Wpisy z tagiem: rycerze

niedziela, 29 grudnia 2013

4 pucharów - niechęć i przesyt; cichy bojkot jak strajk włoski. Stan, który opanowała nuda, przejedzenie i przepicie i żaden bodziec z zewnątrz nie motywuje a wręcz zniechęca. W związkach mały krok dzieli dwoje od rozstania, a w pracy utknięcie w martwym punkcie bez wyjścia.

- kac

- impotencja

- krążenie w kółko, powtarzanie się

- nudny dzień przed telewizorem z paczką chipsów

 6 pucharów - o tej karcie pisałam tutaj i tutaj

Rycerz Pucharów - ten rycerz nie inicjuje zmian, on je jedynie odbiera od otoczenia; reaguje na akcje; mimo, że ma bogatą wyobraźnię i chciałby więcej, lepiej, szykowniej, delikatniej, to ma słabą siłę przebicia. Woli trwać oczekując na coś, co przyjdzie z zewnątrz i się temu poddać niż aktywnie samemu zadziałać. W związkach adoruje (co jest przejawem niewielkiej inicjatywy), lecz tylko do momentu, gdy zauważy, że wybrany partner przejmuje pałeczkę. Jego obietnice są bez pokrycia, jest niesłowny. Pracownikiem dobrym nie jest - zaniedbuje obowiązki, ślizga się, zrzuca obowiązki na innych.

- turysta

- prawdziwy Fircyk w zalotach

- parasol

- mżawka/kapuśniaczek

- schyłek lata; babie lato; ciepły dzień po deszczu na przełomie września i października

- zdrada

- osoba żyjąca na koszt innych

 Rycerz Monet - on działa nie działając, bo jego siłą jest stałość i brak zmian. Może być niezawodnym przyjacielem, ale i okropnym leniem. Zazwyczaj to człowiek przy tuszy lub kobieta w zaawansowanej ciąży. W związkach jest leniwy, nudny, nie zaskoczy niczym, "ociężały umysłowo" czyli wszystko trzeba mu wskazać palcem i popchnąć, bo sam się nie domyśli. W pracy skrupulatny, słowny, cierpliwy i uczciwy.

- posiadacz nieruchomości (choćby 20m2 ogródka)

- zestaw opon samochodowych

- pomnik

- pracownik średniego szczebla

 7 monet - coś w rodzaju ciszy przed burzą; wiadomo, że coś wisi w powietrzu, ale czas i miejsce nie dojrzały jeszcze do zmian; czekanie na swoje 5 minut, planowanie, działanie nierzucające się w oczy. W związkach obserwacja partnera i punktowanie go z myślą o tym, jaką ostateczną decyzję podjąć: zostać czy odejść. W pracy również oczekiwanie na cokolwiek, na swój czas.

- wypowiedzenie umowy o pracę, umowy wynajmu mieszkania

- lokata

- wyprowadzka w planach na pewno do zrealizowania

- osoba trzecia jako obserwator

Wpis powiązany z tym wpisem.

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Miłość - Rycerz Monet

W miłości szału nie będzie. Osoby w związkach pozostaną nadal w nich choć może je uwierać nuda, brak pomysłów na wspólne spędzanie czasu, partner, który niczym już nie zaskoczy (a wręcz staje się coraz bardziej leniwy). Słowem: znany wróg lepszy niż nieznany.

Single nie będą skore do wchodzenia w związki, upatrzony ktoś pozostanie tylko (lub aż) przyjacielem.

Finanse - Kochankowie

W tej dziedzinie Skorpiony mogą zabłysnąć w 2014 roku. Oddane będą całym sercem zarabianiu pieniędzy, odkładaniu, dorabianiu po godzinach. Jednak w sprawach kredytów i inwestycji muszą najpierw dokładnie rozważyć za i przeciw, a nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu, podszeptów rodziny i znajomych.

