Wpisy z tagiem: serial

poniedziałek, 28 lutego 2011

Odświeżam sobie pierwsze sezony serialu CSI Miami i wyciągnęłam parę kart na głównych bohaterów. Robiłam tak już kiedyś na blogu z serialem „Bracia i siostry” oraz „Różowe lata 70te”.

Czas na policjantów z Miami ;D

Horatio Caine – Król pucharów

Król Pucharów - Arcus ArcanumWcale nie zaskoczyła mnie ta karta! Horatio jest idealny jako król pucharowy: grzeczny, delikatny, ojciec dla swojego zespołu, chroni swoich ludzi, jest troskliwy w stosunku do swojej bratowej det. Salas i bratanka Raya. Dodatkowo prywatnie pomaga kobiecie (Susie), z którą jego zmarły brat ma nieślubne dziecko: córkę Madison. Jego delikatność jest tym większa, ze pozwala myśleć bratowej, że to jego dziecko, a nie zmarłego brata.

Nie zdarzyło się jeszcze w żadnym odcinku, żeby Horatio podniósł na kogoś głos, a jeśli ma zastrzeżenia to wypowiada je w bardzo grzeczny i spokojny sposób. Dodatkowo jest bardzo wyrozumiały np. gdy Timowi Speedle nie wypala broń podczas akcji (Tim nie czyścił jej, a jeśli już to bardzo rzadko), to zamiast awantury Horatio sprezentowuje mu zestaw do czyszczenia broni.

Niektórych drażni maniera Horatio ściągania i wkładania okularów słonecznych oraz przyzwyczajenie kładzenia rąk na biodrach podczas konwersacji lub obserwacji. Mnie nie. Uważam to za bardzo spójny i integralny wizerunek bohatera.

Tak naprawdę, to nie ma jak się wykazać opisując Horatio jako króla pucharów, bo każdy wie co ta karta reprezentuje. Aha, Horatio jest rudy, co kolorystycznie również odpowiada karcie :)

Calleigh Duquesne – 5 kijów

Blondynka, bardzo atrakcyjna, trzymająca się prosto. Wg mnie lekko zarozumiała. Przypomina5 kijów - Arcus Arcanum mi troszkę ze sposobu bycia moją dawną koleżankę: przymilną fałszywą osobę. W serialu Calleigh nie jest fałszywa w żadnym wypadku, ale milusi ton głosu powoduje takie moje skojarzenia.

Calleigh jest ekspertką od broni palnej i nabojów do niej. Czyż 5 kijów nie pasuje idealnie?! :D Strzelanina i naboje z łuskami. Od razu gdy wylosowałam tą kartę pomyślałam sobie o nabojach, pistoletach (maszynowych też) – po prostu o broni. Nic dodać nic ująć – po prostu tarot pokazał jej specjalizację w laboratorium kryminalistycznym.

Eric Delko – as pucharów

As Pucharów - AATu mam zagwozdkę. Oprócz tego, że Eric jest bardzo kochliwy i ma duuuużo przyjaciółek, to nic nie przychodzi mi do głowy. Ma dobrą intuicję, czasem zaniedbuje obowiązki (rzadko) z powodu koleżanek. W sumie chyba jest najmłodszy w zespole (mówię o sezonie 1 i 2). Ach! Oczywiście! Jego specjalnością jest nurkowanie i zazwyczaj szuka zwłok w wodzie, broni, zatopionych aut lub innych dowodów. Pod tym względem as pucharów pasuje.

Tim Speedle – 3 kijów

Przyznaję od razu – bardzo podoba mi się gra aktora oraz charakter Tima, a 3 kijów idealnie 3 kijów - Arcus Arcanumto odzwierciedla. Tim nie wychyla się z zespołu, chętnie współpracuje z każdym, jest skromny, nie absorbuje sobą nikogo. Na mojej karcie jest 2 mężczyzn i kobieta, a wg mnie to Eric, Tim i Calleigh. Dlatego wysnuwam wniosek, ze Tim jako 3 kijów mocno identyfikuje się z grupą i pracą (chociaż w jednym z odcinków pada z jego ust stwierdzenie, że ta praca to sposób na zarabianie pieniędzy, a nie pasja). Tim Speedle wtapia się w tło nawet jeśli sceny są z jego udziałem, to on nigdy nie wychodzi na pierwszy plan, nie ma ochoty błyszczeć ani się wywyższać. Tim ginie w 1 odcinku 3 sezonu.

Jest jeszcze Alexx – patolog, ale na nią zapomniałam wyciągnąć karty. Bardzo troskliwie odnosi się do zmarłych i traktuje ciała z szacunkiem. Dobra kobieta.

