mi po prostu smutno...

PS

myślę, że pasuje Cher też.  Be strong :)

 

wisielec-druid

12:36, krolowa.mieczy , wróżba
Link Komentarze (4) »
O autorze