Praca - 7 pucharów

W pracy jak najlepiej pod warunkiem, że Skorpiony zdejmą różowe okulary. Nie wszystko to, co jest pięknie opakowane jest najwartościowsze, bo często okazuje się, że zamiast żyły złota trafia się na tombak. Skorpiony powinny myśleć samodzielnie i nie ulegać ani manipulacji ani wpływom współpracowników.

Szukający pracy koniecznie muszą zweryfikować swoje plany i mierzyć siły na zamiary. Na rozmowach kwalifikacyjnych nie udawać kogoś, kim nie są.

czwartek, 12 grudnia 2013

Miłość - Rycerz Mieczy

Burzliwy rok dla Lwów: rozstania i powroty, ostre kłótnie i stawianie spraw na ostrzu noża równie dla sparowanych jak i singli. Lwy nie będą czuły się dobrze z dotychczasowymi partnerami i nie chcąc mówić wprost o rozstaniu będą prowokować konflikty, aby mieć pretekst do odejścia. Droga życia samotnych Lwic skrzyżuje się z mężczyznami, którzy wpadną na chwilę i jeszcze szybciej znikną czyli gorący romans z krótką datą ważności.

Ciężarne Lwice nie muszą się martwić, bo poród będzie trwał zaskakująco szybko ze szczęśliwym zakończeniem.

Finanse - Rycerz Pucharów

Podobnie jak u Byków :

Wszystkie Lwy będą miały ochotę na spełnianie swoich zachcianek zakupowych, aby elegancko i efektownie wyglądać. Finanse pozwolą im na umiarkowane szaleństwa w tym temacie. Źródło pieniędzy będzie stałe, lecz nie tak obfite jak w ubiegłym roku.

Praca - 5 mieczy

Lwy powinny mieć się na baczności w roku 2014: nieprzychylne osoby (współpracownicy, szefostwo), plotki, zakulisowe knowania mogą złamać ich karierę. Istnieje możliwość, że same Lwy zaangażują się w nieuczciwe zagrywki wobec kolegów z pracy i owszem, odniosą sukces, ale stracą na tym coś cenniejszego: opinię i dobre imię.

Szukający pracy powinni skupić się na poruszeniu nieba i ziemi w poszukiwaniu wysoko postawionych znajomych, którzy na pewno im pomogą.

środa, 11 grudnia 2013

Miłość - Kapłan

To będzie fantastyczny rok dla Raków: single znajdą drugą połówkę, zaręczą się lub wezmą ślub. W małżeństwach miłość, zrozumienie i spokój ducha. Raki będą wierne i mogą być pewne, że partner również. Raki z długim stażem małżeńskim zechcą odnowić przysięgę.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy i kłopoty w partnerstwie (choć nie sądzę), to karta Kapłana nakłania do terapii małżeńskiej (poszukania mediatora), która pozwoli na ich przezwyciężenie.

Finanse - Mag

Czas wziąć sprawy w swoje ręce pod warunkiem, że ma się do tego wszelkie możliwości. Jeżeli nie, to należy się dokształcić, doczytać, douczyć. Pieniędzy nie powinno zabraknąć dzięki sprytowi, umiejętności przewidywania i... trzymania asa w rękawie (na gorsze czasy). Pojawią się szanse na dorobienie - korzystajcie!

Praca - Rycerz Pucharów

Jako, że okazje same będą wpadać w ręce (patrz: finanse), to Raki nie zechcą się przemęczać i ciężko pracować. Jako pracownicy Raki w 2014 roku będą bardziej udawać zaangażowanie w pracę niż faktycznie ją wykonywać. Osoby szukające wakatu otrzymają go dzięki urokowi osobistemu, prezencji i ogładzie a nie dzięki własnej wiedzy merytorycznej. Niewykluczone, że załatwią sobie etat po znajomości.

poniedziałek, 09 grudnia 2013

Miłość - 4 mieczy

W stałych związkach Byków bez wstrząsów i niespodzianek. Byki będą chciały zachować status quo i raczej nie będą skore do kłótni, zmian i skoków w bok. Poczują w pewnym momencie, że potrzebują więcej przestrzeni dla siebie, zechcą spędzać czas same ze sobą niż chodzić wspólnie z partnerem na przyjęcia, imprezy i odwiedziny.

