Wpisy z tagiem: 2011

środa, 21 grudnia 2011

Cudownie! Pada i pada i pada. Świeżusieńki, puszysty i czyściutki :) Święta idą :)

śnieg

wtorek, 28 grudnia 2010

Koziorożce w 2011 roku powinny bardzo wnikliwie obserwować otoczenie pod kątem pozorów, jakie stwarzają ludzie, nie ufać wszystkim, nie angażować się w plotki i nie wierzyć w 7 mieczy - Druid Craftniesprawdzone i fałszywe informacje. Należy dobrać takie środki, aby ich przechytrzyć i jednocześnie nie dawać po sobie znać co się myśli i co naprawdę planuje. Jeśli Koziorożce mają zamiar wcielić w życie projekt (jakikolwiek: poczynając od zmiany pracy przez własny biznes po wybór działki pod budowę domu itp.) i nie widać oczekiwanych pozytywnych efektów, to muszą zastanowić się nad dalszym sposobem postępowania, może go zrewidować, bo owo postępowanie miało błędne założenia lub niedociągnięcia.

W sferze zawodowej będzie to okres chwytów poniżej pasa, zatajania wiadomości, istotnych informacji, być może intryg w środowisku współpracowników. I tu należy być ostrożnym; jak wspomniałam wcześniej: nie wierzyć na słowo nikomu, samemu weryfikować dane. Dla biznesmenów karta 7 mieczy mówi o konieczności reklamy i wzmożonego PR-u.

W związkach Koziorożce mogą ukrywać przed partnerem swoje grzeszki, nie być do końca szczere, w skrajnych wypadkach podkradać to i owo. Na pewno z ich ust będzie wypływać potok słów lub obietnic, których nie będą w stanie dotrzymać: dużo rozmów nie niosących ze sobą konkretnych treści (porównać mogę to do „lania wody” na egzaminie).

Single mogą mieć powodzenie dzięki bajerowi ;) i small talk jednak ich relacje będą raczej powierzchowne – po prostu Koziorożce nie będą chciały angażować się głębiej.

Wszystkie Koziorożce mogą wiele osiągnąć dzięki umiejętności lawirowania w danym środowisku i pięknej powierzchownej rozmowie (np. lobbyści).

 

As mieczy - Druid CraftW roku 2011 Strzelce oprą się na własnym umyśle: mogą zaangażować się w nowe idee i je wymyślać, ich pomysły będą przemyślane, logicznie skonstruowane, jasno, rzeczowo i prosto wyłożone. Bardzo dobry okres na pracę twórczą, analityczną, polityczną, naukową (badawczą). Strzelce mogą stać się mózgiem wielu nowych projektów w każdej sferze (a zwłaszcza zawodowej). Osoby szukające pracy mają szansę ją zdobyć dzięki kreatywności i nieszablonowemu podejściu np. do osoby decyzyjnej, stworzenia zupełnie nowego, lepszego CV i LM, przedstawieniu na rozmowie swojej koncepcji itp.

W związkach czas na wypracowywanie kompromisów, rozmowy i dyskusje na wysokim poziomie intelektualnym, porozumienie na płaszczyźnie intelektualnej właśnie, co rokuje na wejście w wyższy stopień „wtajemniczenia” w relacji.

Single również będą poszukiwać osoby, która dorównuje im poziomem wykształcenia i podobnym myśleniem.

Pod względem finansowym dobry czas pod warunkiem rozważnego inwestowania, wydawania i gromadzenia. Wysokość wpływów będzie zależała od kreatywności Strzelców, a nowe źródła dochodu trysną jeśli zdobędą się na trud wymyślenia i znalezienia niszy na rynku (pomysł na biznes, dorobienie do stalej pensji).

poniedziałek, 27 grudnia 2010

Rok 2011 dla Skorpionów upłynie pod znakiem stabilności i bezpieczeństwa rodzinnego: 10 monet - Druid Craftbudowanie własnego gniazda, kupno mieszkania lub domu oraz częste kontakty z seniorami rodu. Rodzina będzie teraz najważniejsza, a wszystkie działania będą wykonywane z myślą o niej i dla niej, a zwłaszcza o zabezpieczeniu materialnym dzieci i pielęgnowaniu starszych rodziców lub dziadków.

