Wpisy z tagiem: 2014

środa, 17 września 2014

Rok 2014 jeszcze się nie skończył, lecz wszystkie moje pozycje z rozkładu już się zrealizowały. W mniej więcej pół roku. 

Tarot w swojej niezwykłej przenikliwości i mądrości opowiedział mi moją własną tegoroczną historię życia. Nie sądziłam, że tak szybko wszystko się zrealizuje.

Ab ovo:

1. Energie i sprawy, które się już kończą w 2013 r. i odchodzą - Qpucharów

2. Cele, jakie udało mi się osiągnąć w 2013 roku - 5 monet

3. Sprawy i zadania, które przechodzą na rok następny - 8 mieczy

4. Gdzie jestem dziś - Król Pucharów

5. Nowe energie, które pojawią się w 2014 roku - Paź Mieczy

6. Wyzwania i trudności, z którymi zmierzę się w 2014 - 2 monet

7. Cele, które mogę osiągnąć w 2014 - 9 kijów

8. Ogólna prognoza na 2014 - Koło

9. Karta błogosławieństwa na 2014 rok - Król mieczy

Bieżący rok jest dla mnie o wiele łatwiejszy niż ubiegły. Widać to po pierwszych pozycjach: przestałam się trząść jak osika z byle powodu, przestałam histeryzować, bo odcięłam się od mężczyzny, które owe huśtawki emocji we mnie wzbudzał. Niestety, zostały mi po nim kłopoty finansowe, dość szybko zażegnane bo już w marcu 2014r. Na moment stawiania kart, czyli grudzień 2013, tonęłam po uszy w problemach. Wtedy również jeszcze bliski byl mi temat Króla Pucharów, bo zbyt świeża pamięć, zbyt krótki okres czasu minął od traumatycznych wydarzeń i za bardzo dałam się ponieść emocjom.

Ale pojawił się ktoś nowy. To było wiadome już wcześniej, że się pojawił. Nowy był o tyle, że postanowiłam przestać się bać i zawierzyć, pójśc za ciosem i po prostu żyć. Okazało się, że relacja mimo silnych początkowych więzi emocjonalno-fizyczno-bytowych przeistoczyła się w 2 monet. Nie potrafiłam poradzić sobie z rozluźnieniem relacji, przegapilam moment, który spowodował że z 10 pucharów przeszliśmy do 2 monet. Wina leży po obu stronach, a dziś myślę, że może bardziej po mojej, bo zbyt szybko postanowiłam w swoim stylu odciąć mieczem Królowej Mieczy wiążące nas ostatnie nitki. Bo 2 monet była dla mnie policzkiem i niezrozumieniem, nieporozumieniem. Jej przyczyny interpretowałam opacznie. Jednak przestałam żałować po 2 miesiącach, bo okazało się, że obiektywne wydarzenia dziejące się niezależnie w moim i jego życiu utrudniają nam komunikację, zaczyna być za późno na wyprostowanie spraw, piętrzą się zaległości między nami i wszystko wisi w powietrzu niedopowiedziane, źle zrozumiane i... samo z siebie umiera. Paradoksalnie ów mężczyzna jako Król Mieczy w swoim racjonalnym działaniu mimo ciepłego serca dla mnie trafił na taką samą nieugiętą Królową Mieczy i okazał się dobrodziejstwem. Jego zimne postępowanie, zachowanie i więcej obserwacji niż działania spowodowało we mnie (oprócz już wymienionych powodów) niezgodę na trwanie czy ciągnięcie nijakiej relacji. Sądzę, że gdyby był którymkolwiek innym królem oprócz mieczowego, to byloby mi bardziej żal. Ale obudziła się we mnie dawna Królowa Mieczy i postanowiła odpłacić pięknym za nadobne. Mieczowa para królewska jest siebie warta - jest remis. Żadne z nas nie wygrało. Przegraliśmy siebie, przegraliśmy nas.

O tyle Koło się ziściło, że nasze drogi skrzyżowały się, bo tak chciało Przeznaczenie. Nadal się mijamy, mamy wspólnych znajomych, ale nie utrzymujemy kontaktów. Zadanie się wypełniło. A czy karma się wypełniła? Częściowo. Zostaje nam jeszcze spotkać się jeden jedyny raz, aby wyprostować niedomówienia i wyjaśnić je. Tak wynika z liczenia partnerskiego wg Chrzanowskiej. Moja Śmierć przeciwko jego Gwieździe. Chyba jasne jest kto wyjdzie z inicjatywą, prawda? Kiedy? Za chwilę. Lub za 20 lat. Lub w przyszłym wcieleniu jeśli karma się nie wypełni...

Czy jestem zadowolona z roku 2014? 