Single w 2014 roku niby będą szukać partnera(ki), ale bez większego entuzjazmu i efektów. Będzie im dobrze tak, jak jest bez chęci na gwałtowne zmiany trybu życia.

Finanse - Rycerz Pucharów

Wszystkie Byki będą miały ochotę na spełnianie swoich zachcianek zakupowych, aby elegancko i efektownie wyglądać. Finanse pozwolą im na umiarkowane szaleństwa w tym temacie. Źródło pieniędzy będzie stałe, lecz nie tak obfite jak w ubiegłym roku.

Praca - Koło

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Awanse lub spadki z wysokiego konia, zmiany w ramach tej samej firmy lub zmiany firm (co bardziej prawdopodobne). Nie wszystkie owe zmiany będą konsekwencją przemyślanych decyzji Byków, najczęściej chwytaniem dobrych okazji, znalezienia się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i spotykaniu ludzi, którzy zmobilizują do działania. W 2014 roku Byki powinny próbować szczęścia w grach losowych i zakładach sportowych.

niedziela, 15 kwietnia 2012

Dziś wreszcie mam chwilę wolną i mogę rozwiązać zagadkę - konkursik zamieszczony tutaj. Wklejam jeszcze raz karty wylosowane przeze mnie:

Otoz celtycki stawialam dlatego, ze karta dla mnie na marzec w Niemczech jest Wieza. Talia Arcus Arcanum.

1. Syt. wyjsciowa: Rycerz kijow

2. To co mi pomaga lub przeszkadza: Kolo

3. Moja swiadomosc: 3 monet

4. Moja podswiadomosc: Kaplan

5. co bylo: Umiarkowanie

6. Co wydarzy sie jako 1sze: 6 monet

7. Moj wlasny stosunek: Rycerz pucharow

8. Okolicznosci zewnetrzne: 5 mieczy (o. Diabel, 8 kijow, Swiat)

9. Moje nadzieje lub obawy: 10 pucharow

10. dalsza przyszlosc: 2 kijow (10 mieczy, Ksiezyc, Kochankowie).

