Wpisy z tagiem: Koziorożec

piątek, 31 sierpnia 2018

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2018 przypada na 9go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2019. Prognoza dotyczy tego okresu czasu. Prognoza jest tendencją lub potencjałem, który możecie wykorzystać, odrzucić lub poddać się im. Wszystko zależy od was samych.

KOZIOROŻEC 2019

Energia wokół Koziorożców w roku numerologicznym 2018/2019 nie będzie sprzyjająca. Mogą pojawiać się wszelkiego rodzaju straty poczynając od codziennych (zguby i kradzieże) a kończąc na stratach energetycznych w zależności na jakim poziomie zaznaczy się realizacja. Poza tym niektóre Koziorożce, co przykro mi mówić, mogą poczuć chęć i mieć okazje do zdrad. Ta energia również manifestuje się w ten sposób, że będziecie oszukiwać swoich partnerów i za ich plecami kombinować. Dobra wiadomość jest taka, że jak wszystko przy odrobinie dobrej woli można obrócić negatyw w pozytyw tzn. tak pracować z energią (czy tendencją), aby wykorzystać ją w korzystny dla siebie i otoczenia sposób. Oznacza to ćwiczenie lub korzystanie ze swojego intelektu i szybkich automatycznych reakcji kierunkując je na spryt życiowy, dostrzeganie okazji, siłę perswazji. W języku niemieckim istnieje przymiotnik „schlau”, który idealnie oddaje istotę; my powiemy: przebiegły, chytry, mądry, sprytny, cwany. Jeśli będziecie pozytywnie pracować z tą energią w kontekście powyższych określeń, to możecie sporo zyskać (i materialnie, i intelektualnie). Tym bardziej, że zawodowo sytuacja nie będzie przestawiać się różowo głównie w relacjach międzyludzkich. Gęsta atmosfera plotek, podejrzeń, pułapek, nieszczerości, zemsty – to nie jest przyjazne środowisko pracy. Postarajcie się wykorzystać potencjał głównej energii roku na to, aby w porę zorientować się co, kto, dlaczego, jak i wyciągnąć wnioski i wymiksowywać się ze złej energii w miejscu pracy. Osoby bezrobotne będą mieć pod górkę: może wycinać was konkurencja przez nieczyste zagrania. Bądźcie sprytniejsi! Finansowo za to stabilnie i niektórzy mogą otrzymać sporą podwyżkę lub awans. Równocześnie postarajcie się dla siebie o miejsce w kursie lub szkoleniu, które was szczególnie interesują (jako własna prywatna inicjatywa poza pracą jak i zabieganie, aby to firma was wysłała).

Sprawy domowo – rodzinne ułożą się wreszcie po waszej myśli. Koniec z kłótniami, cichymi dniami, zimną atmosferą. Wszystko zaczyna się zmieniać, bo obu stronom będzie tak samo zależało na poprawie stosunków i odwilży. Sporo czasu spędzicie z dziećmi pokazując i tłumacząc im świat. Wszystko w niewymuszonej i lekkiej oprawie z uśmiechem na ustach.

W uczuciach nastąpi wielki ruch. Single będą inicjować spotkania, poznawać sporo nowych osób, krew zacznie szybciej krążyć. Ci, którzy są w stałych związkach, jak wspomniałam, poczują chęć do skoków w bok. Okazji nie zabraknie, ponieważ macie sporo kontaktów i znajomych... online. Wiążą się z tym krótkie i szybkie wyjazdy poza miejsce zamieszkania na spotkania. Jednocześnie będziecie skutecznie kontrolować utrzymanie wszystkiego w tajemnicy i być mocno zaangażowani w życie rodzinne. Oczywiście nie u każdego Koziorożca zrealizuje się taki rozwój wypadków jednak tarot dał mi dokładnie takie informacje.

Wasze zdrowie może dawać się we znaki. Są to stare schorzenia lub zaleczone, które odezwą się znowu. Będą wam uprzykrzać życie, powodować przemęczenie psychiczne. Nie nastąpi gwałtowne załamanie zdrowia, ale dyskomfort. Dobrze byłoby przystopować i porządnie dać się prześwietlić lekarzom. I odpocząć na chorobowym.

Podsumowując: rok bardzo intensywny, wymagający, z wyzwaniami i wystawiający was na próby. Czasem możecie czuć się przytłoczeni ogromem wydarzeń i ludzi wokół. Zrekompensuje to wam albo życie rodzinne albo nowa fascynacja.

