Wpisy z tagiem: muzyka

piątek, 06 grudnia 2013

Artur Andrus. Program 3 Polskiego Radia.

Poeta, satyryk, tekściarz, który ma niezwykłą łatwość posługiwania się słowem mówionym i pisanym. Gdzie w jego portrecie jest to zaznaczone? Zaskoczenie!

Struktura

Gwiazda---------Sprawiedliwość-----------Cesarzowa

łączy się z sekwencją

Kapłan-----------Wisielec----------Księżyc (droga życia)

Gwiazda pojawia się w podświadomości, co prowadzi do swobodnego posługiwania się słowem (Sprawiedliwość) z ogromną kurtuazją i szacunkiem do ludzi (Cesarzowa). W dzieciństwie miał dobrych nauczycieli zapewne (nie tylko w szkole) lub trafnie wybrał autorytet. Studiował dziennikarstwo, pracował w radiu (Sprawiedliwość z Wisielcem!).

Dlaczego Artur Andrus rozwinął swój talent mimo Gwiazdy w negatywie (podświadomość)? Bo kartą na pozycji misji ma Śmierć, a za nią idzie Diabeł. Fakt: hipnotyzuje ludzi i przekuł swoją słabość przechodząc przez Śmierć na rozkwit talentu w całej okazałości Gwiazdy.

Po prostu uwielbiam jego twórczość :)

Królowa nadbałtyckich raf

Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i czarnej Helenie

sobota, 07 stycznia 2012

 

Przypomniałam sobie o tej piosence i jak niegdyś postanowiłam pobawić się z tarotem w opowieść tekstu. Pytanie dokładnie brzmiało: pokaż mi tekst piosenki.

Stawiałam na to, że karty pokażą którąś z królowych (właściwie to spodziewałam się, że wylosuję Królową Mieczy) i oczywiście pojawiła się - Królowa Monet. Tylko co tam robi paź monet? Muszę się zastanowić :D

6 kijówpaź monetKrólowa Monet

A oto tekst:

Jak możesz patrzeć w moje oczy jak w otwarte drzwi
Prowadzące Cię do mego wnętrza
Gdzie stałam się tak skostniała
Bez duszy
Mój duch śpi, gdzieś w zimnie
Dopóki nie znajdziesz go i nie poprowadzisz do domu

(Zbudź mnie)
Przebudź mnie od środka
(Nie mogę się obudzić)
Przebudź mnie od środka
(Ocal mnie)
Wołaj mnie i ocal mnie przed ciemnością
(Zbudź mnie)
Każ mej krwi płynąć
(Nie mogę się obudzić)
Zanim stracę panowanie nad sobą
(Ocal mnie)
Ocal mnie przed nicością, którą się stałam

Teraz, gdy wiem, czego mi brak
Nie możesz mnie po prostu opuścić
Tchnij we mnie życie i uczyń realną
Przywróć mnie do życia

(Zbudź mnie)
Przebudź mnie od środka
(Nie mogę się obudzić)
Przebudź mnie od środka
(Ocal mnie)
Wołaj mnie i ocal mnie przed ciemnością
(Zbudź mnie)
Każ mej krwi płynąć
(Nie mogę się obudzić)
Zanim stracę panowanie nad sobą
(Ocal mnie)
Ocal mnie przed nicością, którą się stałam

(Przywróć mnie do życia.
Żyłem w kłamstwie, a wewnątrz jest nicość
Przywróć mnie do życia)

Zamarznięta od wewnątrz bez Twego dotyku
Bez Twojej miłości, ukochany
Tylko Ty jesteś życiem pośród śmierci

(Cały ten czas, nie wierzyłem, że nie potrafiłem zobaczyć
Trzymany w mroku, a Ty byłaś tuż przede mną)
Wygląda na to, że spałam tysiąc lat
Musiałam w końcu otworzyć oczy na wszystko
(Bez myśli, bez głosu, bez duszy)
Nie pozwól mi tutaj umrzeć
(Musi być coś więcej)
Przywróć mnie do życia

(Zbudź mnie)
Przebudź mnie od środka
(Nie mogę się obudzić)
Przebudź mnie od środka
(Ocal mnie)
Wołaj mnie i ocal mnie przed ciemnością
(Zbudź mnie)
Każ mej krwi płynąć
(Nie mogę się obudzić)
Zanim stracę panowanie nad sobą
(Ocal mnie)
Ocal mnie przed nicością, którą się stałam