A teraz to, jak karty przełożyły się na faktyczne wydarzenia w moim życiu. Pierwszą i bardzo szybką informację (już 6 marca) otrzymałam telefonicznie od koleżanki nr 1 poznanej tam zagranicą. Opisują to karty na pozycji "okoliczności zewnętrzne". Otóż informacja dotyczyła naszej koleżanki nr 2, która czasowo pracowała również w Tybindze. Została ona potraktowana przez pracodawcę w najgorszym wydaniu karty 5 mieczy: wyrzucił ją z pracy z minuty na minutę, kazał jej się pakować i stał przy tej czynności czy czasem nie ukradnie czegoś. Dodatkowo nie chciał jej zapłacić za ostatnie 3 tygodnie pracy. Dziewczyna wezwała policję i dopiero wtedy dostała zaległą wypłatę. To mną ogromnie wstrząsnęło, bo nie spodziewałam się takiego tupetu niemieckiego pracodawcy (tym bardziej, że koleżanka NIE PRACOWAŁA na czarno, a legalnie!). Rycerz Kijów z Kołem mówi(ł) o moim powrocie następnym razem za miesiąc do tego samego miejsca pracy, co zostało ustalone przez 3 strony (3 monet): niemiecką, moją oraz moją polską firmę. Więc tym razem uniknę stresu dokąd trafię i co czekać mnie będzie w nieznanym. Więc dobra wiadomość :) Jeśli chodzi o kartę Kapłana, to opisałam ją na forum w tym wątku. Mimo, że te wydarzenia miały miejsce w lutym, a nie w marcu, to cały czas podświadomie wiedziałam, że potrzebuję pójść do kościoła, aby nabrać sił na kolejny tydzień pracy. Kolejnym wydarzeniem była 6 monet - rzeczywiście z zagranicy finansowałam swoją rodzinę wysyłając przelewy internetem. Nie odczuwałam tego jako obciążenia dla siebie (choć w tym momencie brak mi owych kwot), a jako radość, że jestem w stanie pomóc. Karty na pozycji nr 10 mówią o moim przepracowaniu i bezsenności. Zaczęło się w ostatnim tygodniu marca i trwało do mojego wyjazdu 11 kwietnia. Ciężka praca i zmęczenie nie pozwalały mi zasnąć w nocy. 2 kijów pokazana dosłownie jeśli spojrzy się na talię Ridera-Waita: stałam nocą na balkonie i paliłam papierosy. Noce były ciepłe, a ja zmęczona i jednocześnie nie umiejąca zasnąć patrzyłam na miasto. Krążyłam między łóżkiem a balkonem do 2-3 w nocy, ok. 4.00 zasypiałam, a o 7.00 musiałam już być na nogach. 10 pucharów nie wiem o czym mówiła. Może o mojej nadziei na powrót do rodzinnych pieleszy. A Rycerz Pucharów to wypisz wymaluj ja byłam. Pobieżne porządki, pobieżne załatwianie spraw - wszystko ze zmęczenia - ale tak zamaskowane, że wydawało się, że gruntowne :D

Podsumowując moja marcowa Wieża dotyczyła przywiązania mnie do 4 ścian, ponieważ musiałam przejąć obowiązki osób, które wyjechały na urlop. Miałam mało wolnego czasu dla siebie. Nic strasznego się nie wydarzyło, ale uwierało mnie i brakowało odreagowania i wolności.

Dziękuję wszystkim za chęć udziału tutaj na blogu i także tym, którzy wpisali się na naszym forum w tym wątku. Fantastycznie poradziła sobie Jagienka i Algaria. Algaria napisała o wierze i kościele (co okazało się być dla mnie fundamentem), a Jagienka większość wyczytała idealnie. Dla was dwóch chciałabym wysłać po talii :) Czekam na maila z danymi adresowymi :) Gratuluję!

 

 

piątek, 22 lipca 2011

Obiecana druga część moich doświadczeń z realizacją kart tarota. Będą to właściwie karty dnia losowane przeze mnie przez ostatnie kilka miesięcy.

Kapłanka - czyli kura domowa, a więc wszelkie prace domowe: sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie. Robienie wszystkiego naraz.

As Kijów i Gwiazda - życzenia imieninowe/urodzinowe złożone przez mężczyznę

Kapłan vs. Księżyc jako postawa dwóch osób względem siebie; osoba w Kapłanie uważa siebie za Alfę i Omegę, wie wszystko najlepiej i chętnie udziela wskazówek przy czym co kilka dni zmienia wersje i opcje; osoba w Księżycu gubi się z powodu zmieniających się reguł i już nie wie co należy a czego nie.

3 mieczy - osoba trzecia wtrącająca się bezpardonowo między dwie osoby rozmawiające ze sobą.

Rycerz Kijów - zwiedzanie

Wieża - kłótnia gdzie jedna z osób niczego się nie spodziewa, a druga miesza ją z błotem; burza z piorunami

7 mieczy - totalne gadanie od rzeczy, wymyślanie jakiś bzdur, dziury w pamięci, gadanie aby gadać bez żadnej treści; język obcy, używanie języka obcego, otoczenie mówiące w obcym języku.

Koło Fortuny - osoba: zachowuje się jak wiatr zawieje, zmienność poglądów, postaw, czasem obojętność; szybki wyjazd gdzieś i jeszcze szybszy powrót skądś.