W związkach harmonia, spokój, poczucie swobody, bezpieczeństwa i bycia na właściwym miejscu, poszanowania tradycji, scementowania związku. Wolne Skorpiony mogą się oświadczyć lub przyjąć oświadczyny.

W sferze zawodowej bez zmian: praca stabilna, bez wstrząsów, dobre stosunki międzyludzkie, poczucie przynależenia firmy jak do wspólnoty. Osoby bezrobotne powinny znaleźć zajęcie poprzez koneksje rodzinne, może w firmach rodzinnych lub mocno zhierarchizowanych korporacjach. Skorpiony, które prowadzą własny biznes mają szansę na stworzenie prawdziwego imperium w oparciu o rodzinę (również dzieki jej pracy - wspólnie).

Finanse na zadowalającym poziomie, a w przypadku chwilowo pustego portfela poratuje na pewno rodzina (rodzice, rodzeństwo itp.).

Bardzo spokojny rok, który pozwoli Skorpionom bez strachu patrzeć w przyszłość, z nadzieją.

niedziela, 26 grudnia 2010

W roku 2011 Wagi powinny uważać na nieszczere i podstępne osoby w ich otoczeniu, nie dawać 5 mieczy - Druid Craftpowodów do plotek oraz mieć oczy otwarte na zakulisowe intrygi. Może się zdarzyć, że chcąc osiągnąć swój własny upragniony cel posuną się do nieczystych zagrywek i podstępów; oczywiście wygrają, lecz po pewnym czasie mogą odczuwać niesmak względem metod, jakich użyły i to zmniejszy radość z wygranej.

Dla Wag pracujących karta 5 mieczy mówi o konieczności trzymania się z boku i niedopuszczenia do wmanewrowania się w podejrzane sytuacje, gdy zauważą nieprawidłowości w firmie, oszustwa, a stosunki międzyludzkie nabiorą kształtów podobnych do mobbingu. Równocześnie nie powinny pozwolić, aby złośliwości i plotki dotknęły je i co gorsza – złamały. Mogą pojawić się nowe ciekawe propozycje z innych firm.

Dla osób poszukujących pracy dobry czas na jej zdobycie poprzez znajomości, a nie drogami oficjalnymi.

W związkach dość trudny czas, bo może się okazać, ze konflikt powoli będzie nabrzmiewał, nastąpią trudności w porozumiewaniu się (obie strony będą słyszały, ale nie słuchały), może nastąpić wzajemna wrogość i „wojenki podjazdowe”. Dobrze by było rozładowywać na bieżąco napiętą atmosferę i szczerze rozmawiać.

czwartek, 23 grudnia 2010

Panny w roku 2011 czekają podróże: krótkie, dalekie oraz wewnętrzne. Mogą wziać udział w atrakcyjnych wycieczkach (morskich także), mogą zmienić miejsce zamieszkania na chwilę lub na 6 mieczy - Druid Craftstałe. Pod pojęciem „podróże wewnętrzne” mam na myśli stany emigracji wewnętrznych czyli dystansowania się do wydarzeń i osób, przyjmowania masek dla świata i chłodu emocjonalnego. Może się okazać, ze Panny będą chciały uciekać przed przeszłością właśnie poprzez ciagłe przeprowadzki; jakby nie potrafiły zmierzyć się z nią. A w pozytywnym znaczeniu będą po prostu pragnęły rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu, do czego przeszłość nie będzie im już potrzebna.