Bardzo :)

Morał jest taki, że przestałam być Qmieczy. Już ta skóra jest dla mnie za ciasna, niewygodna. Nawet jeśli się zachowałam w w jej stylu, to nie było mi komfortowo. Dorosłam do Qmonet. Teraz z nią mi dobrze. 

 

czwartek, 23 stycznia 2014
Zrobiłam naprawdę niewielki rozkład na aktualną sytuację wewnętrzną na Ukrainie. Bardzo chciałabym wierzyć, że historia zatacza koło i tak, jak po stanie wojennym w Polsce nadejdzie dla tego kraju wolność jak za czasów Juszczenki. Oto karty: 1. Obecna syt. wewn. Urainy - 4 mieczy; 2. jak sytuacja będzie się rozwijać - 6 monet; 3. na jakie ustępstwa wobec protestujących zdecyduje się prez. Janukowycz - as mieczy; 4. kroki jakie podejmie Rosja wobec Ukrainy - Gwiazda; 5. kroki jakie podejmie UE wobec Ukrainy - paź monet 6. trudności na jakie może napotkać Ukraina wobec konfliktu wewn - Sąd; 7. pokaż kierunek, w jakim podąży Ukraina po wewn. konflikcie - 5 pucharów. Niestety, nie wygląda to tak, jak wyobrażamy sobie my, ludzie cywilizacji zachodniej; my, piewcy demokracji i jej zachodniej definicji. Za chwilę powinien nastąpić spokój wewnętrzny, rozprężenie, rozejm, ale to nie będzie spokój na stałe a na jakiś czas. Poza tym strona prezydencka wychodzi z pozycji siły, z pozycji która rozdaje, która podejmuje decyzje i która może więcej. Czy opozycja ma szansę wierzyć w coś więcej? Niby tak, ale nie sądzę, zeby osiągnęła 100% swoich postulatów. Janukowycz i jego ekipa będą grać na własną korzyść choć zdają sobie sprawę z konieczności ustępstw (dekretów, ustaw). Czy poda się do dymisji? Na razie widać zakusy prawne, aby nie. Ukraina NIE ODZYSKA TEGO CO WYWALCZYŁA W POMARAŃCZOWEJ REWOLUCJI. Rosja kusi czystością intencji i obietnocami a UE jak zawsze ograniczona biurokratyzmem będzie słać protesty, swoich przedstawicieli, propozycje. Rosja ma lepsze karty przetargowe i Ukrainy los jest przesądzony. I wieszczę rozłam nie tylko tkanki politycznej, ale także społecznej i narodowej. I nie wykluczam podzielenia Ukrainy na pół (np. tak jak przebiega tradycyjna linia "demarkacyjna" katolicko-ewangelickiej cz. Europy a prawosławnej Europy czyli Tarnopol-Lwów- Równe, a na wschód już "dzicz kozacka" pod wpływem Moskali).
piątek, 20 grudnia 2013

Miłość - Wieża

W miłości będzie tak: jeśli było dobrze, to się pogorszy; jeśli było źle, to się polepszy. W związkach możliwe kłótnie, rozstania, dzielenie majątku (nieruchomości) i... rozwody. Single znajdą nowych partnerów, lecz związki nie wytrzymają próby czasu.

Finanse - 7 mieczy

Nie dajcie się oszukać w 2014 roku! Nie wchodźcie w złote interesy, nie bądźcie łatwowierni, uważajcie na złodziei. Musicie trzy razy koniecznie sprawdzać i czytać wszelkie pisma, umowy, aby nie podpisać czegoś, co w przyszłości okaże się pułapką finansową dla was.

Praca - Księżyc

Dla każdej Ryby rok 2104 niesie ogromne możliwości dorobienia... na czarno. W szarej strefie będziecie czuć się w swoim żywiole. Bez podatków, czysty zysk do ręki. Nie wchodźcie jednak w nielegalne interesy, bo karta Księżyca nie zapowiada najszczęśliwszych wydarzeń i zakończeń.

czwartek, 19 grudnia 2013

Miłość - Król Mieczy

Panie Wodniki w związkach mogą spodziewać się nasilenia krytycyzmu ze strony partnerów, ostrych słów, prób zakrzyczenia i wytykania błędów. Panowie Wodniki zaczną się zastanawiać nad sensem kontynuowania związków, zaczną im przeszkadzać rzeczy najbłahsze. To nie jest dobry czas dla uczuć w życiu Wodników.

Single natomiast będą szukać ideału i wg własnej listy będą sprawdzać potencjalnych kandydatów. Wygórowane wymagania spowodują, że stracą wiele okazji do poznania wartościowych ludzi.

Finanse - Eremita

Wodniki w 2014 roku staną się po prostu skąpe. Jak najmniej będą wydawać na życie, na przyjemności wcale, a jeśli urlop to tylko pod gruszą (bo niewiele kosztuje). Ich mottem będzie "ja nie potrzebuję wiele do życia".