Sąd - rozmowa telefoniczna, ale z moich obserwacji wynika, że to raczej do pytającego dzwoni telefon.

 

niedziela, 20 marca 2011

2 mieczy dźgała mnie przez minione pół roku, wierciła mózg i powodowała zastyganie w dziwnej pozie życiowej oraz bliżej nieokreślone lęki. Od około 2 tygodni czuję, że opuściła mnie ta karta. 2 mieczy była trochę w moim życiu jak w piosence "(...) a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój, nagle ptaki budzą mnie (...)" Budki Suflera "Jest taki samotny dom". Albo jak "Sama" Odddziału Zamkniętego.

Zapytałam mojego tarota na jakim etapie jestem obecnie i wylosowałam Rycerza Monet. Tak, to pewność objętej drogi i konsekwencja w zrealizowaniu celu jaki sobie objęłam. Wiem, że doprowadzę sprawy do końca i nic nie zawróci mnie z drogi. Jestem spokojna.

:)

 

 

 

wtorek, 01 lutego 2011

Ciąg dalszy o przyjaźni z Arkanami Małymi.

2 PUCHARÓW

Ta karta mówi o spotkaniu dwóch osób, dla których wspólnym mianownikiem są zainteresowania, hobby, sympatia i radość z przebywania we własnym towarzystwie. Biegnie się do tej osoby jako do pierwszej z radosną informacją. Przyjaciele, których symbolizuje 2 pucharów mają ten sam cel, to samo postrzeganie spraw, chętnie się spotykają, wzajemnie rozumieją, wystarcza im ten drugi i nie potrzebują powiększania grona. W pewnym sensie tworzą hermetyczną przyjaźń. Tutaj rzadko zdarzają się kłótnie, niesnaski, różnice zdań. Dlatego ta karta może symbolizować także wszelkiego rodzaju spółki z przyjacielem i wiadomo z góry, ze współpraca się będzie udawać i sprawdzać w praktyce, a zwłaszcza gdy przedmiotem działalności będą ich wspólne pasje dające przy okazji profity.

3 PUCHARÓW

Jest to większe grono znajomych, przyjaciół. Grupa osób, która również zna siebie nie od dziś, spotykają się na stopie towarzyskiej. To może być kilka par, ale też single lub towarzystwo mieszane: single plus pary. Taka przyjaźń to głównie wspólne spędzanie wolnego czasu (wakacje, imprezy). Nikomu nie przeszkadza, że pani X ma luźniejsze kontakty z panią Y, a ściślejsze z panią Z. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że taka grupa nie wspiera siebie w trudnych momentach, bo ze znaczenia samej karty wynikają pewnego rodzaju niezobowiązujące kontakty, jednak osoby wewnątrz doskonale wiedzą, że jeśli będzie potrzeba, to staną na wysokości zadania. Faktem jest, że wspólnota taka ma na celu celebrowanie życia i brania garściami z niego, co najlepsze.

6 PUCHARÓW

Wybrałam tą kartę, ponieważ bardzo często w niektórych rozkładach wskazuje mi na towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie jest to przesada w interpretacji, gdyż zagłębiając się w znaczenie, dostrzec można tkwienie w ciepluśkim miejscu, gdzie jest nam dobrze i bezpiecznie. Z tego właśnie powodu 6 pucharów mówi o grupie wsparcia w jakimś miejscu, grupie, która ma wspólny interes, aby trzymać się razem. W skrajnych wypadkach może oznaczać „grupę trzymającą władzę”, bo członkowie jej nie dadzą sobie zginąć. Oczywiście jest to cień, natomiast 6 pucharów ma również blaski: wiadomo, że jednostka mająca za sobą taką grupę osób nie zginie w trybikach, ogólnie mówiąc, systemu; że są to znajomi, którzy pomogą na każdym polu (dlatego często dzięki 6 pucharów można dostać pracę z polecenia, po znajomości). Chodzi mi po głowie słowo „kasta”, gdy myślę w tym kontekście o 6 pucharów, bo faktem jest, ze uczestnictwo w niej może być dziedziczne, a dostać się tam komuś z zewnątrz jest trudno.

