Wpisy z tagiem: zdrowie

czwartek, 01 maja 2014
Będzie to raczej przegląd oznak choroby niż zdrowia. Wszystko co niżej napiszę pochodzi z moich własnych rozkładów, praktyk i autopsji. RYDWAN + KOŁO + MAG - wezwanie i przyjazd karetki na sygnale, przywracanie funkcji życiowych chorego przez lekarza; KRÓL MIECZY - chirurg, operacja; 3 MIECZY - ból przed- i pooperacyjny; 10 MIECZY - niemożność ruszenia żadną częścią ciała z powodu choroby/bólu; WISIELEC - choroba która unieruchamia, śpiączka; 7 PUCHARÓW - działanie leków powodujące stany półsenne, tzw. głupi Jasiu; PAŹ MIECZY - dolegliwości bólowe, pierwsze oznaki zachorowania lub przeziębienia; MOC - choroby układu pokarmowego (akurat pokryło mi się znaczenie z p. Świeską); 8 PUCHARÓW - krwawienie wewn, pęknięcie wrzodów/guzów, zalanie otrzewnej, razem z RYCERZEM MIECZY oznacza natychmiastową operację lub zabieg oczyszczenia organów wewn cięciem; 3 MONET - guzy/wrzody w rozroście rozpoznane przez lekarza, Niemcy mówią "bei Behandlung" czyli w trakcie leczenia; 8 MIECZY + RYCERZ MONET - unieruchomienie pooperacyjne, nakaz leżenia; 9 KIJÓW - nakaz i przymus lekarza (roz)ruszania się i chodzenia po chorobie/operacji; 5 KIJÓW - zapalenie wewn jakiegoś organu z objawami zewnętrznymi; 6 PUCHARÓW + KOŁO - odnowienie się choroby z przeszłości; 4 MIECZY - rekonwalescencja, potrzeba snu, szpital, sterylność, milczenie; AS KIJÓW - operacja laparoskopia (bez cięć); KSIĘŻYC - choroba nierozpoznana przez lekarza lub lekarz ma wątpliwości co do diagnozy i potrzebuje konsultacji innych specjalistów. To na razie wszystko co udało mi się zebrać ostatnio. Zapewne kiedyś nastąpić może rozszerzenie tego wpisu o nowe znaczenia.
wtorek, 11 marca 2014

Długo nie pisałam, niestety. A to ze względu na zdrowie z przyległościami. Zdrowie to konkretnie kontuzja kostki, z którą się męczę już drugi tydzień; a przyległości to szybki wyjazd do Polski i jeszcze szybszy powrót (sprawy urzędowe). Bardzo martwi mnie moja kostka... Przepraszam - staw skokowy dolny. Lekarz poprawiał mnie cały czas nie przyjmując do wiadomości potocznego języka. Zrobiłam jakiś czas temu rozkład na moją dolegliwość i wyszło mi, że złamania nie mam (5kijów), ale mam 8 monet, a sposób leczenia będzie polegał na Asie Pucharów z rezultatem 5 kijów (znów ta 5 kijów!), do której dołożyłam króla mieczy i Qpucharów i 9 kijów. I co wymyśliłam? Zaznaczam, że jestem PRZED kolejną wizytą u lekarza i sama sobie dumam na podstawie kart i porównywaniu budowy anatomicznej stopy w internecie z moim zdjęciem rtg. Na nim widać wyraźnie, że kość piętowa przesunęła się lekko do przodu i w górę, co powoduje opuchnięcie kostki. Tarot natomiast sugeruje, że należałoby odciągnąć płyn zbierający się w okolicy kostki i chyba nastawić kości ponownie. Nie wiem czy lekarz będzie skłonny do złamania kości jeśli po urazie do niego nie doszło... W każdym razie 5 kijów mogłaby sugerować ingerencję zewnętrzną w kości. Tym bardziej, że z dołożenia mam lekarza w królu mieczy i mnie cierpiącą w Qpucharów. Z tym, że Qpucharów zaciska zęby, nie skarży się na głos, lecz opatrunek ostatecznie nosi (9 kijów).

Na gips zgodzić się nie mam zamiaru. Jako ostateczność, ale wolałabym opaskę uciskową na stopę, aby móc normalnie (w miarę) funkcjonować.

Jestem bardzo zła na siebie, że mimo braku światła na klatce schodowej w pracy, schodziłam po schodach i traf chciał, że przeoczyłam 1 stopień. Stopa wygięła mi się na zewnątrz, zobaczyłam gwiazdki przed oczami z bólu i momentalnie osłabłam. A potem będąc parę dni w Polsce biegałam po urzędach i przeciążyłam kontuzjowaną stopę. Jutro będę znać diagnozę lekarza i następne kroki. Napiszę jak to się ma do kart oczywiście.

Po wizycie u lekarza 12 marca:

No tak, 5 kijów to wcale nie kości a więzadła. Wszystko jasne. Elastyczne więzadła, a nie mieczowe kości. Diagnoza: naciągnięcie więzadła zewnętrznego z przeciążeniem od chodzenia. Zalecenia: rehabilitacja laserem i masażem wirowym. Już się umówiłam i od przyszłego tygodnia zaczynam reha. Czyli wszystko dobrze się skończyło, a moje czytanie zdjęć rtg godne laika :P

niedziela, 02 lutego 2014

Zebrałam to, co pokazał mi tarot w tym temacie. Nie jest to wszystko, bo okazuje się, że niektóre zeszyty z notatkami zostały w Polsce. Kolejność opisów kart przypadkowa.

PAŹ MIECZY - niegroźne skaleczenia, zadrapania;

RYCERZ MIECZY - kopnięcie przez prąd, krótkotrwały ból mięśni (np skurcz);

5 KIJÓW - poparzenia, pieczenie, świerzbienie, pęknięcie naczyń krwionośnych (pajączki), uczulenie, białko oka zaczerwienione lub wylew, pulsujący ból, upływ krwi;

7 KIJÓW - siniaki, guzy, urazy po bójkach, złamania, ból "uderzenie młotem";

8 MIECZY - długotrwałe bóle głowy (napięciowe), wstrząs mózgu, odczucie "przelewania się" w głowie;

AS MIECZY - lekkie zacięcie ostrym narzędziem, płytka rana;

3 MIECZY - głęboka rana, odcięcie części ciała, rana szarpana, uczucie bólu jak kłócia igłami;

9 MIECZY - bóle głowy (migreny), mdłości, wrażliwość na światło i hałas, zawroty głowy;

9 KIJÓW - rozległe urazy na całym ciele (np po wypadku lub poważnej bójce), wewn wylewy, ból jak w imadle;

10 MIECZY - poważny uraz kolana, biodra, kręgosłupa;

DIABEŁ - wylewy wewn i krwawienie zewn, otwarte złamania, transfuzja, na granicy życia i śmierci;

ŚMIERĆ - omdlenia, stan agonalny, stężenie pośmiertne;

5 PUCHARÓW - reumatyzm, spuchnięte kolana (tzw woda w kolanie); 5 MIECZY - upadek ze schodów, potłuczenie.

O autorze