Wpisy z tagiem: recenzja

niedziela, 04 września 2016

Tej talii w ogóle nie brałam pod uwagę oglądając opisy, zdjęcia i ofertę sklepów. Miałam kupić zupełnie inną (kupię ją następnym razem) a ta wydała mi się taka pozytywna, taka radosna, że drugi wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

Mystic Faerie Tarot

Wydawca to LLewellyn. Papier jest cienki, półsztywny, trochę śliski (ale nie aż tak śliski jak Maroon). Rogi i brzegi na pewno będą się strzępić po intensywnym używaniu. Jakość sprawia jednak dobre wrażenie.

Mystic Faerie TarotMystic Faerie Tarot

Karta zgina się lekko, nie jest sztywna i trudna do utrzymania. Mieści mi się w ręce a to już duży plus, bo moje dłonie są małe i źle mi się pracuje z dużymi rozmiarami talli (np. Druid Craft tasuję pionowo, bo są po prostu za duże).

Mystic Faerie Tarot

Jak widać na powyższym zdjęciu wielkość jest porównywalna z Maroon, lecz większa niż moja ukochana Arcus. Tasuje mi się ją bardzo przyjemnie, bez wysiłku, karty trochę jeszcze uciekają, bo są nowe i nie mają zarysowań. Problemem to nie jest.

Co jest w środku?

Mystic Faerie Tarot

Oczywiście 78 kart. Kolorystyka jasna, w tonacji zgaszonej zieleni. Buławy i kolory czerwieni są również zgaszone. Nic nie krzyczy kolorami w obrazkach. Na początku trudno było mi odróżnić przez to poszczególne karty, lecz teraz się przyzwyczaiłam. Rycerze nie mają wierzchowców i łatwo ich pomylić z paziami.

Rewers kart jest odbiciem lustrzanym i talia nadaje się dla osób, które odwracają.

Mystic Faerie Tarot

W środku znajduje się mała książeczka w języku angielskim z opisami każdej karty oraz kilkoma propozycjami rozkładów. Są również dwie dodatkowe karty z wierszykiem elfowym.

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie TarotMystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Jak wyglądają obrazki z bliska? Wybrałam kilka najtrudnieszych kart i kilka kart, które najbardziej mi się podobają.

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Mystic Faerie Tarot

Dla kogo się nadają te karty? Dla zaawansowanych. Zauważcie, że obrazki np na 5 mieczy i 7 mieczy nie mają nic wspólnego z klasycznym obrazem Raidera-Waita. Początkującym osobom dlatego może być trudno.

Talia nie nadaje się do prognoz mrocznych sekretów duszy i życia człowieka. Ona jest za optymistyczna, dająca natchnienie i nadzieję. Nawet Diabeł jest mało groźny. Nadaje się za to do problemów mniejszego kalibru, do partnerskich, do szukania partnera / partnerki. Pięknie pokazuje sprawy finansowe.

Bardzo się polubiliśmy. Zresztą od razu na powitanie powiedziały do mnie: Sąd, Qmonet i As Mieczy. Na pewno stanie się bliska mojemu sercu.

O autorze