Dla związków nie będzie to dobry okres, ponieważ Panny będą niedostępne, odległe i zimne dla partnerów. Podobnie będą odbierane single i singielki: wymykające się z rąk twierdze nie do zdobycia.

W pracy możliwe przesunięcia na inne stanowiska (bardziej poziome niż pionowe), może oddelegowanie do oddziałów firmy, a w ostatecznosci – zwolnienia. Dla osób bezrobotnych dobrym pomysłem może być emigracja zagranicę jak i do większych miejscowości w poszukiwaniu miejsca dla siebie. Karta 6 mieczy nie obiecuje zdobycia etatu, to jedynie możliwość drogi, jaką ktoś wybierze. To, co czeka na kogoś gdzieś w świecie zależy od nas samych: jak wykorzystamy szanse i na ile pokonamy własny strach przed nieznanym.

Artyści i twórcy powinni mieć fantastyczny czas w 2011 roku: pomysły będą dopracowane, innowacyjne, trafne, a ich realizacja nie powinna natrafiać na trudności i problemy nie do pokonania.

Jednym z przesłań karty 6 mieczy jest: do odważnych świat należy :) I tego Panny powinny się trzymać.

środa, 22 grudnia 2010

Rok 2011 będzie znaczący dla Lwów w każdej dziedzinie życia. Poczują, że sprawy zaczną ruszać z miejsca, że następuje koniec niejasności i zastojów. Lwy doznają swego rodzaju olśnień tzn. zrozumienia tego, czego do tej pory nie mogły pojąć lub co było dla nich ukryte (mam na myśli Odrodzenie - Druid Craftnie tylko stosunki międzyludzkie, również mechanizmy rządzące światem – jakkolwiek ogólnie to brzmi). Na pewno staną się dojrzalsze wewnętrznie, mogą poczuć, że nadszedł czas na wybaczenie wrogom lub bliskim tego, co było i co się nie odstanie. To przebaczenie będzie o tyle istotne dla Lwów, że odczują ulgę i wyzwolenie.

Niektóre Lwy mogą poczuć powołanie. Mam na myśli powołanie kapłańskie jak i powołanie w bardziej zwykłych dziedzinach zawodowych (nauczycielskie, lekarskie, pielęgniarskie itd.).

W związkach odrodzenie uczuć, zacieśnianie więzi rodzinnych, być może odnowienie kontaktów z dalszą rodziną, znajomymi, przyjaciółmi dawno niewidzianymi. Osoby samotne zapewne spotkają pokrewne dusze i znajdą prawdziwą miłość.

W życiu zawodowym również optymizm: może awanse, docenienie pracy, a już na pewno znalezienie takiej, w której można się swobodnie poczuć i wykonywać obowiązki bez poczucia presji, a z pasją. Lwy nie będą pracować tylko dla siebie i na siebie, ale także (a może przede wszystkim) dla ogółu jako całości firmy/rodziny. Na pewno będzie sprawiało im to przyjemność i satysfakcję.

Raki w 2011 roku będą z czułością pielęgnowały wszystko to, co już mają a więc: rodzinę, pieniądze, stanowiska pracy, stare znajomości itp. Mogą zamykać się w swoich czterech ścianach i nie dopuszczać do siebie nowych wrażeń, nowych osób i nowych wydarzeń. 4 monet - Druid CraftNajbardziej będzie im odpowiadał stan rzeczy taki, jaki jest i będą pilnować, aby nie utracić z niego ani kropelki. Raki w ogóle są osobami bardzo skrytymi i tajemniczymi, a karta 4 monet może to jeszcze bardziej potęgować. W pewnym momencie mogą poczuć się niekomfortowo w sytuacji, do jakiej same doprowadziły (dusić się we własnym sosie) i zapragną przewietrzenia życia.

