Wpisy z tagiem: 2012

czwartek, 29 grudnia 2011

Dla Ryb wylosowałam kartę Królowej Pucharów.

Kobiety - Ryby powinny się zakochać i pokochać całym sercem i duszą. Meżczyźni mogą spotkać kobietę, która zauroczy ich urodą, łagodnością i bezinteresownością. Wszystkie Ryby będą wrażliwsze na piękno przyrody, sztukę, kulturę. Zapragną obcować z nią, chłonąć i Qpucharówprzeżywać. Może okazać się, że będą chciały upiększyć swoje miejsce zamieszkania, zmienić wystrój wnętrza, dodać więcej bibelotów lub prawdziwych dzieł sztuki.

Dla pań - Ryb karta Królowej Pucharów proponuje, aby złagodzić nieco ostrość swojego charakteru, stać się bardziej kobiecymi, pozwolić sobie na bycie słabą płcią (jak Eliza Korczyńska na przykład). Natomiast przestrzegam przed wpadaniem w rolę słodkiej naiwnej idiotki, robienia z siebie ofiary (czy to w związku czy w pracy), załatwiania wszystkiego przez płacz. To nie przejdzie na dłuższą metę, a może tylko rozstroić emocjonalnie. Panie mogą być również nadwrażliwe na swoim punkcie, wszystko odbierać bardzo osobiście i zadręczać się z tego powodu. W skrajnych przypadkach mogą popaść w nerwicę, co odbije się na żołądku.

Panowie - Ryby będą w tym roku do rany przyłóż :) Wysłuchają, powzdychają, zrozumieją. Jak wspomniałam: być może oszaleją na punkcie pewnej kobiety - anioła :) która zupełnie nie ma głowy do przyziemnych, życiowych spraw.

Karta Królowej Pucharów nie wróży finansowych kokosów; liczyć się będzie bardziej stan ducha niż materia. Nie żal będzie Rybom wydawać pieniędzy na drogie i piękne cacka.Tak więc radzę mimo wszystko czasem zejść na ziemię i przeglądnąć swoje konto bankowe i oszczędnościowe. Jako, że istnieje zagrożenie, że w 2012 roku Ryby najzwyczajniej w świecie mogą zostać wykiwane (praca, finanse), to proszę czytać wszystko wnikliwie, dopytywać się dziesięć razy zanim coś się podpisze i ufać tylko sprawdzonym osobom. Nie załatwiać niczego na piękne oczy.

Prognoza dla Ryb na 2011.

środa, 28 grudnia 2011

Dla Wodnika wylosowałam kartę Króla Monet.

Wodniki nie muszą obawiać się o finanse i swoje stanowiska pracy, może dostaną awans. Jeśli dopiero planują większe inwestycje, to w 2012 roku mogą śmiało je realizować i zakańczać. król monetNie zabraknie im rozsądku ani trzeźwej oceny faktów. Jeśli potrzebować będą zastrzyku gotówki, to po wnikliwej analizie własnych możliwości mogą udać się po pożyczki. Będą miały swoje własne zdanie i nie zawsze będą chciały słuchać rad, ale to im wyjdzie na dobre.

Na Wodniki może wywrzeć ogromny wpływ w roku 2012 mężczyzna w średnim wieku z doświadczeniem życiowym lub zawodowym, który poprowadzi ich, wskaże rozwiązania, da poczucie bezpieczeństwa. Panie Wodniczki mogą spotkać na swojej drodze takiego partnera i powiem szczerze, że to dobra partia (tylko proszę wcześniej się upewnić, że pan jest wolny). Mężczyzna ów nie będzie skłonny do uzewnętrzniania swoich uczuć jednak one w nim będą. Dla panów Wodników karta Króla Monet sugeruje uzyskać niezachwianą wiarę w siebie i swoje możliwości, wiedzę, autorytet oraz siłę spokoju. To czas na dorośnięcie i nieunikanie odpowiedzialności.

W związkach już istniejących spokój, normalność, poczucie bezpieczeństwa i stałości. Mogą się czasami zdarzyć tarcia na tle upartości partnera i tarot radzi trochę odpuścić, bo upierać się dla upierania choć ktoś nie ma racji, to nie jest zdrowe dla związku.

Rok bez wstrząsów za to istnieje duże prawdopodobieństwo pogrubienia portfela.