Praca - Słońce

Awanse, podwyżki, sukcesy - zawodowo dla Wodników szykuje się wspaniały rok. Bezrobotni na pewno znajdą coś dla siebie, a zatrudnieni na etatach zostaną docenieni. Wodniki powinny rozwijać w sobie zdolności przywódcze.

środa, 18 grudnia 2013

Miłość - 5 mieczy

Dla Koziorożców rok zapowiada się niełatwy - walki o partnera wszelkimi środkami przede wszystkim. Istnieje możliwość wtrącania się osób trzecich, co nie będzie korzystnie wpływało na związki. Niejedna plotka wyssana z palca może spowodować utratę zaufania. Należy dzielić na 3 co usłyszy się od "życzliwych" i polegać na własnych poglądach.

Single będą mieć trudno również, niestety. Koziorożce mogą zakochać się w osobach już zajętych, wplątać się w trójkąt i zostać ze złamanym sercem.

Finanse - Paź Pucharów

Lwią część nakładów finansowych pochłoną wydatki na dzieci (szkoły, zainteresowania, koła pozalekcyjne, wycieczki). Wszystkie Koziorożce mogą być nakłaniane do "złotych interesów" przez serdecznych znajomych - dwa razy niech się zastanowią zanim wejdą w spółki, zasponsorują pomysły. Ogólnie rok bez większych wzrostów i bez głębokich strat.

Praca - Eremita

Koziorożce zostaną docenione dzięki własnemu doświadczeniu i ich obowiązki mogą się poszerzyć o np. kierowanie większym działem niż dotychczas. Za tym nie będzie szła zbyt wielka podwyżka, niestety. Niektóre z Koziorożców poczują przesyt obowiązkami i podejmą decyzję o odejściu z pracy (lub emeryturze). Ci, którzy pracy dopiero szukają napotkają problemy z powodu zbyt wysokich kwalifikacji. W każdym razie rok 2014 dla szukających nie będzie łatwy i stałego etatu nie znajdą.

wtorek, 17 grudnia 2013

Miłość - 4 mieczy

Podobnie jak u Byka:

W stałych związkach Strzelców bez wstrząsów i niespodzianek. Strzelce będą chciały zachować status quo i raczej nie będą skore do kłótni, zmian i skoków w bok. Poczują w pewnym momencie, że potrzebują więcej przestrzeni dla siebie, zechcą spędzać czas same ze sobą niż chodzić wspólnie z partnerem na przyjęcia, imprezy i odwiedziny.

Single w 2014 roku niby będą szukać partnera(ki), ale bez większego entuzjazmu i efektów. Będzie im dobrze tak, jak jest bez chęci na gwałtowne zmiany trybu życia.

Uwaga: możliwe separacje!

Finanse - 10 kijów

Budżet Strzelców będzie bardzo napięty i przeciążony. Mścić się będą w roku 2014 nie do końca trafne decyzje finansowe z poprzednich lat (kredyty!), co objawić się może typowym życiem od pierwszego do pierwszego. Nie bierzcie na siebie kolejnych zobowiązań ratalnych ani nie pożyczajcie nikomu pieniędzy, bo kołdra okaże się za krótka dla was samych. Strzelce po rozwodach mające zasądzone alimenty ostrzegam przed zastojem w przelewach lub wręcz wykręcaniu się ekspartnerów od płatności.

Praca - 6 kijów

Zawodowo fantastycznie! Macie szansę na awanse! Jeśli wasze firmy będą zwalniać, to was na pewno ominą redukcje. Szukający pracy dostaną to, co chcą i wynegocjują jeszcze niezłą pensję z dodatkami.

 poniedziałek, 16 grudnia 2013

Miłość - Rycerz Monet

W miłości szału nie będzie. Osoby w związkach pozostaną nadal w nich choć może je uwierać nuda, brak pomysłów na wspólne spędzanie czasu, partner, który niczym już nie zaskoczy (a wręcz staje się coraz bardziej leniwy). Słowem: znany wróg lepszy niż nieznany.

Single nie będą skore do wchodzenia w związki, upatrzony ktoś pozostanie tylko (lub aż) przyjacielem.

Finanse - Kochankowie

W tej dziedzinie Skorpiony mogą zabłysnąć w 2014 roku. Oddane będą całym sercem zarabianiu pieniędzy, odkładaniu, dorabianiu po godzinach. Jednak w sprawach kredytów i inwestycji muszą najpierw dokładnie rozważyć za i przeciw, a nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu, podszeptów rodziny i znajomych.

Praca - 7 pucharów

W pracy jak najlepiej pod warunkiem, że Skorpiony zdejmą różowe okulary. Nie wszystko to, co jest pięknie opakowane jest najwartościowsze, bo często okazuje się, że zamiast żyły złota trafia się na tombak. Skorpiony powinny myśleć samodzielnie i nie ulegać ani manipulacji ani wpływom współpracowników.

