Wpisy z tagiem: 7 monet

niedziela, 29 grudnia 2013

4 pucharów - niechęć i przesyt; cichy bojkot jak strajk włoski. Stan, który opanowała nuda, przejedzenie i przepicie i żaden bodziec z zewnątrz nie motywuje a wręcz zniechęca. W związkach mały krok dzieli dwoje od rozstania, a w pracy utknięcie w martwym punkcie bez wyjścia.

- kac

- impotencja

- krążenie w kółko, powtarzanie się

- nudny dzień przed telewizorem z paczką chipsów

 6 pucharów - o tej karcie pisałam tutaj i tutaj

Rycerz Pucharów - ten rycerz nie inicjuje zmian, on je jedynie odbiera od otoczenia; reaguje na akcje; mimo, że ma bogatą wyobraźnię i chciałby więcej, lepiej, szykowniej, delikatniej, to ma słabą siłę przebicia. Woli trwać oczekując na coś, co przyjdzie z zewnątrz i się temu poddać niż aktywnie samemu zadziałać. W związkach adoruje (co jest przejawem niewielkiej inicjatywy), lecz tylko do momentu, gdy zauważy, że wybrany partner przejmuje pałeczkę. Jego obietnice są bez pokrycia, jest niesłowny. Pracownikiem dobrym nie jest - zaniedbuje obowiązki, ślizga się, zrzuca obowiązki na innych.

- turysta

- prawdziwy Fircyk w zalotach

- parasol

- mżawka/kapuśniaczek

- schyłek lata; babie lato; ciepły dzień po deszczu na przełomie września i października

- zdrada

- osoba żyjąca na koszt innych

 Rycerz Monet - on działa nie działając, bo jego siłą jest stałość i brak zmian. Może być niezawodnym przyjacielem, ale i okropnym leniem. Zazwyczaj to człowiek przy tuszy lub kobieta w zaawansowanej ciąży. W związkach jest leniwy, nudny, nie zaskoczy niczym, "ociężały umysłowo" czyli wszystko trzeba mu wskazać palcem i popchnąć, bo sam się nie domyśli. W pracy skrupulatny, słowny, cierpliwy i uczciwy.

- posiadacz nieruchomości (choćby 20m2 ogródka)

- zestaw opon samochodowych

- pomnik

- pracownik średniego szczebla

 7 monet - coś w rodzaju ciszy przed burzą; wiadomo, że coś wisi w powietrzu, ale czas i miejsce nie dojrzały jeszcze do zmian; czekanie na swoje 5 minut, planowanie, działanie nierzucające się w oczy. W związkach obserwacja partnera i punktowanie go z myślą o tym, jaką ostateczną decyzję podjąć: zostać czy odejść. W pracy również oczekiwanie na cokolwiek, na swój czas.

- wypowiedzenie umowy o pracę, umowy wynajmu mieszkania

- lokata

- wyprowadzka w planach na pewno do zrealizowania

- osoba trzecia jako obserwator

Wpis powiązany z tym wpisem.

wtorek, 20 grudnia 2011

Dla Wagi na 2012 rok wylosowałam 7 monet.

Dla Wag rok 2012 będzie lekcją cierpliwości oraz wytrwałości. Wszelkie ich plany i pomysły będą musiały dojrzeć tak, jak dojrzewają owoce (dosłownie). Nie będzie tak, że pomysł-->szybka realizacja, a pomysł--> długotrwałe dopracowywanie 7 monetszczegółów-->realizacja. Może się również zdarzyć, że okoliczności zewnętrzne będą opóźniały działania Wag czyli potocznie mówiąc opór materiału. Jeśli Wagi nie będą się zniechęcać i krok po kroku dążyć do celu, to doczekają się efektów. Właściwie żeby być uczciwą to muszę napisać, że większość spraw w 2012 roku dla Wag będzie odłożona w czasie to znaczy trzeba na nie poczekać tak, jak czekało się w kolejkach w l. 80-tych. Progres jest, ale powolny, prawie niewidoczny. Jeśli w 2011 roku Wagi zaczęły wcielać w życie swoje idee, to w 2012 roku mogą spodziewać się rezultatów (ale nie szybko!). Będzie to najlepszy czas na plany długofalowe, długoterminowe.

Wagi mogą być cennymi świadkami czy partnerami w negocjacjach dlatego, że karta 7 monet "widzi" dalej i wyraźniej. Wagi nie będą czuły pośpiechu, zapytają o szczegóły, o których nawet nie pomyślą inni. To będzie się liczyć i mogą zapunktować. Praca może je nużyć momentami, ale nie należy od razu zabierać zabawek i składać wypowiedzenia.

W finansach będzie tak: ile włożyłeś wysiłku i uczciwości w ich zdobycie, tyle dostaniesz. Manna z nieba nie spadnie w tym roku.

W związkach lekcja cierpliwości również. Jeśli związek się sypie - miej cierpliwość go sklejać. Jeśli jest ok, to pomyśl co możesz zrobić, żeby było super. Jeśli nie masz stałego partnera, będziesz musiał cierpliwie na niego poczekać (nie biernie - wyjść szczęściu naprzeciw, ale wybierać starannie).

Rok 2012 Wagom może się dłużyć, czas będzie rozciągliwy jak guma do żucia. To tylko pozory, bo obiektywnie rzecz biorąc będą szły naprzód tylko kroczki będą milimetrowe a nie milowe.