Prognoza dla Wodnika na 2011.

wtorek, 27 grudnia 2011

Dla Koziorożca wylosowałam 5 monet, lecz zrobiłam drugie losowanie i tym razem otrzymałam 4 kijów. Wyjaśniam dlaczego: karta 5 monet pojawiła sie w prognozie na 2012 rok dla Skorpionów i nie chciałam pisać w podobnym tonie (lub wykonać kopiuj/wklej), bo niemożliwością jest, aby wszystkie Skorpiony na ziemi i wszystkie Koziorożce miały podobny rok. Karta 5 monet jest ogólnym zarysem, jest tendencją więc postanowiłam dla Koziorożców dolosować drugą kartę i prognoza będzie wypadkową dwóch kart: 5 monet i 4 kijów.

Koziorożców czekają również kryzysy i to nie tylko w związkach (domu), ale również w pracy. Podłoże kłopotów/problemów/niepowodzeń jest również finansowe jak w przypadku Skorpionów jednak wszystko powinno skończyć się ugodą, ewentualnie rozejść się po kościach. Koziorożce są zapobiegliwe z natury, jako znak ziemski zwracają uwagę na swoje finanse i planują je rozważnie więc jeśli dotkną je problemy materialne, to będą one przejściowe - Koziorożce szybko się odkują lub mają opracowane wcześniej plany awaryjne.

Nieporozumienia międzyludzkie wychodzą tu na plan pierwszy. Jak wspomniałam: w domu, w pracy, wśród znajomych i przyjaciół. Wszystko powinno skończyć się w sposób nieraniący dwóch stron: nikt nie będzie wygranym ani przegranym, relacje nie zostaną zerwane, nikt na nikogo się nie obrazi, oby dwie strony wyjdą z twarzą. Jednak wcześniej nerwy mogą być zszarpane, można nie widzieć wyjścia z sytuacji, można szukać mediatora. Gdy okaże się, że wszystko zawiedzie, to rozwiązanie przyjdzie znienacka; niewymuszone, naturalne i można będzie odetchnąć z ulgą.

Nie chcę przez to powiedzieć, że Koziorożce zyskają coś na wspomnianych konfliktach: mogą stracić coś ważnego, lecz zgoda, spokój i chęć trwania w grupie (jako jedność) okaże się być priorytetem i strata (np. materialna) nie będzie taka ważna w danym momencie.

Podsumowujac: cokolwiek by się niedobrego działo, to i tak zakończy się pomyślnie.

Prognoza dla Koziorożca na 2011.

5 monet4 kijów

piątek, 23 grudnia 2011

Dla Strzelca wylosowałam kartę Moc.

Rok należy do Strzelców! Przeszkody? Sprawy nieosiągalne? Miłość? Seks? Nie ma rzeczy niemożliwych! Strzelce będą żyły pełną piersią, wydarzenia i ludzie będą chodzili jak w zegarku pod ich okiem i dzięki ich sile perswazji. Karta sprzyja kobietom-Strzelcom zwłaszcza Mocw odrzuceniu uprzedzeń seksualnych, a dzięki chęci eksperymentowania poczują się atrakcyjne i odkryją swoje Ameryki. Panie mogą ubierać się bardziej kolorowo i seksownie (byle nie tandetnie!) i wreszcie zaakceptują siebie (swoje ciało). Mężczyźni-Strzelce nie pozostaną obojętni na wdzięki pań również.

Karta Moc sprzyja w uwierzeniu we własne siły, własną moc sprawczą, własne umiejętności poprowadzenia grupy/rodziny. Jest to karta lidera z tym, że takiego, który naturalnie nim zostaje, a nie walczy o palmę pierwszeństwa. Ta siła lidera płynie z wnętrza, aż bije od człowieka pewność siebie. I to będą zauważać inni.

Wszystkie Strzelce zapragną nagle zadbać o swoje ciało; może to być regularnie uprawiany sport albo zabiegi pielęgnacyjne. I będą wytrwałe w dążeniu do ideału.

W związkach rozkwit uczuć i namiętności. Single będą zwracać uwagę otoczenia zwłąszcza swoim atrakcyjnym wyglądem. Przygód nie zabraknie.

W pracy również sukcesy: Strzelce poczują grunt pod nogami, uwierzą w siebie, nabiorą niezachwianej pewności siebie. Uda się wszystko (lub większość). Szukający pracy znajdą ją.

Mam wrażenie, ze Strzelce będą mieć żelazne zdrowie w 2012 roku. Układ odpornościowy będzie pracował pełną parą - nie ma możliwości na przeziębienia i choroby.