W prawach zawodowych będą kurczowo trzymać się stanowisk i pozycji, jaką sobie dotąd wypracowały. Osoby bezrobotne mogą izolować się lub sztywno trzymać się utartych ścieżek czy metod poszukiwania pracy i przez to ich wysiłki będą szły na marne. Jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to najlepiej uświadomić sobie swoje błędy oraz zweryfikować postępowanie.

W finansach dobry czas: Raki będą pielęgnować i podziwiać swoje dukaty i niechętnie się z nimi rozstawać. Może u nich wystąpić strach o jutro i obsesyjnie będą odkładały „na czarną godzinę”. W pozytywnym sensie Raki będą po prostu zapobiegliwe i dzięki temu nie zabraknie im funduszy.

Najważniejszą rzeczą dla Raków w 2011 roku będzie wyzwolenie się z materialistycznego podejścia do świata (również skąpstwa).

W związkach może występować u Raków zaborczość i chęć zawłaszczenia partnera dla siebie, co może powodować nieprzyjemne sytuacje. Single i singielki nie odczuwać będą ochoty na zawieranie kontaktów międzyludzkich: dobrze im będzie w swoim kąciku w domu na kanapie.

 

wtorek, 21 grudnia 2010

Dla Bliźniąt rok 2011 będzie bardzo intensywny, wpadną w wir wydarzeń, w nowe kontakty towarzyskie lub zawodowe oraz poczują moc do pokonywania trudności. Pojawią się nowe znajomości, ludzie do ich życia będą wnosili spory ruch, nowe wyzwania, nowe bodźce (np. imprezy, wyjazdy ze znajomymi). Bliźnięta mogą odczuwać chęć do większego wysiłku fizycznego, może zaczną regularnie uprawiać sport, będą chciały się ścigać i wygrywać. Te osoby, które marzyły o zrzuceniu zbędnych kilogramów, mogą być przekonane, ze uda się to w 2011 roku. Krew w ich żyłach będzie płynęła szybciej, będą buzowały emocje i zwyczajnie będzie je „nosić”. Będą mieć mnóstwo pomysłów, wszystkie fantastyczne, będą od razu chciały przystępować do ich realizacji.

5 kijów - Druid CraftW życiu zawodowym nastąpi koniec spokoju i marazmu: mogą pojawiać się ciągle nowe oferty pracy, nowe zlecenia i rywalizacja ze współpracownikami (ale nie mordercza raczej zdrowa, inspirująca, konstruktywna). Dla osób z wlasnym biznesem dobry czas, a nawet bardzo dobry: szanse na rozszerzenie wpływów, zdobywanie klientów, nowe idee, które pozwolą na zwiększenie dochodów itp. W finansach przypływy i odpływy: wszelkie nadwyżki finansowe na bieżąco będą wydawane na przyjemności.

Panie jaki i panowie single nie będą narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn i kobiet – mogą przeżyć kilka „wybuchowych” romansów. W stałych związkach mogą nastąpić kłótnie, dąsy, lecz nie będzie to na tyle poważne, że można by się martwić zachwianiem relacji, przeciwnie: powierzchowne nieporozumienia będą wzmacniać obopólne zainteresowanie i dodawać im pikanterii.

Rok pełen wrażeń, bez chwil na oddech. Jak mawia Owsiak: „będzie się działo” :)

Bliźnięta, które narzekają na nadciśnienie powinny uważać: kontrolować je i być w kontakcie z lekarzem.

Dwa słowa do osób, które są zainteresowane prognozami dla poszczególnych znaków zodiaku na rok 2011: karty wylosowane przeze mnie mówią o ogólnej tendencji dla danego znaku, co oznacza, ze u jednej osoby będą występowały silniej niż u innej. To są karty, które w moim zamyśle przy ich losowaniu mają prowadzić dany znak zodiaku przez rok 2011, a zarazem najważniejsza rzecz, jaka się pojawi do wykonania, przepracowania lub do leniuchowania ;)

Życzę wszystkim czytajacym te słowa udanego 2011 roku :)

 
1 , 2
O autorze