Wpisy z tagiem: 2 kijów

poniedziałek, 12 września 2016

Widzieć to, czego jeszcze nikt nie widzi. Wiedzieć o czymś, czego jeszcze nikt nie wie. W tarocie są karty, które opisują kilka archetypów wizjonerów.

Wizjoner żyje trochę "teraz" i trochę "potem" jakby w dwóch równoległych światach. Widzi lub wyczuwa to "potem" niezależnie od "teraz".

Oto krótki przegląd kart tarotowych pod tym kątem.

Tańczący z marzeniami - 7 pucharów

Widzi tylko to, co chce zobaczyć. Dość chętnie porzuca swoje marzenia i wizje, gdy widzi, że one same z siebie się nie zrealizują. A wtedy znajduje sobie kolejne i skupia się na nich dopóki znowu się nie spełniają. Po wszelkich używkach nagle rozumie mechanizmy wszechświata oraz rozwiązuje skomplikowane systemowe problemy. Na trzeźwo mijają i nigdy nie wracają.

Zablokowany wizjoner - 8 mieczy

 Archetyp ślepca - jasnowidza. W literaturze i podaniach ludowych pełno wędrownych ślepców, którzy wiedzą i widzą więcej. Współcześnie np. Baba Wanga. Brak zmysłu wzroku jest atutem, bo nie rozprasza ich świat wokół. Jednak są to wizje wybiórcze, czasem bez ciągu logicznego.

Niewierzący wizjoner - 2 mieczy

Początkujący i jeszcze nie do końca świadomy swojego daru. Przytłacza go, to co widział w wizjach, nie wierzy im, nie ogarnia umysłem dlaczego, skąd, jak. Woli zamknąć na to oczy i uszy, usiąść w kącie i nikomu nie mówić; może samo przejdzie. Ten wizjoner musi najpierw zdać sobie sprawę, że może znaleźć podobnych do siebie na swojej drodze i dopiero potem popłynąć swobodnie za wizjami.

Czarnowidz - 9 mieczy

Archetyp: Kassandra.

On wyczuwa i widzi zły koniec w wizjach, męczy się ich obrazami. Opowiada ludziom wokół, a oni mu nie wierzą. Jest zrozpaczony i osamotniony, bo mimo wiedzy nie może nikogo uratować. Społeczność skazuje go na ostracyzm, a on tonie w swojej rozpaczy i nieszczęściu.

Młody wizjoner - 2 kijów

Widzi tysiące możliwości przed sobą i wydatkuje na każdą z nich swoją energię. On często wątpi, czasem nie jest pewien, ale czuje podświadomie, ze nie przypłaci zachwianiem psychicznym przez swoje wizje. Zdaje sobie sprawę, że wizje objawiają mu się na różne sposoby i nieustannie je rozwija. Owszem, czasem rozbija sobie głowę, bo trafia na przeszkody, ale jest nieugięty, poszukuje nowych możliwości rozwijania swojego daru i dlatego wygrywa, bo idzie właściwą drogą.

Zdolny i odkrywczy - Gwiazda

Taki wizjoner przeszedł już wszystkie wcześniejsze etapy; wie, gdzie czyhają pułapki i jak je ominąć. Zna już różnicę między marzeniami nierealnymi a prawdziwymi wizjami. Nie zatraca się w swoim geniuszu mimo, że zdaje sobie z niego sprawę. Przyszłość czuje tak blisko jakby była chwilą obecną. Nie wątpi we wsparcie widzialnych i niewidzialnych energii, bo po prostu wie, ze jest pod ochroną.

Na jakim etapie wizjonerstwa jesteście? 

 

czwartek, 29 maja 2014
Ostatnio bardzo często losuję kartę 2 kijów na różnych pozycjach w rozkładach partnerskich jak i rozkładach dot. życia "ogólnie" (celtycki czy podkowa). Bardzo denerwowała mnie zawsze ta karta, bo jest taka nijaka, bezpłciowa, obojętno-negatywna. I cóż się okazuje gdy zagłębiłam się w jej drugie dno? W rozkładach na relacje międzyludzkie (nie tylko związki) zauważyłam, że mówi o ocenianiu i testowaniu. Jedna strona testuje drugą na ile może sobie pozwolić, ocenia reakcje, przygląda się i notuje w pamięci. pokazuje też sytuacje, gdy do nas należy pierwszy krok ale z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie wykręcić numeru telefonu lub kliknąć "wyślij" smsa; takie zawahanie się nad ostateczym krokiem i wycofanie. Jesteśmy odważni tylko w swoich myślach i wyobrażeniach, ale gdy przychodzi "chwila prawdy" to jednak wolimy stać nadal na swojej z góry upatrzonej pozycji. W stabilnych związkach może mówić o zastanawianiu się nad drugim obliczem partnera, zauważeniem czegoś na co wcześniej nie zwracało się uwagi, chęcią zmiany czegoś ale jeszcze nie zmianą. W relacjach świeżych mówi o próbach, jakim poddawany jest partner, stawianiu "zadań" i obserwowaniu jak się z nich wywiąże ( fredrowskie zdanie Klary do Papkina: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby") lub po prostu testowaniu reakcji w różnych sytuacjach. Mimo wszystko 2 kijów jest niebezpieczna gdy trwa za długo: nie można wiecznie planować i obserwować bez działania, bo drugiej stronie w końcu się to znudzi lub się zniechęci i rozstanie lub kryzys relacji gotowy (następna jest 3 kijów a więc m.in. krótki romans na boku bez zobowiązań). W sprawach zawodowych i finansowych: ocena pracownika, testy wszelkiego rodzaju w pracy, ocena ryzyka przez bank w udzieleniu kredytu, inwestycje b. mocno przemyślane i przeanalizowane itp.
O autorze