Rok bardzo udany, a myśl przewodnia to: WIEM ŻE JESTEM NAJLEPSZY.

Prognoza na 2011.

czwartek, 22 grudnia 2011

Dla Skorpiona wylosowałam kartę 5 monet.

Skorpionów czeka wiele przeciwności losu w 2012 roku. Na pierwszy plan wysuwają się problemy materialne, a potem problemy w związkach. To jakie decyzje zostały podjęte w 5 monetlatach poprzednich będzie miało wpływ na ich sytuację w 2012 roku. Problemy finansowe będą powiązane z zaciągniętymi wcześniej kredytami i może się okazać, że np. raty drastycznie wzrosły lub ogólnie budżet domowy jest przeciążony. Skorpiony nie powinny się poddawać, bo obok nich jest druga osoba (osoby), które wesprą czy wskażą rozwiązanie. Ogólnie zalecam oszczędność, planowanie wydatków z głową i ołówkiem w ręku. Nie szaleć z zakupami, z ratami, z przyjemnościami.

Kryzysy w związkach ujawnią się w 2012 roku, bo zapewne już wcześniej na coś się zanosiło. Na barkach Skorpionów spocznie walka o utrzymanie relacji/małżeństwa/partnerstwa. Może to być walka za wszelką cenę (ale nie po trupach). Będzie to o tyle istotne, ze w tle czaić się będą problemy finansowe, a stawić im czoło najlepiej jest we dwójkę niż w pojedynkę. Jeśli głębokie kryzysy w relacjach się nie pojawią, to Skorpiony i tak uświadomią sobie, że nie spełniają się w zwiazku, że partner ma inne oczekiwania niż one, że rozmijają się, że brak im poczucia bezpieczeństwa.

Single będą nadal poszukiwać partnerów, aby zagłuszyć krzyk duszy o drugą połówkę. Bez miłości będą czuć się ubogie. Miłość ma być idealna i taka jak sobie wymarzyli.

Osoby szukające pracy będą bić głową w mur. Nie zanosi się niestety na stałe zatrudnienie, a nawet jeśli, to pensja będzie śmiesznie niska. Osoby już pracujące mogą dostać  wypowiedzenie warunków umowy (cały czas tło finansowe - obniżenie pensji, premii).

Ogólnie rok nie najlepszy dla Skorpionów, ale znając ich siłę i hart ducha powinny sobie poradzić :)

Prognoza na 2011 rok.

wtorek, 20 grudnia 2011

Dla Wagi na 2012 rok wylosowałam 7 monet.

Dla Wag rok 2012 będzie lekcją cierpliwości oraz wytrwałości. Wszelkie ich plany i pomysły będą musiały dojrzeć tak, jak dojrzewają owoce (dosłownie). Nie będzie tak, że pomysł-->szybka realizacja, a pomysł--> długotrwałe dopracowywanie 7 monetszczegółów-->realizacja. Może się również zdarzyć, że okoliczności zewnętrzne będą opóźniały działania Wag czyli potocznie mówiąc opór materiału. Jeśli Wagi nie będą się zniechęcać i krok po kroku dążyć do celu, to doczekają się efektów. Właściwie żeby być uczciwą to muszę napisać, że większość spraw w 2012 roku dla Wag będzie odłożona w czasie to znaczy trzeba na nie poczekać tak, jak czekało się w kolejkach w l. 80-tych. Progres jest, ale powolny, prawie niewidoczny. Jeśli w 2011 roku Wagi zaczęły wcielać w życie swoje idee, to w 2012 roku mogą spodziewać się rezultatów (ale nie szybko!). Będzie to najlepszy czas na plany długofalowe, długoterminowe.

Wagi mogą być cennymi świadkami czy partnerami w negocjacjach dlatego, że karta 7 monet "widzi" dalej i wyraźniej. Wagi nie będą czuły pośpiechu, zapytają o szczegóły, o których nawet nie pomyślą inni. To będzie się liczyć i mogą zapunktować. Praca może je nużyć momentami, ale nie należy od razu zabierać zabawek i składać wypowiedzenia.

W finansach będzie tak: ile włożyłeś wysiłku i uczciwości w ich zdobycie, tyle dostaniesz. Manna z nieba nie spadnie w tym roku.

W związkach lekcja cierpliwości również. Jeśli związek się sypie - miej cierpliwość go sklejać. Jeśli jest ok, to pomyśl co możesz zrobić, żeby było super. Jeśli nie masz stałego partnera, będziesz musiał cierpliwie na niego poczekać (nie biernie - wyjść szczęściu naprzeciw, ale wybierać starannie).