4 KIJÓW

Ta karta często wskazuje na rodzinę, ale też grono przyjaciół domu po prostu. Zwłaszcza, gdy jakaś rodzina prowadzi otwarty dom i bywają w nim ciągle znajomi, przyjaciele, a wszyscy witani są z radością i ciepłem. Takie osoby bardzo często organizują razem czas na świeżym powietrzu, bywają wspólnie na np. koncertach, ich dzieci wychowują się razem. To jest szczególnego rodzaju bliskość wynikająca z potrzeby wspólnoty.

RYCERZ MONET

jest szczególnym rodzajem przyjaciela, ponieważ to osoba niewzruszona jak skała, trwająca od zawsze obok, podająca pomocną dłoń. To ktoś, na kogo można liczyć także pod kątem materialnym. Przyjaciel – rycerz monet – może nie uzewnętrzniać swoich uczuć, może być małomówny, ale wiadomo, że jest w pobliżu. Zresztą słowa i zapewnianie o przyjaźni nie są tu potrzebne – się wie, że on po prostu JEST.

Jeśli wskazuje na przyjaciela kobiety, to kojarzę go z takim kimś, kto kocha się w niej, ale ze względu na np. przyjaźń z jej mężem pozostanie na zawsze wiernym przyjacielem domu (jakże częste trójkąty w powieściach XIXwiecznych).

 

Jeśli się uprzeć, to jeszcze w kilku innych kartach można znaleźć odcienie przyjaźni, ale wg mnie to te wymienione mówią i tak sporo.

wtorek, 11 stycznia 2011

Nie pisałam w ogóle do tej pory o rycerzach. Powiem najzupełniej szczerze, że rycerzy jak iRucerz pucharów - Manga pazie odczytuję intuicyjnie w rozkładach, a zwłaszcza jeśli chodzi o ich rolę jaką odgrywają w sytuacji. Bardzo często zdarza się, że w danym momencie pasuje mi przyporządkować cechy np. króli. Nie zawsze, a bywa. Rycerze kojarzą mi się z różnymi typami przedstawicieli handlowych :)

Rycerze mogą pokazywać atmosferę zdarzenia, mogą pokazywać osoby stojące niżej w hierarchii firmowej lub ze względu na wiek.

Rycerza w rozkładzie partnerskim lub innym na uczucia nie traktuję jako partnera na długi czy dłuższy okres czasu. Nie wliczam tu rycerza monet, ponieważ on może być bardzo dobrym i wiernym przyjacielem, który z czasem ma szansę zamienić się w partnera. Pozostali trzej (mieczowy, pucharowy i kijowy) pojawią się i znikną; najszybciej zniknie mieczowy, zaraz za nim kijowy, a na końcu pucharowy. Dlaczego pucharowy na końcu? Bo to smakosz i esteta kobiecych wdzięków, który lubi ich towarzystwo i bardzo chętnie powraca niezobowiązująco do przerwanych na chwilę więzi. Chyba nie zostawia za sobą niemiłych wspomnień. Jest taki odcinek w I sezonie „Mentalisty” pt. „Crimson Casanova”, gdzie jednym z podejrzanych o morderstwo jest lokalny uwodziciel. Policjanci muszą przesłuchać wszystkie jego „zdobycze” (bardzo chętnie przekazał im notes z kontaktami do nich) i ANI JEDNA pani nie powiedziała Rycerz kijów - Da Vincizłego słowa o nim. Typowy rycerz pucharów :) A poza tym rycerz pucharów nieraz pokazał mi... plotkarza! Może to być kobieta jak i mężczyzna. Plotkarz taki, który nie chce specjalnie zrobić komuś krzywdy, bo raczej przenosi informacje z ust do ust (jest pośrednikiem), nie wymyśla, a raczej biegnie rozemocjonowany z nowinką do koleżanki z pokoju obok. Taki ktoś nie jest szkodliwy jeśli szkodę rozpatrujemy w kategoriach odpowiedzialności za plotkę (za rozpowszechnianie tak, za jej produkcję już nie).