Szukający pracy koniecznie muszą zweryfikować swoje plany i mierzyć siły na zamiary. Na rozmowach kwalifikacyjnych nie udawać kogoś, kim nie są.

sobota, 14 grudnia 2013

Miłość - Cesarzowa

Bardzo dobry rok dla każdej Wagi - panowie będą szukać towarzystwa pięknych kobiet i znajdą tą jedyną, panie rozkwitną pod wpływem uczuć i wiele z nich zajdzie w ciążę. Pary będą żyć zgodnie i harmonijnie. Panowie Wagi podporządkują się swoim partnerkom (zwłaszcza że będą posażne, co im bardzo zawsze odpowiada), a panie Wagi będą wiodły prym w życiu rodzinnym.

Finanse - Słońce

Pod względem finansowym rok również dobry. Wagi lubią spotkania w towarzystwie, a więc większa pula pieniędzy będzie wydawana na zabawy, imprezy, wyjazdy wakacyjne. Zdarzać się będzie utrata płynności finansowej a przyczyna będzie tkwić w zbyt rozrywkowym trybie życia.

Praca - 3 pucharów

Wagi mają rozległe kontakty towarzyskie, które przekładać się będą na stosunki zawodowe. Dla szukających pracy to jest właśnie droga do znalezienia etatu, a dla zatrudnionych - utrzymywanie dobrych relacji towarzyskich z kolegami z pracy. Istnieje ryzyko, że Wagi w 2014 roku zbyt lekko i nieprofesjonalnie będą podchodzić do zadań zawodowych i dobra passa może się odwrócić - należy znaleźć równowagę.

piątek, 13 grudnia 2013

Miłość - Wisielec

Panny oddalą się emocjonalnie i fizycznie od partnerów, lecz związki będą trwały nadal. Nie będą chciały wykonywać gwałtownych zmian a jedynie przewartościować sobie dotychczasowe życie osobiste. Najchętniej będą siedziały w kącie i nie uczestniczyły w życiu towarzyskim.

Wolne Panny starannie będą dobierać partnerów, najpierw obserwacja, dokładne sprawdzenie kim są nowe osoby i co sobą reprezentują a potem ewentualnie zgodzą się na wejście w nową relację.

Finanse - 3 monet

Bardzo dobry rok! Można spodziewać się podwyżek, zwiększenia obrotów we własnych przedsięwzięciach, korzystnych decyzji kredytowych jak i płynności finansowej. Przedsiębiorcy powinni zakasać rękawy, bo to będzie ich rok!

Praca - Gwiazda

Obietnice awansów zostaną dotrzymane, etaty znalezione, świadczenia emerytalne przyznane. Panny nie powinny się niecierpliwić jeśli nastąpi to wszystko dopiero w drugiej połowie roku 2014. Rada tarota: rozwijajcie swoje umiejętności, inwestujcie w soft skills, bądźcie wyrozumiali dla pracowników i współpracowników - taka taktyka wam się opłaci.

czwartek, 12 grudnia 2013

Miłość - Rycerz Mieczy

Burzliwy rok dla Lwów: rozstania i powroty, ostre kłótnie i stawianie spraw na ostrzu noża równie dla sparowanych jak i singli. Lwy nie będą czuły się dobrze z dotychczasowymi partnerami i nie chcąc mówić wprost o rozstaniu będą prowokować konflikty, aby mieć pretekst do odejścia. Droga życia samotnych Lwic skrzyżuje się z mężczyznami, którzy wpadną na chwilę i jeszcze szybciej znikną czyli gorący romans z krótką datą ważności.

Ciężarne Lwice nie muszą się martwić, bo poród będzie trwał zaskakująco szybko ze szczęśliwym zakończeniem.

Finanse - Rycerz Pucharów

Podobnie jak u Byków :

Wszystkie Lwy będą miały ochotę na spełnianie swoich zachcianek zakupowych, aby elegancko i efektownie wyglądać. Finanse pozwolą im na umiarkowane szaleństwa w tym temacie. Źródło pieniędzy będzie stałe, lecz nie tak obfite jak w ubiegłym roku.

Praca - 5 mieczy

Lwy powinny mieć się na baczności w roku 2014: nieprzychylne osoby (współpracownicy, szefostwo), plotki, zakulisowe knowania mogą złamać ich karierę. Istnieje możliwość, że same Lwy zaangażują się w nieuczciwe zagrywki wobec kolegów z pracy i owszem, odniosą sukces, ale stracą na tym coś cenniejszego: opinię i dobre imię.

Szukający pracy powinni skupić się na poruszeniu nieba i ziemi w poszukiwaniu wysoko postawionych znajomych, którzy na pewno im pomogą.

 
1 , 2
O autorze