Prognoza dla Wag na 2011 rok.

wtorek, 15 marca 2011

Dziś mam dzień obfitujący w mnóstwo wydarzeń, których wcale nie zaplanowałam. One same się dzieją bez mojej interewencji. I z tego powodu przed chwilą wylosowałam z całej talii kartę dnia. Dawno tego nie robiłam (od roku bodaj) i podekscytowana postanowiłam to zrobić. I co? I nieważne, że dzis życie mnie zaskakuje! :) Moją kartą dnia jest... 7 monet! Hahaha!

7 monet - AA

Pasuje do dwóch rzeczy: oczekiwałam na przesyłkę od piątku i dzis sie doczekałam oraz spotkałam zupełnym przypadkiem kolegę niewidzianego 6 lat! On mnie poznał, ja jego nie. Heh, podwórkowe znajomości sprzed lat rozpierzchły się po Europie i każdy prowadzi swoje życie gdzieś tam w świecie. Spotkanie jest o tyle zbiegiem okoliczności, że kolega przyjechał na miesiąc do rodziców zza morza wyrobić sobie nowy paszport i gdybyśmy nie byli w tym samym dniu i w tym samym czasie w danym miejscu, to zapewne nie widzielibyśmy sie kolejne 6 lat :) Cóż, jakieś piwo się szykuje :)

Cherman...

i żartobliwie Zdrowa Woda z "Piwem" ;)

PS

To się wyjaśniło: dostałam przed chwilą ofertę - zaproszenie na stawianie kart w pewnym miejscu dla sporej grupy pań. Przyjęłam ją :)

 

poniedziałek, 20 grudnia 2010

W 2011 roku wszystkie Barany powinny rozważnie i konsekwentnie wcielać swoje pomysły w życie. Na ich efekty trzeba będzie cierpliwie poczekać, bo ostatecznie się to opłaci. Owoce zaczną zbierać pod koniec 2011 i już w 2012.

7 monet- Druid CraftPracujące Barany będą musiały wykazać się sumiennością i uczciwością, aby ich postawa została zauważona i doceniona. Jeśli zdarzą się myśli, ze praca nie jest satysfakcjonująca, bo nikt jej nie docenia, to przestrzegam przed nerwowymi ruchami i składaniem wypowiedzenia pod wpływem emocji: praca zostanie zauważona, ale nieprędko. Ci, którzy pracy szukają mogą mieć problemy ze zdobyciem zatrudnienia: muszą najpierw stworzyć doskonały plan jak, gdzie, z kim szukać. Może się również okazać, że brak jest na rynku ofert, w które celują. Nie trzeba się tym martwić, bo taki czas na pewno minie.

W finansach koniecznie trzeba dwa razy się zastanowić zanim zaciągnie się pożyczkę lub założy lokatę czyli nie należy działać z pośpiechem i pod wpływem chwili.

Na polu związków i relacji międzyludzkich Barany będą zastanawiać się czy odpowiada im taki stan rzeczy, jaki jest i czy warto go zmienić lub ulepszyć. Skłaniam sie ku temu, że raczej będą milcząco sie zastanawiać niż omawiać i dyskutować z partnerem o tym.

Osoby samotne jeśli liczą na poznanie idealnego partnera, to karta 7 monet nie wróży za dobrze, ponieważ dobrze by było, aby zastanowiły się czego oczekują, czego chcą, a w skrajnych wypadkach może się okazać, ze nie są jeszcze gotowi do związku.

Barany w zdrowiu powinny zwrócić uwagę na układ pokarmowy, a zwłaszcza na jelita: mogą występować zaparcia lub odwrotnie: zespół jelita nadwrażliwego.

 

wtorek, 31 sierpnia 2010

Zimno jest u mnie w mieście brrrr. Na zewnątrz +10, w domu jeszcze nieogrzewanym zaledwie 18. Nie lubię zimna i chłodu natomiast zimę jak najbardziej :)

W talii Druid Craft mam dwie karty zimowe: 6 monet i 7 monet. W klasycznej talii Raidera-Waita 5 monet jest zimowa (był kiedyś artykuł o tym w którymś numerze Tarocisty). A ja mam dwie następne karty :) Pomyślane niegłupio.

 

6 monet-druid6 monet

człowiek na karcie nie wygląda za zamożnego a mimo to dzieli się tym co ma z ludźmi, których wyciągnięte ręce są tylko widoczne na karcie. Mężczyzna siedzi pod drzwewm, podejrzewam że jest to dąb (Drzewo Życia) z jemiołą (m.in. uzdrawiającą wszelkie dolegliwości). Jeśli na dębie wyrastała jemioła dla Celtów było to wręcz święte drzewo. Dlatego ten mężczyzna – druid – może pozwolić sobie na rozdanie dóbr; chroni go dąb i jemioła, one dają mu to, czego potrzebuje (na zamrożonych gałęziach wiszą monety).

 

7 monet-druid7 monet

jako, że jemioła kwitnie od lutego do kwietnia, a owoce dojrzewają na przełomie końca jesieni i wczesnej zimy, to dlatego obraz tej karty musi być zimowy. Druid wybrał się na zbiory, złotym sierpem ścina gałązki. Owoce, zbiory, rozliczenie, przetrzebienie... I jego cierpliwość i systematyczność w ścinaniu jemioły, aby zrobić wywar leczniczy (Druidzi wierzyli, że jemioła ścięta w równonoc wiosenną ma magiczną moc; może i prawda: dla Wiccan ta noc to święto Ostary czyli zmartwychwstanie, ofiara i odrodzenie symbolizujące odradzające się wiosną siły natury).

 

 

Mogę pomarzyć tylko o ciepełku :/

O autorze