KOZIOROŻEC 2018

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się wraz z pierwszym nowiem wrześniowym, który w tym roku 2017 przypada na 19go września. Będzie trwać do pierwszego nowiu we wrześniu 2018. Prognoza dotyczy tego okresu czasu.

Koziorożec 2018

Rok numerologiczny 2017/2018 zapowiada się różnorodnie dla Koziorożców, bo z jednej strony nastąpi dążenie do równowagi w życiu a z drugiej sporo zamieszania może przynieść sfera uczuciowa i zawodowa. Jakby nie było, to zalecane jest najpierw pomyśleć (lub przemyśleć) a potem działać. Nadchodzące miesiące będą sprzyjać planowaniu, zajęciu się własnym zdrowiem i odseparowaniu się od toksycznych znajomych. Pamiętajcie, że jak nie wiecie jaką podjąć decyzję, to prześpijcie się z tematem. Spokój, stoicyzm zalecany.

Sprawy zawodowe mogą nabrać rozpędu pod warunkiem, że zechcecie sie rozwijać i przyjąć wyzwanie szefostwa. Dostać możecie nowe obowiązki (z oddelegowaniem włącznie), nowe stanowiska, nowe obszary do zagospodarowania. Nie obawiajcie się nowości, bo wasze doświadczenie będzie sprzymierzeńcem. Za nowymi zadaniami będą szły większe pieniadze, a jakże! Osobom szukającym pracy tarot zaleca szukać zatrudnienia daleko poza miejscem zamieszkania, czasem emigrację lub dojeżdżanie, ewentualnie powrót do domu na weekendy. W swoim miejscu zamieszkania będziecie mieć mniejsze szanse na pracę niż na drugim końcu Polski / Europy / swiata. Właściciele firm powinni zacząć rozwijać działalność w internecie i rozszerzać wpływy na poziomie fizycznym w innych regionach niż do tej pory. Uda się na pewno.

Jak wspomniałam, będzie wielkie zamieszanie w uczuciach i miłości. Może pojawiać się mnóstwo osób wokół was, szybkie randki, szybki seks i sporo nieporozumień. Co za tym idzie: wielu oszołomów i oszołomek samoistnie osieje się i zostaną najbardziej normalni. A tym, którzy zostaną z wami będzie zależało i na was, i na uczuciu, i na budowaniu z wami wspólnoty. Słowem: czeka was prawdziwa miłość, która dotyka serca głęboko i zostaje na długo (lub dłuzej). Ale najpierw będziecie musieli przejść przez prawdziwy tłum najróżniejszych charakterów ludzkich. Osoby w wieloletnich związkach czeka wiele chwil z kłótniami, pośpiechem, brakiem czasu dla siebie i partnera, lecz na szczęście nastąpi moment zastanowienia (pisałam o tym na początku) i zmiana postępowania. A wtedy chwile we dwoje gwarantowane.

Tarot sugeruje wam nie wracać do tego, co było i już minęło. Czy to zawodowo, czy emocjonalnie (byli partnerzy), czy sentymentalnie, czy nawet bardziej przyziemnie: nie wracać mieszkać na stare śmieci. Patrzcie w przyszłość, kreujcie ją dziś i nie oglądajcie się za siebie.

Koziorożec 2017

środa, 07 września 2016

1 września zaczął się nowy rok numerologiczny i postanowiłam powrócić do porzuconej idei stawiania kart z prognozami. Rok 2017 ma wibrację 1 więc do końca sierpnia 2017 będziemy pod jej wpływem. Proszę sprawdzić również znak zodiaku, w którym znajduje się wasz ascendent oraz znak zodiaku, w którym znajduje się wasz Księżyc. Czasami można odnaleźć się tylko w solarnym znaku zodiaku a czasami prognoza wymaga uzupełnień w powyższych, o których wspomniałam.

Co wydarzy się u Koziorożców?

- ogólnie - Paź Pucharów

- praca - Rycerz Mieczy

- finanse - Eremita

- ludzie wokół - 10 monet

- dom - 7 kijów

- wyjazdy - Umiarkowanie

- miłość - Kapłan

- co się uda - Wieża

- co się nie uda - 7 mieczy

- rada - As Pucharów

IMG_20160907_212933_600x800

Koziorożce w tym roku będą miłe, sympatyczne, uśmiechnięte, przyjacielskie. No ogólnie do rany przyłóż. Krąży wokół was energia dziecka więc osoby starające się o dziecko mogą być pewne, ze jakaś duszyczka już was sobie wybrała na rodziców.