Przywróć mnie do życia.
(Żyłem w kłamstwie, a wewnątrz jest nicość
Przywróć mnie do życia)
Przywróć mnie do życia 

piątek, 23 grudnia 2011

Pewnej wiosny wybrałam się w Polskę. Cel: drugi koniec naszego pięknego kraju, po przekątnej będzie gdzieś tak 700km. Cały dzień w pociągu, ale czegóż się nie robi, żeby spotkać się z Ludźmi?! W pięknym mieście nad Łyną odbywały się Juwenalia, a że każdy z nas koniecznie chciał NA ŻYWO posłuchać i zobaczyć Lao Che więc poszli my. Wmieszaliśmy się w studencki tłum, brnęliśmy w błocie po kolana, bo lało niemiłosiernie. Akurat ten jeden wieczór lało jak na złość! Prawdziwe Hydropiekłowstąpienie! Zimno, deszcz, ciuchy mokre i brudne, piwa za dużo, parasolek za mało. I nagle jeszcze przed Lao Che wpada kilkunastu chłopa na scenę, coś tam krzyczą, tłum szaleje, a że ja ze ściany zachodniej i miejscowych idoli nie znam, to zdezorientowana lekko jestem. Kumpela tłumaczy, ze jest to dyżurny zespół juwenaliowy - Enej. I się rozkręciło! Tak, tak - te parasolki i deszcz na filmiku to wtedy :) Słaba jakość filmu, ale tu jest lepsza.

Grubo po studiach, a jednak jak na studiach. Wspomnienia mnie dopadają gdy słyszę w radiu "Radio hello" Eneja.

3 pucharów5 kijów

środa, 21 grudnia 2011

Od poniedziałku siedzę przy komputerze i piszę i piszę i piszę... i  końca nie widać. Mam piętnaście różnych rzeczy pozaczynanych, nic niezakończone; skaczę po plikach jak pchła po kudłach i nic to nie daje!

Na dodatek kuper mi zawraca Taki Jeden, co o nim zapomniałam, że obiecanki-cacanki a naiwnemu radość. O Głupoto Kobieca! (że też nikt jeszcze ody do niej nie napisał). Coś ty narobiła! Myślałaś, że uda się bez efektów ubocznych jednorazowo odgrzać kotlet! Kotlet stanął w gardle i ruszyć go nie idzie. ^%$#*!)

I poplamiłam sokiem spódnicę nówkę nieśmiganą wczoraj kupioną! %^$@!*&(

Mam taki WQrW, że Królowa Mieczy jest na miejscu:

Qmieczy - Golden Dawn

 

Albo October & April

sobota, 03 grudnia 2011

Pewnego wieczoru wylosowałam na następny dzień kartę: Księżyc. Jako, że Księżyca nie bardzo trawię dolosowałam do niej 6 kijów. W głowie roiło mi się od przypuszczeń cóż ów Księżyc może pokazywać i wierzcie, że nie były to wesołe myśli. I co? Nie było tak źle! Nic ciekawego owego dnia się nie wydarzyło oprócz tego, że śpiewałam sobie w głowie piosenkę Myslovitz " Acidland" usłyszaną poprzedniego wieczoru w telewizji (TVP Kultura, powtórka koncertu z 2005r. pt. "Myslovitz i przyjaciele").

Wniosek: nie uprzedzać się do żadnej z kart tarota.

:)

 

piątek, 22 lipca 2011

Uwielbiam ostatno dwie piosenki puszczane oczywiście tylko w mojej ukochanej Trójce.

Zamachowski z Grupą MoCarta "Kobiety jak te kwiaty" (6 monet)

i

Szymon Zychowicz "Zielony wiersz"(znane z innych wykonań również) - 4 mieczy

Miłego słuchania :)

środa, 06 lipca 2011

Niemiecka telewizja wychodzi mi bokiem, ale znalazłam kilka perełek.

Piosenka grupy Emma6 "Paradiso" to mój faworyt :) Nuciłam ją sobie na poprawienie humoru. Grupa Soehne Mannheims mają pościelówy dla małolatów, ale "Und wenn ein Lied" podoba mi się.