Rok 2012 Wagom może się dłużyć, czas będzie rozciągliwy jak guma do żucia. To tylko pozory, bo obiektywnie rzecz biorąc będą szły naprzód tylko kroczki będą milimetrowe a nie milowe.

Prognoza dla Wag na 2011 rok.

niedziela, 18 grudnia 2011

Dla Panny wylosowałam kartę 6 pucharów.

Po dość mroźnym roku 2011, rok 2012 powinien być dla osób z tego znaku zodiaku bardzo sympatyczny. Panny powracać będą myślami do wydarzeń i osób z przeszłości, może odnowią kontakty, zaprzyjaźnią się na nowo z dawno zapomnianą koleżanką lub kolegą. Jednocześnie6 pucharów będą odczuwały tęsknotę za tym, co minęło, a czego nie można już wskrzesić (byłe miłości, przyjaźnie, czasy szkolne itp.). Może się również zdarzyć, że Panny poczują potrzebę stanięcia twarzą w twarz z własną przeszłością i zechcą odwiedzić stare kąty czy poprzednie mieszkania. Z tych wypraw wrócą uspokojone, "rozgrzeszą" i wybaczą przeszłości. Wszelkie zloty po latach (szkolne, studenckie itp.) będą dobrym pomysłem w 2012 roku.

Single będą mieć ochotę i pokusę powrotów do byłych partnerów. Jak to zazwyczaj bywa: jednym się uda, innym nie, ale konfrontacja na pewno się przyda (i nie zaszkodzi). W związkach nastąpi porozumienie, pojawi się przyjaźń, poczucie bezpieczeństwa, harmonia, a miłość okaże się być nie "za coś", ale po prostu miłością samą w sobie.

Osoby już pracujące nie powinny obawiać się zwolnień: ich etat, posada czy miejsce w firmie będzie niezagrożone. O karcie 6 pucharów w kontekście pracy mówi się, że to "ciepła posadka" i tak też będzie. Biurko, krzesełko, telefon - nikt Pannom tego nie zabierze w 2012 roku. Osoby szukające pracy mają ogromne szanse ją dostać po znajomości. I tylko w taki sposób. Jeśli należą do towarzystwa wzajemnej adoracji, gdzie ręka rękę myje, to mają etat jak w banku. Jeśli nie należą, to powinny wkręcić się do takiej grupki/kliki i dostaną to, na czym im zależy (pracę).

W ogóle członkostwo w nieformalnych klikach/grupach, gdzie należą ludzie, którzy mogą wiele, będzie dla Panien opłacalne. Zasada jest niezmienna od lat: na układy nie ma rady oraz ja ci dam, ty mi dasz, razem damy radę.

Prognoza dla Panny na 2011 rok.

sobota, 17 grudnia 2011

Dla Lwa wylosowałam kartę 2 kijów.

Lwy osiągnęły w swoim życiu już COŚ, zdobyły jakieś doświadczenia, otoczenie uważa je za ludzi sukcesu, ale... No właśnie: ALE. Lwy nie będą czuć sie szczęśliwe. To, co dla innych jest 2 kijówwyznacznikiem statusu, sukcesu czy wybicia się dla Lwów będzie normalnością, niczym nadzwyczajnym. Słowem: co z tego, że MAM jak nie cieszy mnie to?

Lwy poczują potrzebę pewnego rodzaju izolacji od problemów innych, niechęci do angażowania się w ich sprawy, zbywania półsłówkami. Ich potrzeba indywidualności wyjdzie teraz na wierzch. Przestrzegam jednak przed popadaniem w skrajności tzn zadzieraniem nosa, uważaniem się za lepszego od reszty otoczenia, bo może okazać się, że znajomi, przyjaciele czy rodzina nie będą chcieli mieć do czynienia z takimi Lwami.

To, co w kontaktach międzyludzkich będzie przeszkodą czyli indywidualizm, to w sprawach zawodowych może okazać się zaletą. Lwy jako Zosie-Samosie mogą osiągnąć więcej działając solo niż w zespole. Podłożem oczywiście będzie przeświadczenie o tym, że wiedzą lepiej, potrafią zrobić coś szybciej i sprawniej. Jeśli mogą sobie na to pozwolić w pracy, to zachęcam.

Pieniądze Lwy będą mieć. Wydawać je będą najchętniej na siebie, na zaspokojenie swoich zachcianek, a jeśli już trzeba będzie się z nimi z kimś podzielić, to z bólem serca.