Wasze sprawy w tym roku kręcić się bedą wokół domu, związków i rodziny. Nie wszystko będzie pięknie, ale wszystko zależy od waszej postawy i decyzji. Życie skupi się na sprawach rodzinnych, bo krąg waszych znajomych będzie się głównie ograniczał do takich osób (ewentualnie jakieś znajomości zawodowe, ale tylko takie, gdzie w firmach panuje sztywna hierarchia - jeśli pracujecie w takich miejscach). Uda wam się ogarnąć sprawy domowo-bytowe dzięki refleksowi i przewidywalności, ponieważ jakieś zdarzenia będą wymagały od was natychmiastowych działań i skupienia całych swoich sił i woli, aby rezultat był przynajmniej zadowalający. Jednocześnie wiele Koziorożców moze zawrzeć związek małżeński przed ołtarzem (nie tylko w urzędzie). W związkach bez zmian, będziecie stosować się do zasad i reguł ustalonych z partnerem. Jednocześnie niektórym z was moze przyjsć do głowy pomysł, że cichaczem powymykam sie z domu (powody różne: od kochanki/-ka po spotkania z kumplami, których nie trawi partner) i raczej nie utrzymacie tego w tajemnicy, bo ktoś was gdzieś zobaczy, zaczną sie tworzyć plotki i niestworzone rzeczy dotrą do uszu domowników. I mała sugestia: jeśli uratujecie związek, który i tak się chybocze, to zrobicie to na chwilę i przesuniecie na krótko termin powrotu kłopotów. W tym roku chyba nie będziecie gotowi na ostateczne decyzje, ale takie myśli będą do was powracać aż trzeba będzie coś z nimi zrobić.

Jednocześnie uda wam się zapobiec stratom: kradzieży i zgubom. Bądźcie przewidujący po prostu. Wyjazdy niedalekie, nad wodę, na łono natury - większych przeciwskazań i ostrzeżeń brak.

Co w pracy i finansach? No więc nerwówka, gonienie terminów, bo wszystko na wczoraj, dopasowanie się do zmieniających się z godziny na godzinę pomysłów szefa. Jeżeli wasza pozycja w firmie jest na tyle silna, to wychodźcie z nieszablonowymi propozycjami i pomysłami a zostanie to docenione. Szukajacy pracy moją imać się różnych zajęć, które będą na chwilę; takie jednorazowe strzały. W portfelu raczej hula wiatr więc rok zaciskania pasa i oszczędności.

Jaka rada? Uruchom serce, bo to w nim jest esencja ciebie. Koziorozce mają trudności z uzewnętrznianiem uczuć a jeśli już to raczej pozmywają naczynia niż powiedzą "kocham". Więc w tym roku mówcie "kocham".

środa, 18 grudnia 2013

Miłość - 5 mieczy

Dla Koziorożców rok zapowiada się niełatwy - walki o partnera wszelkimi środkami przede wszystkim. Istnieje możliwość wtrącania się osób trzecich, co nie będzie korzystnie wpływało na związki. Niejedna plotka wyssana z palca może spowodować utratę zaufania. Należy dzielić na 3 co usłyszy się od "życzliwych" i polegać na własnych poglądach.

Single będą mieć trudno również, niestety. Koziorożce mogą zakochać się w osobach już zajętych, wplątać się w trójkąt i zostać ze złamanym sercem.

Finanse - Paź Pucharów

Lwią część nakładów finansowych pochłoną wydatki na dzieci (szkoły, zainteresowania, koła pozalekcyjne, wycieczki). Wszystkie Koziorożce mogą być nakłaniane do "złotych interesów" przez serdecznych znajomych - dwa razy niech się zastanowią zanim wejdą w spółki, zasponsorują pomysły. Ogólnie rok bez większych wzrostów i bez głębokich strat.

