Wpisy z tagiem: 9 monet

środa, 25 grudnia 2013

Muszę się wytłumaczyć dlaczego ostatnio skaczę po talii opisując karty nie po kolei. Zacznę od tego, że wcale nie jest moim celem opisywać każdej karty; po prostu błyska we mnie myśl, zasłyszane jedno słowo staje się inspiracją do opowiedzenia co wiem i sądzę o danej karcie. Tym razem padło na 9 monet.

Czym i kim jest 9 monet? Zamożny człowiek, egoista, hedonista, chętnie bywający i zapraszający do siebie. Lubi pieniądze i wszystko, co można za nie kupić. Równocześnie samotny w swoim bogactwie - zawsze będzie się zastanawiał czy zainteresowanie nim spowodowane jest zamożnością czy zaletami osobistymi. Ostrożny w związkach; preferuje takie na odległość, z doskoku, nie zgodzi się na wspólny dach i gospodarstwo domowe. Posiada gadżety, nowości, markowe ciuchy, pędzi za modą. Hipster. Elegant czasem z przesadą.

To tradycyjny i grzeczny opis. Teraz będzie druga strona medalu 9 monet.

Prostytutka lub żigolo, pornografia, seksturystyka, brak uczuć - seks z żądzy i namiętności, coś za coś.

Dlaczego? Dlatego, że 9 monet jest obnażeniem, wyjściem na jaw wszystkiego, co zakryte; odarciem z tajemnic i brakiem zahamowań. Pisał o tym Jóźwiak i ja potwierdzam: w mojej praktyce zawsze 9 monet opowiada o kochance/kochanku i prostytutce (jak brzmi odpowiednik męski?). Więc jeśli w rozkładach często przewija się 9 monet to są tylko 3 możliwości (w zależności od okolicznych kart): człowiek nie chce się wiązać jako zatwardziały singiel lub miłośnik prostytucji lub uprawiający/a najstarszy zawód świata. Podkreślam, że stosuję tylko karty proste.

Co jeszcze pokazała mi 9 monet?

- bankomat; wyciąganie pieniędzy z bankomatu

- galerię handlową/drogi butik/sklep z ladą

- premię/podwyżkę

- bardzo eleganckiego człowieka ubranego ze smakiem

- kogoś z wyższych sfer (arystokrata, dyplomata)

- zaproszenie znajomych do siebie na przyjęcie/raut/sylwestra (stroje wieczorowe, koktajlowe)

- miłośnik prac w ogrodzie lub samo kontemplowanie przyrody

9 monet - Arcus Arcanum9 monet - Fenestra

PS

Czy wiecie dlaczego kobieta na 9 monet jest ilustrowana z sokołem? Odsyłam do opowiadania Boccaccia "Sokół". Jest to jedno z oblicz tej karty.

O autorze