W związkach okaże się, ze Lwy zobojętnieją trochę na wdzięki partnera, staną się chłodniejsze w kontaktach. Single będą poszukiwać nadal jedynej/jedynego, ale nie zanosi się na poważniejsze relacje (bardziej na powierzchowne).

Słowem przewodnim dla Lwów w 2012 roku będzie - INDYWIDUALIZM.

Prognoza dla Lwa na 2011 rok.

piątek, 09 grudnia 2011

Dla Raka na 2012 rok wylosowałam kartę 7 kijów.

Bardzo intensywny czas, pełen w wydarzenia wymagających szybkich reakcji, decyzji, konsekwencji i determinacji. Dla niektórych Raków może to być wyścig szczurów, dla innych7 kijów podnoszenie kwalifikacji i zdawanie egzaminów (lub udział w wszelkiego rodzaju konkursach), a dla jeszcze innych obrona przed mobbingiem.

Raki powinny stawić odważnie czoło wydarzeniom, niezachwianie wierzyć w siebie i swoją siłę (siłę przebicia również), polegać tylko na sobie i nie zrażać się niczym. Karta 7 kijów ma dodać im odwagi.

Osoby bezrobotne szukające pracy powinny być zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne (wreszcie!) i po prostu MUSZĄ uczestniczyć w każdej. Wynik, czyli zatrudnienie, będzie zależał tylko i wyłącznie od nich, ich kwalifikacji i wiedzy oraz rzetelnym przygotowaniu się przed, a nie od znajomości. Osoby już pracujące będą musiały wykazać się. Tak, wykazać się i pokazać, że są lepsi, mądrzejsi, bystrzejsi, godni zaufania i zadań jakie im powierzono. To będzie nieustanna walka o pierwsze miejsce, gdzie oddech konkurencji będzie można czuć na plecach, a nagrodą jest powszechny szacunek.

W związkach mogą nastąpić nieporozumienia, których podłożem będzie zazdrość. Zazdrość mająca podstawy lub też nie; to nieistotne. Istotne, żeby zazdrość nie zniszczyła niczego, a podgrzewała jedynie temperaturę w związku.

Osoby marzące o udziale w zawodach sportowych i o wysokiej lokacie w roku 2012 mają ogromne szanse je urzeczywistnić pod warunkiem rzetelnych wcześniejszych przygotowań.

Ogólnie rok bogaty w wydarzenia, czas upływający dość szybko i pełen sukcesów.

Prognoza dla Raka na 2011 rok.

środa, 07 grudnia 2011

Dla Bliźniąt na 2012 rok wylosowałam 3 pucharów.

W roku 2012 Bliźnięta będą postępowały podobnie jak w roku 2011. W mijającym roku wiele się działo w ich życiu, być może kilkakrotnie zmieniały pracę (np. rzucały ją z dnia na dzień), poznawały nowych ludzi, nowe środowiska, wszędzie ich było pełno. W roku 2012 dołączą na stałe do wybranej przez siebie grupy towarzyskiej, będą podchodziły do życia i świata jak to zabawy (na zasadzie, że życie jest zbyt krótkie, aby się zamartwiać). Mogą p3 pucharówojawić się romanse, kochankowie i kochanki, przyjaciele, przyjaciółki.

W stałych związkach rozkwit uczuć, więcej luzu, mniej kłótni. W pracy lepiej teraz nieformalnie załatwiać swoje sprawy tzn. poprzez układy towarzyskie, przy drinku, firmowych obiadach/kolacjach, spotkaniach integracyjnych. Siłą Bliźniąt będzie umiejętność rozładowywania napiętych sytuacji humorem oraz wola kompromisów, a także rozległe kontakty, dzięki którym wszystko pójdzie jak po maśle.

Jeśli Bliźnięta planują założenie własnej firmy lub myślą o powiększeniu stanu swoich finansów, ewentualnie o wzięciu kredytu, kupnie nieruchomości itp. to karta 3 pucharów jest ostrzeżeniem, aby emocje i radość nie przysłoniły im twardych faktów. Beztroski optymizm i finanse zazwyczaj nie idą w parze.

Samotne Bliźnięta w roku 2012 jeszcze nie zawiną do portu – będzie to czas randek, spotkań towarzyskich, bez przywiązywania się to konkretnej osoby.

Podsumowując: rok luzu. Dosłownie. Głowa wolna od trosk.

Prognoza na 2011 rok.

 
1 , 2
O autorze