Jest to osoba bardzo ujmująca, miła, emanująca dobrą i przyjazną aurą, stwarzająca wspaniały nastrój i może dlatego jest lubiana. Rycerz pucharów lubi, ale nie więcej: sympatyzuje, lubi, ciepło się odnosi i na tym koniec. Chyba nie będzie mu żal jeśli jakaś znajomość się zakończy, bo nie przywiązuje się do niej. Czy ma pieniądze? Nie swoje :D

Rycerza kijów gna do przodu gorąca krew; zawsze i wszędzie jest spóźniony. Człowiek z wiatrem we włosach. Ma fajne pomysły i skutecznie je realizuje w miarę swoich możliwości. Można na niego liczyć gdy trzeba szybko się przemieścić – on lubi prędkość. I nie nadaje się do stałych związków; będzie mu za ciasno, za nudno, za spokojnie, bo czuje potrzebę odkrywania, zdobywania i dojeżdżania. Ten rycerz pokazuje mi przeprowadzkę, przekraczanie granic administracyjnych (miasta, gminy, województwa itd.), przemieszczanie się, pracę oddaloną od miejsca zamieszkania rzadziej delegację, mężczyznę dojeżdżającego do kobiety (lub związek na odległość np spotkania raz w tygodniRycerz Mieczy - Blacku ). W sumie lubię tego rycerza, bo potrafi być sympatyczny, wnieść powiew egzotyki i pośpiech.

Rycerz mieczy to taki rewolucjonista jest. Zimny, wyrachowany rewolucjonista czasami pokazujący oblicze bezmyślnego siepacza. Jak się pojawia, to wraz z nim kłótnie i nieprzemyślane (najczęściej) ruchy burzące dotychczasowy porządek. Trzeba mu przyznać, ze wierzy w to, co robi i nie ma wątpliwości żadnych. Jóźwiak pisze o nim: „jako reprezentant intelektualnego i ruchliwego żywiołu Powietrza, jest przede wszystkim nosicielem pomysłów i idei, i to tych najbardziej rewolucyjnych, takich, które zmieniają dotychczasowy bieg rzeczy. Oczywiście w swoim negatywnym wydaniu, Rycerz Mieczy bywa siewcą niepokoju i zamętu; przynosi pomysły, które tylko przewracają ludziom w głowach”. Zgadzam się w całej rozciągłości z opisem. Dlatego jeśli pojawi się w rozkładzie na uczucia, to można być pewnym, że pojawi się, zabierze, co zechce i zniknie zostawiając za sobą rozdarte i płaczące serce kobiece.

O rycerzuRycerz monet - Transformations monet pisałam przy okazji prognozy na 2011 więc nie będę się powtarzać. Może tylko dodam, że jeśli określa partnera, z którym tworzymy związek, to mówi o takim kimś nudnym, bez polotu, przy którym każdy dzień jest taki sam i nie ma niespodzianek; taki ktoś jest przyzwyczajony do rutyny dnia i np. pije zawsze z tego samego kubka, stawia kapcie w taki sam sposób, myje zęby dokładnie 5 minut itp. Jako pracownik jest bardzo solidny, bardzo punktualny, uczciwy, niepijący, ale bez polotu, bez kreatywności. Sprawdza sie dobrze w drugim szeregu jako doradca lub człowiek od spraw technicznych.

Z Rycerzami (oprócz monetowego) kojarzy mi się piosenka Maleńczuka "Uważaj na niego". To oczywiście przerysowane, a jakież prawdziwe czasem ;)

 


O autorze