 

Oto cały zespół z pierwszych dwóch sezonów serialu.

czwartek, 26 sierpnia 2010

BRACIA I SIOSTRY

Ten serial jest typowym serialem obyczajowym opowiadającym o życiu rodziny Walkerów z przyległościami. Tematyka może zakrawa na telenowelę w świetnym wykonaniu, ale kreacje aktorskie Sally Field oraz Calisty Flockhart jak i Patricii Wetting zasługują na uwagę.

Co jeszcze mnie ujęło? Rodzina. Wielodzietna rodzina, co prawda bogata, ale trzymająca się razem w każdej sytuacji. Kłócą się, kochają, krzyczą, obrażają, plotkują... Skoczą za sobą w ogień.

Bohaterowie

- Nora Walker - koło

matka; 60-letnia pani która podczas pierwszego sezonu przechodzi kilka faz rozwoju osobistego. Spotkało ją wiele przykrych spraw, życie odkryło przed nią tajemnice skrywane od 15 lat; także dojrzewa do przyznania sie przed sobą do tchórzostwa i konformizmu. Więcej zdradzić nie mogę (zaraz wyjawię dlaczego).

- William Walker - rycerz monet

mąż Nory; właściciel firmy Ojai; tworzy z Norą idealny związek, który okazuje się być nie tak kryształowym jak wszyscy sądzą. Jego postać zawiązuje fabułę, a jego czyny z przeszłości stają się brzemienne w skutkach.

- Kitty Walker - kapłanka

córka Nory i Williama; niepokorna, postawiła na swoim przekonując rodzinę, że ma prawo do własnych sympatii politycznych (popiera Republikanów kiedy reszta rodziny to demokraci); jej rola Kapłanki ukazuje się w połowie sezonu I przy boku senatora MacAllistera; między Norą a Kitty iskrzy - sądzę, że Nora ceni ją bardziej niż drugą córkę Sarah; sigielka

- Sarah Walker - as monet

najstarsza córka Nory i Williama; zostaje prezesem rodzinnej firmy Ojai; matka dwójki dzieci: Paige i Coopera, żona Joe; jest łagodną osobą, ma dobry wpływ na Kitty;

- Justin Walker - 2 mieczy

najmłodszy syn Nory i Williama; zagubiony w życiu; uzalezniony od narkotyków; brał udział w misji na Bliskim Wschodzie, panicznie boi się tam wrócić; rodzina troszczy sie o niego bojąc się kolejnych jego wyskoków; siniel

- Kevin Walker - rycerz monet

syn Nory i Williama; prawnik, gej; ma problemy z przyznaniem się do braku połówki dopóki nie spotyka Scotty'ego; sympatyczny plotkarz; siniel.

- Tommy Walker - król mieczy

syn Nory i Williama; pracuje w rodzinnej firmie Ojai z siostrą Sarah i ojcem; jest niepogodzony ze swoją pozycją w firmie, uważa że Sarah jest faworyzowana; gdy Sarah otrzymuje nominację prezesa firmy, pracownicy i tak zwracają się do Tommy'ego we wszelkich sprawach; żonaty

- Saul - moc

brat Nory; księgowy w rodzinnej firmie Ojai; ostoja Nory; mało mówi, więcej robi; spokojny, wyważony.

Są jeszcze 2 bohaterki: Holly i Rebecca Harper. Nie napiszę o nich, ponieważ byłby to spoiler. Może nie wszyscy widzieli serial: wolę przemilczeć większość :)

Jeśli ktoś z was chciałby poczuć energię wielodzietnej rodziny - polecam.


 

Tagi: serial
21:05, krolowa.mieczy , Królowa Mieczy
Link Dodaj komentarz »

Kochamy seriale, czyż nie? :)

Zapewne macie ulubione, mniej ulubione i znienawidzone.

Moje lato 2010 upływa pod znakiem seriali.

Dziś biorę na tapetę dwa:

Różowe lata 70-te” oraz „Bracia i siostry”

RÓŻOWE LATA 70-TE

Przyznaję się bez bicia i ze wstydem: nie oglądałam żadnego odcinka wyświetlanego na Polsacie sądząc wtedy, że serial jest głupi, płytki a na dodatek śmiech z offu doprowadza mnie do szału (pamiętacie Budych, Alfa? brrr)

Zdanie zmieniłam w lipcu, ponieważ przypadkowo trafiłam na wszystkie jego sezony w sieci.

I zauroczyłam się. Bohaterowie wyraziści, tematy poruszane to problemy nastolatków tak różne od dorosłych.