Praca - Eremita

Koziorożce zostaną docenione dzięki własnemu doświadczeniu i ich obowiązki mogą się poszerzyć o np. kierowanie większym działem niż dotychczas. Za tym nie będzie szła zbyt wielka podwyżka, niestety. Niektóre z Koziorożców poczują przesyt obowiązkami i podejmą decyzję o odejściu z pracy (lub emeryturze). Ci, którzy pracy dopiero szukają napotkają problemy z powodu zbyt wysokich kwalifikacji. W każdym razie rok 2014 dla szukających nie będzie łatwy i stałego etatu nie znajdą.

wtorek, 27 grudnia 2011

Dla Koziorożca wylosowałam 5 monet, lecz zrobiłam drugie losowanie i tym razem otrzymałam 4 kijów. Wyjaśniam dlaczego: karta 5 monet pojawiła sie w prognozie na 2012 rok dla Skorpionów i nie chciałam pisać w podobnym tonie (lub wykonać kopiuj/wklej), bo niemożliwością jest, aby wszystkie Skorpiony na ziemi i wszystkie Koziorożce miały podobny rok. Karta 5 monet jest ogólnym zarysem, jest tendencją więc postanowiłam dla Koziorożców dolosować drugą kartę i prognoza będzie wypadkową dwóch kart: 5 monet i 4 kijów.

Koziorożców czekają również kryzysy i to nie tylko w związkach (domu), ale również w pracy. Podłoże kłopotów/problemów/niepowodzeń jest również finansowe jak w przypadku Skorpionów jednak wszystko powinno skończyć się ugodą, ewentualnie rozejść się po kościach. Koziorożce są zapobiegliwe z natury, jako znak ziemski zwracają uwagę na swoje finanse i planują je rozważnie więc jeśli dotkną je problemy materialne, to będą one przejściowe - Koziorożce szybko się odkują lub mają opracowane wcześniej plany awaryjne.

Nieporozumienia międzyludzkie wychodzą tu na plan pierwszy. Jak wspomniałam: w domu, w pracy, wśród znajomych i przyjaciół. Wszystko powinno skończyć się w sposób nieraniący dwóch stron: nikt nie będzie wygranym ani przegranym, relacje nie zostaną zerwane, nikt na nikogo się nie obrazi, oby dwie strony wyjdą z twarzą. Jednak wcześniej nerwy mogą być zszarpane, można nie widzieć wyjścia z sytuacji, można szukać mediatora. Gdy okaże się, że wszystko zawiedzie, to rozwiązanie przyjdzie znienacka; niewymuszone, naturalne i można będzie odetchnąć z ulgą.

Nie chcę przez to powiedzieć, że Koziorożce zyskają coś na wspomnianych konfliktach: mogą stracić coś ważnego, lecz zgoda, spokój i chęć trwania w grupie (jako jedność) okaże się być priorytetem i strata (np. materialna) nie będzie taka ważna w danym momencie.

Podsumowujac: cokolwiek by się niedobrego działo, to i tak zakończy się pomyślnie.

Prognoza dla Koziorożca na 2011.

5 monet4 kijów

wtorek, 28 grudnia 2010

Koziorożce w 2011 roku powinny bardzo wnikliwie obserwować otoczenie pod kątem pozorów, jakie stwarzają ludzie, nie ufać wszystkim, nie angażować się w plotki i nie wierzyć w 7 mieczy - Druid Craftniesprawdzone i fałszywe informacje. Należy dobrać takie środki, aby ich przechytrzyć i jednocześnie nie dawać po sobie znać co się myśli i co naprawdę planuje. Jeśli Koziorożce mają zamiar wcielić w życie projekt (jakikolwiek: poczynając od zmiany pracy przez własny biznes po wybór działki pod budowę domu itp.) i nie widać oczekiwanych pozytywnych efektów, to muszą zastanowić się nad dalszym sposobem postępowania, może go zrewidować, bo owo postępowanie miało błędne założenia lub niedociągnięcia.

W sferze zawodowej będzie to okres chwytów poniżej pasa, zatajania wiadomości, istotnych informacji, być może intryg w środowisku współpracowników. I tu należy być ostrożnym; jak wspomniałam wcześniej: nie wierzyć na słowo nikomu, samemu weryfikować dane. Dla biznesmenów karta 7 mieczy mówi o konieczności reklamy i wzmożonego PR-u.

W związkach Koziorożce mogą ukrywać przed partnerem swoje grzeszki, nie być do końca szczere, w skrajnych wypadkach podkradać to i owo. Na pewno z ich ust będzie wypływać potok słów lub obietnic, których nie będą w stanie dotrzymać: dużo rozmów nie niosących ze sobą konkretnych treści (porównać mogę to do „lania wody” na egzaminie).

Single mogą mieć powodzenie dzięki bajerowi ;) i small talk jednak ich relacje będą raczej powierzchowne – po prostu Koziorożce nie będą chciały angażować się głębiej.

Wszystkie Koziorożce mogą wiele osiągnąć dzięki umiejętności lawirowania w danym środowisku i pięknej powierzchownej rozmowie (np. lobbyści).

 

O autorze