Teraz reklama. Ta powaliła mnie na kolana. Tempo, lektor, obraz. Szacun. Wir machen Sport - sportschek.de

I film. Trzyma w napięciu, świetny thriller! Polecam dla znających niemiecki lub ewentualnie poszukanie napisów. Tytuł "Das Geheimnis im Wald" (Tajemnica w lesie, ew. Tajemnica lasu).

piątek, 11 marca 2011

Ha! Można sie dziwić, ze język niemiecki może być czyjąś pasją, że może komuś się bardzo podobać i może być inspiracją. No bo jak? Twarda wymowa, mało śpiewna nie to co angielski, francuski czy rosyjski! Ci, którzy znają niemiecki wiedzą, że ma on wiele wspólnego z polskim w gramatyce i słownictwie.

Moja miłość do języka niemieckiego zaczęła się od piosenek i klipów kanału VIVA. Oglądałam namiętnie VIVĘ, a że jakoś na początku lat 90tych była emitowana tylko po niemiecku, to naturalnie zaczęłam przyswajać ten język. To z tamtego okresu pochodzi ballada grupy Die Toten Hosen "Alles aus Liebe", którą zmasakrował zespół Ich Troje :/ W oryginale tekst brzmi spójnie, klip oddaje klimat piosenki. Poza tym każda nastolatka marzyła, aby usłyszeć słowa "chętnie powiedziałbym jak bardzo cię kocham (...), żałuję, ze nie ma cię w pobliżu gdy tego potrzebuję (...), wszystko dlatego bo ciebie kocham ale nie wiem jak ci to udowodnić, zresztą - choć pokażę ci ogrom mojej miłości - zabiję sie dla ciebie(...)". Takie bujanie w obłokach ;)

Drugą piosenką, która strasznie mi się podobała to "Schrei nach Liebe" (Krzyk o miłość). To prawdziwa grupa punkowa tamtych czasów :) Tak jak Die Prinzen! Ach! Oni mają świetną piosenkę wyśmiewajacą ściąganie pomysłów w świecie showbizu "Alles nur geklaut". A później był Stefan Raab "Hier kommt die Maus", Tic Tac Toe "Ich find dich Scheisse", Lucilectric "Weil ich ein Maedchen bin" i najfajniejsze, najśmieszniejsze: "Zehn kleine Jaegemeister"!!! :D

Poprosiłam tarota aby pokazał mi język niemiecki, a wyszła moja miłość do niego haha i moja dwujęzyczność (czasem automatycznie przełączam sie z polskiego na niemiecki i odwrotnie)

Qpucharów - Druid Craft2 mieczy-Druid Craft

niedziela, 06 marca 2011

Mickiewcz w dźwiękach: "Wspomnienie"

A tarot w taki sposób opowiedział mi piosenkę. Wylosowałam specjalnie kilka kart, aby zobaczyć historyjkę.

9 monet - AAKról Pucharów - Arcus Arcanum3 kijów - Arcus Arcanum

9 monet to Telimena oczywiście robiaca wyrzuty Tadeuszowi z powodu jego chwilowej skłonności: "Niewdzięczny, Szukałeś wzroku mego, teraz go unikasz,
Niewdzięczny...
Szukałeś rozmów ze mną, dziś uszy zamykasz." Kibić miała wysmukłą, kształtną, pierś powabną, Suknię materyjalną, różową, jedwabną - opis kobiety z 9 monet :) Tadeusz zadumany zrobił kroków parę(...) "Czym kochał? Krótkie z sobą spędziliśmy chwile, I choć one mnie przeszły tak słodko, tak mile, Zostać dłużej nie mogę, to postanowienie,
I choćbym chciał tu zostać, już go nie odmienię".
- Król Pucharów co jest bardzo, bardzo oczywiste; jego wyjazd w 3 kijów...

Prawda, ze tarot potrafi opowiedzieć pięknie historię obrazkami?

piątek, 25 lutego 2011

Wydali płytę z coverami - Fishdick Zwei - The Dick is Rising Again. Na liście przebojów Trójki utwór "Love Shack" królowała na 1 miejscu kilka tygodni, teraz w tym tygodniu "Hit The Road Jack" jest na miejscu 10. i wspina się szybko w górę.

Nie przepadałam nigdy za nimi mimo, że zza ściany słuchałam ich utworów dzięki bratu, jednak covery wykonują rewelacyjnie! :)

Oto Love Shack w wykonaniu grupy wg moich kart:

As monet

A to "Hit the Road Jack":

6 monet - Arcus

A tu oryginały wykonań piosenek: Ray Charles i The B52's

 
1 , 2 , 3
O autorze