Zaczęłam oglądać, aby rozerwać się i porządnie wyśmiać.

Tarot określił ogolnie ten serial 8 pucharów.

Jak serial komediowy może być 8 pucharów?

Ha, zobaczcie, że został on nakręcony w połowie lat 90tych więc jest to odejście od współczesności, do jakiej przyzwyczaiły nas stacje amerykańskie, to również powrót do tego, co było ale tak naprawdę nie ma szans powrócić już do tamtego okresu.

Bohaterowie zostali określeni 3 monet.

Zżyci ze sobą, mający niedorzeczne (często) pomysły, trzymający sztamę w każdej sytuacji, ale też naśmiewający się z własnych słabostek; zero nudy, rutyny.

Każdy z bohaterów ma określone cechy i nie zmienia się wraz z kolejnymi sezonami serialu; wiemy czego można spodziewć się po Ericu, jego ojcu czy Fezie.

Tematyka serialu to 3 mieczy

Sprawy krążą wciąż i wciąż wokól miłostek, zdrad, kawałów paczki, które z góry są skazane na porażkę (np. pomysły Kelso malowania wieży ciśnień, zjazdu canoe po skalistym stoku lub próby Feza w poderwaniu jakiejkolwiek whore).

Okres, w którym dzieje się akcja: słońce

lata 70te ub wieku. Dzieci kwiaty, hippisi, trawka, Led Zeppelin, rozluźnienie, zabawa, nastolatki życiowych problemów nie mają.

Bohaterowie:

- Eric Forman - wieża

czyli chłopak niepewny siebie, wiecznie stawiany do pionu przez ojca ("moja noga zaraz wyląduje w twoim tyłu", "ty dupo wołowa"); jego matka- Kitty - jest nadopiekuńcza, uważa go za małego synusia. Eric nie potrafi przeforsować swojego zdania, postawić na swoim, zakrzyczeć towarzystwo. Jest przy tym niewinny jak Piotuś Pan ;); fan Gwiezdnych Wojen i G.I. Joe.

- Donna Pinciotti - Królowa Kijów

ruda, dziewczyna z ikrą, bardzo atrakcyjna, ma posłuch w paczce, nie wstydzi się głośno wypowiadać swoje zdanie, ma powodzenie u chłopaków (Fez, Michael i Casey Kelso, Eric); pracuje w lokalnej rozgłośni radiowej pod pseudonimem Hot Donna

- Steven Hyde - 2 mieczy

najtwardszy z przyjaciół a jednocześnie najbardziej miękki; miał trudne dzieciństwo (matka alkoholiczka i różni "wujkowie"), właściwie wychowali go państwo Forman; bardzo inteligentny, ma cięte riposty, potrafi skłonić Kelso do zrobienia najdurniejszej durnoty; fan Led Zeppelin, Pink Floyd; nienawidzi systemu pod każdą postacią

- Jackie Burckhart - 4 monet

panienka z bogatego domu, z książeczką czekową od tatusia; zarozumiała, krzykliwa, stawiająca stan materialny na pierwszym miejscu, fanka Abby

- Michael Kelso - rycerz pucharów

przystojniak, panienki lecą na niego, zdradzał Jackie z... niezliczoną ilością dziewczyn, powierzchowny, przystojny (słynny tekst: "wiecie jaki jest wasz problem? jestem przystojny!")

- Fez - 2 kijów

wiecznie poszukujący drugiej połówki; pomysły jego są na średnio-przyzoitym poziomie (podgląda Donnę chowając się w jej szafie), uwielbia słodycze i tańczyć (z Jackie wygrał konkurs disco na rolkach).

- Kitty Forman - as pucharów

matka Erica, żona Reda; niziutka, głos dziecka; pod skrzydła bierze każdego nastolatka zjawiającego się pod jej dachem; uwielbia gotować i piec; jest typowym przykładem kobiety, która rządzi w domu pozwalając myśleć mężowi, że to on gra pierwsze skrzypce.

- Red Forman - cesarzowa

zaskoczyło mnie, że jednak nie cesarz! A po namyśle stwierdziłam, że rzeczywiście, do Reda pasuje bardziej cesarzowa. Domowy facet, lubi dobrze zjeść, pooglądać telewizor, kontrolować syna; ogólnie good guy :)

Kto nie widział, to polecam. Serial ma 7 sezonów, odcinek trwa średnio 20 minut.Bardzo fajnie jest się cofnąć pamięcią do czasów cielęcych i przypomnieć sobie własne durne pomysły hihi

 

Tagi: serial
21:04, krolowa.mieczy
Link Dodaj komentarz »
O autorze